Autor Wątek: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)  (Przeczytany 9668 razy)

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 206
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Styczeń 2022, 12:26:13 »
Mogę tylko potwierdzić słowa @Janusz - wyskoczył bezpiecznik bojlera pary, mógłbym to zrobić sam, ale że to moje pierwsze doświadczenia z ekspresem kolbowym, no i przede wszystkim nowy sprzęt, to wolałem odesłać na sprawdzenie. Ekspres jest już u mnie, wszystko działa jak należy. Mam nadzieję, że od dziś będzie już służył niezawodnie [emoji106]

Edit: Jednak nie działa jak należy, więcej w poście https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11535.msg246583.msg#246583
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2022, 14:06:35 wysłana przez radekzaj »

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 566
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Styczeń 2022, 13:45:03 »
Jakiś pech Cię prześladuje. :sciana: :picardpalm:

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 206
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Luty 2022, 15:20:42 »
Dziś zakończyła się moja "epopeja" zakupowa, dotarł do mnie nowy egzemplarz Bellony, wszystko sprawne i działa jak należy  :kawa: :)
Od siebie dodam tylko, że obsługa od @Janusz oraz @Gmtb na wysokim poziomie, oprócz gratisowego NPFa zaproponowano mi również wypożyczenie zastępczego ekspresu na czas realizacji sprowadzenia nowej Bellezzy [emoji106]
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2022, 15:23:32 wysłana przez radekzaj »

Offline g0uki Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso uno PID
  • Młynek: G-risto ZF64W
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Luty 2022, 22:50:27 »
Cześć,

Jest to mój pierwszy post na forum lecz spędziłem tu już sporo godzin na czytaniu tematów "jaki ekspres + młynek wybrać"...
Chciałem kupić ekspres Delonghi EC9355.BM natomiast stwierdziłem (po zawitaniu tutaj na forum), że lepiej zainwestować w kolbę + młynek.
Czytałem i czytałem i... czym więcej czytałem, tym mniej wiedziałem... Tzn. wiedziałem więcej na temat budowy i działania młynków oraz ekspresów natomiast mniej wiedziałem co tak naprawdę chciałbym kupić.
Niby 2 rzeczy, a spędziłem kilkadziesiąt godzin na ich poszukiwaniu.
Wracając do tematu... przesiadam się z automatu ( :Bicz:  :sciana:  :hihihi:), który dostałem kiedyś w prezencie. Mało nie kosztował - około 3tyś. Kawy mleczne wychodziły spoko, espresso w miarę (na najwyższej mocy) natomiast po wizycie u znajomego, który ma ekspres kolbowy stwierdziłem, że trzeba go wymienić i w pełni cieszyć się smakiem kawy.
Mój budżet waha się w granicach 8-9 tyś. i nie chciałbym przekroczyć. (i tak już przekroczyłem rezygnując z EC9355  :doh:)

Pierwszym wyborem był zestaw ASCASO DREAM PID Black&Wood + Eureka Mignon Specialita

Drugim wyborem był zestaw, którego podstawą był młynek Ceado E6P z wyświetlaczem - po recenzjach na YT i tu na forum - + Ekspres Lelit Victoria PL19T.

Trzecim zestawem jest zestaw Ceado E6P z wyświetlaczem + Nuova Simonelli Oscar II Black Tank.

Przy tym trzecim zatrzymam się na chwilę ponieważ ekspres na jednej stronie znalazłem w cenie 3888zł, natomiast na innej 5350zł. Rozstrzał cenowy duży, a z opisów wynika, że to ten sam ekspres. Linki poniżej.
lovecoffee.pl/ekspres-kolbowy/nuova-simonelli-oscar-ii-black-tank 3880zł
konesso.pl/product-pol-2197-Ekspres-do-kawy-Nuova-Simonelli-Oscar-II-black-tank.html 5350zł

Który zestaw waszym zdaniem byłby tym "najlepszym" biorąc pod uwagę fakt, że pijam wraz z żoną zazwyczaj lungo lub espresso, rzadko/prawie nigdy mleczne (tylko jak goście zawitają). Tygodniowe zapotrzebowanie na kawę wynosi około 20 - 30 kaw. Kawę (rodzaj) zazwyczaj pijam tę samą więc hoper byłby u mnie  "zasypany".
W pracy korzystam z AeroPress oraz młynka ręcznego Rhinowares więc podstawy fizyki niezbędnej do przyrządzania kawy w kolbie mam  :cenzura:

Pozdrawiam i POMÓŻCIE !   :ups:
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2022, 02:04:43 wysłana przez ranGo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Luty 2022, 07:30:53 »
Mój budżet waha się w granicach 8-9 tyś.
A wypicie kawy to musi być takie szybkie, np parę minut po przebudzeniu, czy trochę możecie poczekać. Jeśli to pierwsze, to odpadają kolby z grupą e61, chyba że dokupi się coś do wcześniejszego załączenia.

Młynek Ceado to dobry kierunek.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2022, 07:56:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Luty 2022, 08:07:09 »
A wypicie kawy to musi być takie szybkie, np parę minut po przebudzeniu, czy trochę możecie poczekać. Jeśli to pierwsze, to odpadają kolby z grupą e61, chyba że dokupi się coś do wcześniejszego załączenia.

Moim zdaniem nie koniecznie - wystarczy, że włączasz ekspres przed porannym prysznicem i wtedy po śniadaniu rozgrzane wszystko już idealnie - przynajmniej ja tak robię właśnie

Młynek Ceado to dobry kierunek.
Przychylam się również do tej opinii :-D
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline g0uki Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso uno PID
  • Młynek: G-risto ZF64W
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Luty 2022, 08:16:37 »
Jeżeli chodzi o czas, w którym ekspres osiąga swoją "zdolność bojową" to chciałbym aby był jak najkrótszy. Nie tyle ja co żona... Przyzwyczajenie do automatu, który był gotowy do pracy po kilkunastu sekundach ciężko będzie wyplewić.

Czytałem też o gniazdkach smart, że można ustawić wcześniejsze załączenie aby się nagrzał i wtedy byłoby ok. Z tym, że gdy się zapomni albo przyjdzie ochota na kawę no to mogłoby się skończyć źle, dla mnie i ekspresu - "bo taki wybrałeś"  :hihihi:  :ups:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Luty 2022, 08:22:00 »
wystarczy, że włączasz ekspres przed porannym prysznicem
... albo jeszcze przed prysznicem troszkę potrenować a po prysznicu podgrzać sobie mleko do 65°C do musli i zjeść, a potem kanapki zrobić sobie do roboty, a nie zapomnieć do tych kanapek o kefirze 2% z Piątnicy 330ml, otworzyć buteleczkę i wlać po łyżeczce 100% soku z malin i miodu spadziowego... Oooo... ekspres się nagrzał - czas na gwóźdź poranka: dzisiaj z VST22 potrójne:  :kawa: :kawa: :kawa:  :pycha: Kto raniej wstaje ‐ temu pan Bóg dobre espresso daje [emoji38]

Nie wiem, @akrool ale u Ciebie szybciej dochodzi do pożądanego wygrzania, bo starują dwa bojlery? Próbowałeś jak to się ma tylko na kawowym?
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2022, 08:48:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Luty 2022, 08:41:05 »
wystarczy, że włączasz ekspres przed porannym prysznicem
... albo jeszcze przed prysznicem troszkę potrenować a po prysznicu podgrzać sobie mleko do 65°C do musli i zjeść, a potem kanapki zrobić sobie do roboty, a nie zapomnieć do tych kanapek o kefirze 2% z Piątnicy 330ml, otworzyć buteleczkę i wlać po łyżeczce 100% soku z malin i miodu spadziowego... Oooo... ekspres się nagrzał - czas na gwóźdź poranka:
potrójne :kawa: :kawa: :kawa:  :pycha: Kto raniej wstaje ‐ temu pan Bóg dobre espresso daje [emoji38]

Nie wiem, @akrool ale u Ciebie szybciej dochodzi do pożądanego wygrzania, bo starują dwa bojlery? Próbowałeś jak to się ma tylko na kawowym?

Rano zazwyczaj startuję tylko na kawowym, bo mleczne robię dla rodziny później.
Po 30 min od włączenia (a tyle mam na myśli mówiąc poranny prysznic - w sensie, prysznic + reszta toalety porannej i śniadanie) maszyna jest w pełni nagrzana i robi wyśmienite espresso.
Z moich obserwacji - włączenie drugiego bojlera powoduje jedynie szybsze i mocniejsze nagrzewanie filiżanek postawionych na górnej tacce.
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline g0uki Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso uno PID
  • Młynek: G-risto ZF64W
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Luty 2022, 09:20:29 »
Ekspres Lelit Victoria PL19T do mnie chyba jednak bardziej przemawia. Mniejszy, łatwiejszy w nastawianiu (temperatura wyświetlana i czas) na Oscarze II tego nie widać. Dalej nie znalazłem odpowiedzi dlaczego jest aż taka różnica w jego cenie między tymi sklepami...  kawka

Czytałem też recenzje o Victorii i te ~15min na przygotowanie się ekspresu do parzenia kawki by mi odpowiadało. Nie powinienem się zawieść co do jego jakości.

Teraz po kilkudziesięciu godzinach poszukiwań ekspresu i młynka przyszedł czas na szukanie najlepszej oferty  :hihihi: Czy na forum są osoby, które mają działalność z tym związaną i są w stanie zrealizować zamówienie obu produktów (w dobrej cenie  :pycha:)?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Luty 2022, 09:48:18 »
szybsze i mocniejsze nagrzewanie filiżanek postawionych na górnej tacce.
Stosowałem patent z wyparzeniem. Na tacce są słabo wygrzane.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Luty 2022, 09:48:39 »
Z tym, że gdy się zapomni albo przyjdzie ochota na kawę no to mogłoby się skończyć źle, dla mnie i ekspresu - "bo taki wybrałeś"   
Trudno z takim argumentem polemizować😁

Odnośnie:

https://www.konesso.pl/product-pol-6739-ZESTAW-Ekspres-do-kawy-Lelit-Victoria-PL91T-Mlynek-do-kawy-Lelit-William-PL72.html?gclid=EAIaIQobChMInsH6p_WS9gIVygWiAx3-uQ2ZEAAYASAAEgI2m_D_BwE

Napisz do @Michał ‐a, ale skieruj swoją decyzję w stronę Ceado w kwestii młynka.


@Fux
Jak ktoś ma odkrytą grupę, to na niej nieźle nagrzewa się filiżanka.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2022, 09:57:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Luty 2022, 09:59:10 »
Jak ktoś ma odkrytą grupę, to na niej nieźle nagrzewa się filiżanka.

Miałem db i wychodziło to słabo.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Luty 2022, 10:00:30 »
@g0uki , Zwróć uwagę także na ASCASO UNO PID. Szybki czas nagrzewania, sterowanie temperaturą, preinfuzja, objętościowe programowanie dozy małej i dużej kawy, ustawianie ciśnienia na zaworze OPV z zewnątrz ekspresu, elektryczny podgrzewacz filiżanek. Plus uchwyty z drewna orzech włoski. Mimo tych przewag byłby w podobnej cenie jak Victoria. Proponuję kontakt na priv.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres + młynek do 7 tys. PLN (przesiadka z automatu)
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty 2022, 10:05:40 »
Miałem db i wychodziło to słabo.
Bo kawkę za szybko musiałeś wypić 😁
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi