Autor Wątek: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś  (Przeczytany 1568 razy)

Offline KondziosaN

  • Wiadomości: 5
Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« dnia: 16 Styczeń 2022, 19:56:38 »
Cześć wszystkim!  [emoji38]
Szukam kolby i młynka do domu pod espresso, okolice 2-3 tyś za zestaw.
Po przejrzeniu forum zastanawiam się nad Gaggia classic ,a Lelit anna PL41E (cenowo stoją identycznie ok. 1300zł).
W młynek celowałem na EUREKA MIGNON SPECIALITA (ok. 1600zł),  aczkolwiek nie wiem czy nie ma jakiejś tańszej dobrej alternatywy która też by dobrze mieliła np.
ASCASO I-1 mini (ok 1300zł)
EUREKA MIGNON CLASSICO (1350zł) ,
EUREKA MIGNON FILTRO (1000zł),
MACAP M2M (1000zł).

Aktualnie posiadam jedynie zestaw: Nivona 130 i Aeropress, chociaż nie ukrywam że espresso mi bardzo smakuję i planuje się przerzucić właśnie na tą kawę. Jako że uwielbiam bawić się w baristę na pewno będą też kawy mleczne dla żony :)
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc!

« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2022, 20:43:12 wysłana przez KondziosaN »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2022, 09:48:44 »
Proponowałbym zastanowić się także nad ekspresem ASCASO BASIC oraz ARC Black & Inox. Sprawdzą się i w komplecie z ASCASO i-1 mini i w komplecie z młynkiem EUREKA. A jakbyś brał któryś z ekspresów ASCASO to miałbym dla Ciebie okazjonalny, lekko używany MACAP M2M Black w dobrej cenie. Wtedy mógłbyś się pokusić nawet o zestaw DREAM ZERO plus M2M Black.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GrzegorzS

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Uno Pid , V60
  • Młynek: Graef CM 800; Eureka Mignon
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2022, 11:47:53 »
Od 9 lat używam zestawu Ascaso Basic + EUREKA MIGNON CLASSICO i bardzo sobie chwale, obie maszyny bez awaryjne (co prawda Eureka jest młodsza od Ascaso :) Pamiętam, że przed zakupem miałem taki sam dylemat Ascaso czy Gaggia classic .

Offline KondziosaN

  • Wiadomości: 5
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2022, 13:09:31 »
Różnica pomiędzy Ascaso Basic, a Gaggia classic to 500zł. Wolałbym żeby zestaw był możliwie jak najtańszy z zachowaniem jak najlepszych parametrów. Czy ta dopłata 500zł da mi dużo lepszy smak? W gaggi wiem że jest możliwość założenia PIDa, nawet tego najtańszego REX-c100, czy wtedy jestem w stanie na takiej gaggi z PIDem uzyskać lepszy smak niż w Ascaso?
Widzę też że jest do kupienia młynek Cunill Tranquilo-tron za 1400zł, czy będzie on lepszy niż te wyżej wymienione?

Offline GrzegorzS

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Uno Pid , V60
  • Młynek: Graef CM 800; Eureka Mignon
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2022, 09:38:17 »
Trudno mi się wypowiadać odnośnie Gaggi, której nie używałem. Jednak z tego co pamiętam na jej nie korzyść 9 lat temu przemawiał do mnie bojler aluminiowy (teraz podobno już jest stalowy). W Ascaso podoba mi się zasada działania termobloku, powtarzalność naparu szybkość konserwacji i rewelacyjny kontakt z @Janusz  :) Co do dodania PIDa w Gaggi możliwość założenia jest i pewnie ułatwia to użytkowanie, na forum jest sporo o Gaggi. Młynka Cunill nie znam może dowiesz się więcej tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3288.0

Dawid1144

  • Gość
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2022, 18:48:11 »
Możesz zajrzeć do działu pchli targ, mi udało się kupić tam ekspres Lelit Anita  z PID z outletu i z pełną gwarancja. Kilka godzin zajęło mi wyczucie wszystkiego, ale robi bardzo przyzwoite espresso. Przyda się dobra waga ( do 0.1g)  bo sypiąc kawę "na pałe"  łatwo nasypać za dużo i doprowadzić do nadekstrakcji.

Okazji nie brakuje, a można wyrwać fajny sprzęt znacznie taniej, i niekoniecznie dużo używany, mój np jest ze zwrotu

Offline KondziosaN

  • Wiadomości: 5
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2022, 18:56:50 »
A co myślicie o Lelit Anna PL41TEM za 2k? Ma odrazu manometr i PID, jest sens dopłacać 600-700zl względem gaggi classic i zwykłej Lelit anna PL41E?

Dawid1144

  • Gość
Odp: Zakup kolby i młynka. ok 2-3tyś
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2022, 12:33:05 »
Gaggia classic jak dobrze pamiętam ma mniejszy bojler, chyba 150ml, lelit ma 250ml.
Moim zdaniem warto dopłacić do wersji TEM. Manometr to przydatna rzecz, przynajmniej będziesz wiedział czy rzeczywiste ciśnienie podczas parzenia jest odpowiednie. PID też się przydaje, kawy jaśniej wypalane lubią wyższa temperaturę parzenia  niż kawy wypalane ciemniej i mają  PID będziesz mógł sobie tą temperaturę ustawić. Jak masz kasę to ja bym dopłacił, bo jak kupisz "uboższy" ekspres to szybko będziesz chciał taki o większych możliwościach. Ja kupiłem Anitę w wersji z PID i jestem zadowolony, nie mam parcia na nic lepszego, bo zanim nauczę się dobrze i powtarzalnie robić espresso na tym co mam to minie trochę czasu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi