Autor Wątek: Saeco Intelia HD8751 - za krótko mieli, za mała doza  (Przeczytany 1509 razy)

Offline omega7

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: szukam
Saeco Intelia HD8751 - za krótko mieli, za mała doza
« dnia: 30 Styczeń 2022, 21:15:40 »
Cześć!
Mam dwa ekspresy Saeco Intelia HD8751.
Nazwijmy je A i B.
Na tym samym ustawieniu kawy ekspres A mieli ją przez niecałe 12 sekund i daje dozę 10-11g, natomiast ekspres B mieli niecałe 8 sekund i daje dozę 5.5-6.5g.
Zamieniłem w ekspresach młynki ale nic to kompletnie nie dało. Dalej ekspres B daje dozę 6g a ekspres A daje dozę 10-11g. Oczywiście ekspres B robi lure i nie formuje ciastka bo nie ma za bardzo z czego. Dlaczego ekspres B mierzy tak małą dozę? Da się go jakoś zresetowac do ustawień fabrycznych? Może jakiś eeprom zmodyfikować?
Pomóżcie bo kupiłem używkę i niezła wtopa.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Saeco Intelia HD8751 - za krótko mieli, za mała doza
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2022, 22:22:03 »
Poczytaj w instrukcji jak wygląda ustawienie mocy kawy. Miałem starszy model,  w którym niezależnie jaką moc ustawiłem zawsze tyle samo kawy dozował ok. 10 g. Może w Twoim modelu jest tak samo?
Możesz ewentualnie ustawić młynek na drobniejsze mielenie, to powinno zmienić smak kawy na lepszy. Plus temperatura na najwyższą ustawić.

Offline omega7

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: szukam
Odp: Saeco Intelia HD8751 - za krótko mieli, za mała doza
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2022, 23:27:42 »
Hej, dzięki za odpowiedź. Mam dwa ekspresy i zamieniłem w nich młynki. Nic to nie pomogło, ekspres który mielił mało kawy, nadal mało tej kawy mieli nawet z młynkiem który w drugim ekspresie działa poprawnie. W manualu serwisowym jest wzmianka że długość mielenia kawy jest również zależna od ilości prądu potrzebnego do ściśnięcia kawy przez blok zaparzacza. Może zbadam te poszlakę, że blok zaparzacza chodzi ciężko i daje znaka młynkowi żeby mniej mielił. Jakby ktoś miał jakieś dobre pomysły co zrobić żeby go zresetować to jestem otwarty na propozycję. Myślę czy jakiegoś eepromu nie zczytać i nie podmienić między ekspresami?

 

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Saeco Intelia HD8751 - za krótko mieli, za mała doza
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2022, 09:41:30 »
Jak blok zaparzacza ciężko chodzi to warto rozebrać, wyczyścić prowadnice , w których zazwyczaj jest sporo mułu z kawy. Nasmarować zgodnie z instrukcją wszystkie miejsca.
Ja raz w roku wymieniałem oring na tłoku, oringi na końcówce,  która doprowadza wodę oraz kulkę szklaną pod sprężynką. Cały zestaw kupowałem na allegro.
Tu jest to fajnie pokazane,  inny model ale podejrzewam, że w Twoim saeco jest podobny blok.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi