Autor Wątek: Młynek ręczny mazzer omega  (Przeczytany 5158 razy)

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Młynek ręczny mazzer omega
« dnia: 28 Październik 2021, 21:13:19 »
Czyżby coś nowego od mazzera na horyzoncie? https://www.mazzer.com/en/news-en/omega/
Kilka fajnych rozwiązań ma w specyfikacji, ciekawe czy to konkurencja dla kinu lub comandante czy bardziej budżetowy młynek.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2021, 21:33:53 »
Niebrzydki. Ciekawe, jaki będzie w akcji.
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2021, 21:53:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2021, 21:58:52 »
Z tego co wyczytałem to 30 mikronów ma mozliwosc regulacji wiec zdecydowanie słabiej niż m47 albo jmax…ciekawe jak pod espresso sie sprawdzi.
Cena 265  euro bez VAT  wiec widać konkurencyjna…
Wyglada ładnie, całkiem innowacyjny system z magnesami na rączkę i przykrywkę, rączka karbonowa, zobaczymy, w grudniu ma być dostępny….
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2021, 22:03:32 wysłana przez sew83 »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec 2022, 14:04:46 »
Na niemieckich stronach można składać zamówienia na kwiecień ( może prima aprilis), cena spora ~360 Ojro.

Wygląda solidnie.







Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień 2022, 21:11:41 »
Są już pierwsze filmy i opinie użytkowników.

Wygląda na to, że regulacja będzie wystarczająca do espresso. Cytat z HB:

"Setting 28
18,5g in 54g out in 30 seconds

Setting 27
18,5g in 48g out in 30 seconds"

Może być to świetny młynek.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2022, 00:41:27 »
Młynek jest NIESAMOWITY 😀
Młynek jest sprzedawany  tylko przez stronę  Mazzera, dla zainteresowanych , zakup bez problemów. Czas wysyłki 3 dni robocze. Płatność  przez Pay Pal.
Wersja Soft.
Co do obsługi to w końcu mamy idealny kształt , trzymanie dużo lepsze od wcześniejszych młynków ( porównuję tylko to co miałem i używałem  czyli Timemore Chestnut  i 1zpresso jx pro)  jeżeli chodzi o szybkość mielenia to 1zpresso jx pro jest numerem jeden , mieli błyskawicznie. Tutaj jest zdecydowanie dłużej , aeropress 13g  w czasie 40sekund , a pod espresso 18,5g około 1.5 minuty.( Można zamówić  wersję z szybkim mieleniem, Ja mam wolno ale lekko idzie nawet przy jasnym paleniu 😀 )
Młynek pracuje idealnie, jest lepiej wyważony i ma lepsze wyprofilowanie od 1zpresso. Do tego jest lżejszy, 1zpresso jx pro waży 806g a mazzer omega 772g.
Regulacja w Omedze to mistrzostwo świata błyskawicznie i precyzyjnie. Nie ma mowy o przypadkowym przestawieniu. Do tego dochodzi rączka na magnesie , naprawdę  już kilka razy łapałem w pracy 1zpresso, niechcący zachaczyłem o rączkę. Tutaj mamy spokój , przynajmniej w moim odczuciu 😀.
Teraz smak: jeżeli  chodzi o aeropress  to smak wychodzi dużo słodszy i lepiej zbalansowany niż w 1zpresso jx pro, do tego wyczuwalnie mniejsza goryczka. Porównania robiłem na kawach , Peru, i Etiopia pod przelew. Dużo  ciekawiej wypada smak na Omedze .
Jeżeli chodzi o espresso to używałem kawy Rwanda i Kolumbia, w obu było lepsze body i znów mniejsza goryczka. Młynek spokojnie radzi sobie z espresso, myślałem że będzie gorzej. Pierwszy strzał poszedł  w kanał ale już  poprawka była super.
Na razie pierwszy tydzień za Nami 😉,  no cóż szkoda że Mazzer nie sprzedaje go w Polsce , natomiast zakup przebiegł bez problemu.


Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2022, 11:31:47 »
Ale czas mielenia podobny jak w JE-PLUS - a nawet mam wrażenie, że je-plus mieli szybciej

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2022, 12:31:32 »
Wolniejszy nawet od Komesia. Niektórzy już by ten młynek wyrzucili do kosza ;)
Wyglada dobrze i mam nadzieje, że zrobi mała rewolucje
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2022, 17:58:37 »
Niektórzy już by ten młynek wyrzucili do kosza

Kogo ma Pan na myśli ?

Cena dyskwalifikuje ten młynek od znalezienia się w koszu ;)

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maj 2022, 18:48:34 »
Cena faktycznie odstrasza , taka polityka firmy.
Sama wysyłka to 75 pln , pozatym brak rabatów.... 😞

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2022, 17:40:28 »
Byłbyś w stanie potwierdzić czy regulacja jest wystarczająca do espresso? Na początku na stronie była informacja, że klik jest większy niż w Comandante, ale nie do końca pokrywa się to z wrażeniami użytkowników.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj 2022, 18:08:28 »
Spokojnie , jak dla mnie wystarczy.  Różnica między  klikiem  wychodzi 3sekundy na kawie Rwanda Muhondo. Waga 19 gram uzysk 39gram , czas 31 sekund.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik 2023, 12:21:46 »
@Krzysiek206
Czym one się różnią, pod kątem dedykowanego mielenia, oprócz nazwy? Wziąłeś "soft" do espresso?
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2023, 12:27:23 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6217
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Październik 2023, 12:42:49 »
Różnią się rodzajem żaren - pracują lżej i mielą wolniej, drugie mielą szybciej ale przy większym obciążeniu.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Młynek ręczny mazzer omega
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik 2023, 13:14:09 »
Ja mam zwykłą Omegę  bez X.
Różnica między  moją wersją  a X jest taka że masz pokrywkę , czyli brak popcorningu 😀 i dokładniejszą   regulację . Ja mam wersję   Soft czyli  mieli lekko ale dłużej. Do espresso trzeba wybrać  wersję  Soft, Fast nadaje się  bardziej pod przelew. Ja jestem zadowolony , młynek naprawdę  dużo wybacza w ekstrakcji espresso. Ale też  czasami używam  do przelewu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi