Autor Wątek: Zakup automatu do 4000 zł  (Przeczytany 2529 razy)

Offline Szym3k

  • Wiadomości: 1
Zakup automatu do 4000 zł
« dnia: 27 Grudzień 2021, 20:38:28 »
Witajcie LITOŚCI, Dlaczego Ty do nas WITAJCIE????

 Dzień dobry,

Z racji tego , że to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać.
Planuję zmienić ekspres automatyczny. Budżet to 4000 zł. Obecnie mam Melitta Caffeo Solo & Perfect Milk i w sumie jestem z niego bardzo zadowolony. Chcę zmienić bo chcę go komuś oddać. Mój wybór wstępnie (naturalną drogą) padł na Melitta Barista TS Smart F86/0-100, ale może polecicie cos innego, bo w tym budżecie można myśleć już o Jurze o ile ma to sens. Czego oczekuję:
- jednej wylewki do kawy i do mleka
- oddzielnego pojemnika na mleko połączonego z ekspresem rurką
- aby można było jednocześnie przyrządzić 2 mleczne kawy
- zautomatyzowanych programów do odkamieniania i czyszczenia (tzn. żebym nie musiał niczego przyciskać, przełączać, wylewać podczas procesu)
- aby ekspres nie gromadził danych czy używam filtrów - używam dzbanka Dafi, a nie chciałbym, żeby podczas ewentualnej naprawy serwis mi powiedział, że winą jest to, że nie używałem dedykowanego filtra.
- aby blok zaparzaczka sam się mył (o ile to możliwe)
- cichego młynka
- super gdyby można było modyfikować programy lub przygotować kawę według swojego uznania
Polecicie coś? Może któryś z moich wymogów nie ma sensu, więc również proszę o taką uwagę.
Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2021, 21:05:32 wysłana przez Fux »

Offline Mem_phis

  • Wiadomości: 4
Odp: Zakup automatu do 4000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2022, 20:00:08 »
No to tak. Testuje teraz 3 ekspresy Philips 5400, Melitta T86 i Jura S8. Powiem tak, chwilowo z żadnym nie mogę dojść do ładu jeżeli chodzi o smak (wszystkie dobre kawy wychodza mi kwasne), ale z philipsa kawa wychodzi najbardziej rozwodniona (moze tylko mój egzemplarz?),  ale najfajniejsza obsługa i super latwe czyszczenie pojemnika na mleko, melitta ma milion różnych kaw, 2 pojemniki na kawe i latwe czyszczenie mleka. Jura za to pasuje mi najmniej, jezeli nawet zaczna mi z niej wychodzic super kawy, to obsluga plus czyszczenie mleka jest słabe, więc ten u mnie na pewno nie zostanie (chociaz najbardziej mi się podoba, bardzo niezawodne sa, no i wiadomo "Jura").

Jak byłeś zadowolony z poprzedniej melitty to bierz F86

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Zakup automatu do 4000 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2022, 22:38:03 »
No to tak. Testuje teraz 3 ekspresy Philips 5400, Melitta T86 i Jura S8. Powiem tak, chwilowo z żadnym nie mogę dojść do ładu jeżeli chodzi o smak (wszystkie dobre kawy wychodza mi kwasne), ale z philipsa kawa wychodzi najbardziej rozwodniona (moze tylko mój egzemplarz?),  ale najfajniejsza obsługa i super latwe czyszczenie pojemnika na mleko, melitta ma milion różnych kaw, 2 pojemniki na kawe i latwe czyszczenie mleka. Jura za to pasuje mi najmniej, jezeli nawet zaczna mi z niej wychodzic super kawy, to obsluga plus czyszczenie mleka jest słabe, więc ten u mnie na pewno nie zostanie (chociaz najbardziej mi się podoba, bardzo niezawodne sa, no i wiadomo "Jura").

Jak byłeś zadowolony z poprzedniej melitty to bierz F86

A jaką kawę testujesz, że kwaśna?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Mem_phis

  • Wiadomości: 4
Odp: Zakup automatu do 4000 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2022, 22:44:29 »
No właśnie kaw jak mrowkow testuje. Ostatnio 4 rozne arabiki palone 3 dni temu kupilem. 100zl kg. Wczesniej lavazze i coste. Wszystko kwasne :) cos robie zle, jeszcze nie wiem co. Ale ten temat jest poruszony w innym poscie.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Zakup automatu do 4000 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2022, 13:32:25 »
@Mem_phis
Zastosuj porady z tego filmu:
Ja mam wprawdzie delonghi,  gdzie na programie doppio+ w ciągu ok. 30 sekund mam 40 g kawy. Mój automat na tym ustawieniu mieli 16 g kawy.
Temperaturę mam ustawioną na max.
Ja nigdy nie używam kawy zaraz po paleniu, z tego co mi w palarniach mówili najpierw odczekać min. 7 dni.
Od lat nie kupuję marketowych jak Lavazza,  najlepiej w automacie i kolbie wychodzą i smakują blendy czyli Arabika z robustą lub 100%Arabika, ale mieszanka 3 z różnych plantacji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi