Autor Wątek: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k  (Przeczytany 3921 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Styczeń 2022, 16:50:51 »
Moim zdaniem Mignon Specialita będzie wystarczająca na Twoje potrzeby w zupełności i spełnia wszystkie wymagania.
Ale jeśli upierasz się przy tych większych (i rozmiarowo i żarnowo... i kosztowo :) ) to zobacz sobie na nową serię Eureka Helios.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Styczeń 2022, 16:54:38 »
Ten E37J to już mocno naciągany budżet, ale podoba mi się z wyglądu
i z łatwości czyszczenia żaren, bo to chyba tak samo jak w S @Antonio ?
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Styczeń 2022, 21:38:58 »
 :NO:
Proponowanie Mignona, komuś kto planuje zakup wymienionych w pierwszym poście ekspresów to  nieporozumienie.
Dodatkowo budżet 3,5k.
Osobiście mialem do czynienia z kilkoma młynkami i gdyby był to budżet powiedzmy 5,5k zaproponował bym bezapelacyjnie nowego Mazzera Jolly V Pro. Przy 3,5k sprawdzony w tym przedziale cenowym Ceado e6p wydaje się najlepszym w/g mnie rozwiązaniem.
Prosta regulacja, świetny przemiał nie zbyt skomplikowane czyszczenie. I co ważne jego zgrabny rozmiar. A jeśli Eureka to Atom Specialty 65 zbliżona cena.
Mignona testowałem dawno temu przez miesiąc, przemiał poprawny, zbrylanie, śmietnik na około.
Jak dla mnie Mignony pasują do budżetowych ekspresów klasy Rancilio Silvia i podobnych, a nie do ekspresów klasy wyższej, czy premium.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2022, 21:41:43 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Styczeń 2022, 21:48:29 »
Nie rozpędzajcie się tak :) Temat ma ponad 3 lata. Złota łopata Wam się należy jak nic :)

PS
Pytający ma już Ceado E37J...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Styczeń 2022, 22:08:04 »
Nie rozpędzajcie się tak :) Temat ma ponad 3 lata. Złota łopata Wam się należy jak nic :)

PS
Pytający ma już Ceado E37J...
Jeden zaczął i poszły konie po betonie.
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Styczeń 2022, 23:54:56 »
Sory, ale Eureka Mignon działa na mnie jak „płachta  na byka”.
Wyjątkowo niedopracowany młynek, ale ładny  :hihihi:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Pierwsza kolba, ale jaki młynek? Fiorenzato, Macap, Mazzer, Eureka, Ceado? 10k
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Styczeń 2022, 13:40:49 »
Sory, ale Eureka Mignon działa na mnie jak „płachta  na byka”.
Wyjątkowo niedopracowany młynek, ale ładny  :hihihi:
Trochę przesadzasz, używałem przez rok i nie narzekałem. W swoich pieniądzach robi robotę 😉, atrakcyjny wygląd, dotykowy prosty w obsłudze wyświetlacz, małe gabaryty, dosyć cichy i szybki przemiał, 55 mm żarna, włączanie i pauzowanie kolbą, łatwy w czyszczeniu bez utraty ustawień.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi