Autor Wątek: Jura E4 vs Jura E6  (Przeczytany 4257 razy)

Offline maciejo

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital
Jura E4 vs Jura E6
« dnia: 18 Październik 2021, 16:46:12 »
Cześć,
Czy ktoś miał już okazję obcować z kawą z nowego ekspresu od Jury, model E4 ? Nie ma nawet na google żadnych opinii. Generalnie zastanawia mnie jaką różnicę robi technologia zaparzania 3D.
Gdyby była spora różnica na korzyść względem E6 , byłbym w stanie zrezygnować systemu mlecznego i dokupić osobno elektryczny dzbanek do spieniania.
Bo z tego co widzę to tylko tym różnią się te ekspresy ? U nas E6 jeszcze droższy jest ,ale na best in Jura ceny niemalże takie same , więc dziwi mnie stosunkowo wysoka cena tej E4 . Czyżby 3D robiło taką różnicę ?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2021, 08:07:43 »
Jeśli pijesz głównie kawy z mlekiem to różnica nie będzie zauważalna i lepiej kupić ekspres z możliwością przygotowania kaw mlecznych  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline maciejo

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2021, 08:14:05 »
Jeśli pijesz głównie kawy z mlekiem to różnica nie będzie zauważalna i lepiej kupić ekspres z możliwością przygotowania kaw mlecznych  8)
Dzięki, ale właśnie ja nie pijam prawie w ogóle mlecznych, ale żona pewnie raz dziennie jakieś cappuccino by wypiła . Bardziej mi jednak zależy na jak najlepszym espresso. Dlatego się zastanawiam, czy ta różnica w espresso będzie na tyle wyczuwalna, że warto rezygnować z e6 i opcji mlecznej…Żonę jakoś do osobnego spieniacza/dzbanka elektrycznego bym namówił :)
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 09:02:13 wysłana przez maciejo »

Offline VooDoo_86

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Jura E8 EB Piano White
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2021, 10:55:57 »
Jeśli chodzi o espresso i kawę czarną, to będzie ono identyczne na obu wymienionych przez Ciebie ekspresach, ponieważ w obu jest proces ekstrakcji pulsacyjnej, młynek Professional Aroma Grinder i moduł zaparzania do 16g. Natomiast jak dla mnie E4 to taki wykastrowany E6, brak wyświetlacza TFT, jest za to sensoryczny, moc kawy ustawisz tylko 3 poziomowo, w E6 jest możliwość co pół ziarenka, czyli 6 opcji, brak wskaźnika poziomu wody, brak możliwości sypania kawy mielonej, brak możliwości wykonania kaw mlecznych (bodajże 6 specjałów), brak możliwości spieniania mleka, brak możliwości monitoringu napełnienia tacy ociekowej, brak zintegrowanego programu płukania, czyszczenia i odkamieniania. Różnica w cenie nie jest az tak duża, ale gdybym miał wybierać, to brałbym E6 zamiast E4.

Offline maciejo

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2021, 12:27:18 »
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, nie wiedziałem , że E4 to aż taki kastrat  :picardpalm:
Rzeczywiście E6 będzie w takim razie lepszym wyborem . No chyba, że dozbieram do E8  [emoji12]

Offline VooDoo_86

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Jura E8 EB Piano White
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2021, 16:17:45 »
Nie musiałbyć nic dozbierać jeśli masz kogoś, kto mógłby Ci sprowadzić E8 EB z niemieckiego Mediamarkt, bo tam kosztuje w tej chwili w przeliczeniu na polskie około 3500 zł. Natomiast jeśli wybór miedzy E4 a E6, to zdecydowanie E6.

Offline [email protected]

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Jura E4
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2021, 18:43:22 »
Na black friday kupiłam Jurę E4 za 3200 i dokupiłam do tego spieniacz do mleka. Kawa bardzo dobra i mocna. W porównaniu do mojej starej 7-letniej Nivony kawa jest zdecydowanie smaczniejsza.

Offline Marcin_zgd

    • JURA Poland Sp. z o.o.
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: JURA J85
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2022, 15:56:48 »
... Generalnie zastanawia mnie jaką różnicę robi technologia zaparzania 3D...
Technologia 3D to większa ilośc otworków w tłoku doprowadzającym wodę do zaparzania. Dzięki temu zaparzanie zmielonej kawy odbywa się bardziej równomiernie.
Nie porównywałem smaku kaw z E6 i E4 więc nie wypowiem się o efektywności tego rozwiązania.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty 2022, 20:54:06 »
... Generalnie zastanawia mnie jaką różnicę robi technologia zaparzania 3D...
Technologia 3D to większa ilośc otworków w tłoku doprowadzającym wodę do zaparzania. Dzięki temu zaparzanie zmielonej kawy odbywa się bardziej równomiernie.
Nie porównywałem smaku kaw z E6 i E4 więc nie wypowiem się o efektywności tego rozwiązania.

Możesz się do administracji zwrócić jak user komercyjny?
Jesteś mile widziany ale tutaj takie panują zasady.
Dzięki.


Co do meritum, to prosimy o szczegóły tej technologii.
Woda leci przez trzy otwory czy w trzech kierunkach?
Bo opis jest co najmniej dyskusyjny.

Cytuj (zaznaczone)
Dla tego modelu skonstruowano ósmą generację jednostki zaparzającej, która wykorzystuje technologię parzenia 3D, polegającą na przechodzeniu wody przez liczne otwory, co pozwala wodzie niezwykle równomiernie przenikać przez zmieloną kawę, zapewniając doskonałą ekstrakcję zarówno w kawach typu Cold Brew, jak i tradycyjnych specjałach kawowych.

 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Marcin_zgd

    • JURA Poland Sp. z o.o.
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: JURA J85
Odp: Jura E4 vs Jura E6
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty 2022, 14:47:36 »

Możesz się do administracji zwrócić jak user komercyjny?
Jesteś mile widziany ale tutaj takie panują zasady.
Dzięki.



Ja jako user komercyjny? Nie, nie, nie. Nie zamierzam niczego promować czy nie daj Boże sprzedawać.  :nienie:
Ot, czytam sobie to forum od jakiegoś czasu i jakoś tak mnie pokusiło się wypowiedzieć... kawka
Bardziej czerpię wiedzę niż ją przekazuję :)

do meritum - w starszych jednostka główny tłok miał 2 otworki tylko na bokach.
Obecnie, w blokach 3D jest ich znacznie więcej. Są równomiernie rozłożone na całym tłoku.
Wprowadzając wodę w kilku miejscach do krążka kawowego umożliwiają lepszą ekstrakcję.

w internetach można znaleźć wizualizację niestety chyba tylko dla Z10.

Wracając do początku, pozostanę czytelnikiem, oczywiście jeżeli mogę.  [emoji38]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi