Autor Wątek: 1Zpresso J-Max  (Przeczytany 10409 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Styczeń 2022, 14:56:41 »
Lepszej recenzji niż z AB z filmu powyżej (albo tej od Kyle'a z Kanady) chyba nie będzie - tu masz przesiew, analizę rozmiaru, czas mielenia, profile smakowe...
W tych recenzjach mówią, że trochę spodziewali się więcej po nim i raczej idą w kierunku K.
Ale jednocześnie sami mówią - na tym poziomie jakość już jest taka, że cokolwiek weźmiesz to będziesz zadowolony.
Do mnie cały czas przemawia te 8 mikronów pod espresso, i to chyba jest jedyny argument vs seria K.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Styczeń 2022, 17:43:04 »
Znalazłem ciekawą broszurę jest porównanie większości jeśli nie wszystkich młynków 1zpresso: https://drive.google.com/file/d/1WT1ZMEkElsSEgrAo_dTzHg4gomsNvc7u/view?fbclid=IwAR2uZhJHFdfK39P36wAWGYAx-2ILbsvKKY86ej-YgT2fi7LJdqwT25N7i88
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2022, 18:54:53 wysłana przez k3lt »

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Styczeń 2022, 19:19:19 »
Lepszej recenzji niż z AB z filmu powyżej (albo tej od Kyle'a z Kanady) chyba nie będzie - tu masz przesiew, analizę rozmiaru, czas mielenia, profile smakowe...
W tych recenzjach mówią, że trochę spodziewali się więcej po nim i raczej idą w kierunku K.
Ale jednocześnie sami mówią - na tym poziomie jakość już jest taka, że cokolwiek weźmiesz to będziesz zadowolony.
Do mnie cały czas przemawia te 8 mikronów pod espresso, i to chyba jest jedyny argument vs seria K.

No właśnie J-Max miał w teorii zastąpić młynki do espresso czyli wycofane JE i JE-PLUS - a okazuje się, że profil smakowy jest bardziej zbliżony do kwaskowatego jx-pro niż maślanych JE.


Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Styczeń 2022, 09:34:20 »
35sekund mielenia 18g ziaren pod robota. Mieli bardzo szybko, ale trzeba przyłożyć trochę siły - dużo mocniej trzeba kręcić względem JE. Ale regulacja jest niesamowicie precyzyjna, bardzo ładnie wykonany, młynek cieszy oko. Shoty wychodzą z tygryskiem na powierzchni, zbalansowane, bez kwasu, z tymże z mniejszym aftertaste względem JE.

Offline Teusz

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso DreamUp/Flair PRO2
  • Młynek: Kinu Phoenix
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Marzec 2022, 07:47:26 »
Cześć, odkopię trochę temat. Czy J-max jest w tej chwili optymalnym budżetowo rozwiązaniem pod espresso? Czy macie jeszcze jakieś inne młynki do polecenia? Elektryczne młynki nie dość że droższe, to odbierają trochę frajdy z robienia kawy.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Marzec 2022, 13:09:11 »
Czy J-max jest w tej chwili optymalnym budżetowo rozwiązaniem pod espresso?

W cenie standardowej 899zl - to raczej nie jest okazja. Ale gdyby udało się kupić w cenie 650-700zl to moim zdaniem ten młynek nie miałby konkurencji. Minusami są - konieczność przyłożenia dość dużej siły do mielenia i brak żarna Itamill.

Offline Teusz

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso DreamUp/Flair PRO2
  • Młynek: Kinu Phoenix
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Marzec 2022, 14:03:22 »
Jeśli nie jest spoko w tej cenie, to co jest?

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Marzec 2022, 15:37:39 »
Jeśli nie jest spoko w tej cenie, to co jest?

Ja wychodzę z założenia, że młynek ręczny za 900zl nie jest spoko - bo jest za 900zl. Jego rywalem to może będzie Kinu m47

Młynek jest bardzo dobry, tylko pytanie czy jesteś w stanie tyle za niego zapłacić.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Marzec 2022, 15:41:20 »
Jeśli nie jest spoko w tej cenie, to co jest?

Jeśli nie straszna Ci jest bariera 600zł+,  JX-Pro na stronie Konesso --> 649 zł.
Ja jestem zadowolony.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Marzec 2022, 17:07:06 »
Już ceny wszystkich młynków 1zpresso poszły do góry - zarówno na Konesso jak i Coffedesk. Wszystkie są już obrzydliwie drogie ;)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Marzec 2022, 18:05:26 »
Na sferisie jeszcze bardzo nie podnieśli...
Pewnie lada moment.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Teusz

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso DreamUp/Flair PRO2
  • Młynek: Kinu Phoenix
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Marzec 2022, 20:49:37 »
O super, chyba narazie będę mielił timemorem c2, bo ten jmax już niebezpiecznie zbliżył się ceną do elektrycznych młynków pod espresso...

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Marzec 2022, 22:34:44 »
Fakt już nie są jakimiś królami opłacalności ale czy naprawdę są "obrzydliwie drogie" ? Przykładowo J-Max jest nadal tańszy od takiego Komesia.. i to bez Red Clixa bez którego do espresso ani rusz.

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Styczeń 2023, 08:08:02 »
Odkopuję temat, bo interesowałem się młynkami 1zpresso, szczególnie J-max, ale aktualnie mam mętlik w głowie.

Na ten moment piję głównie kawę opartą na espresso (americano, flat white + capuccino/latte dla żony).
Robię tej kawy również dość dużo (4-5 szotów dla mnie plus 1-2 dla żony).
Co do ziaren, to nie mam jeszcze szczególnego gustu czy też znajomości w tym temacie - ale lubię kawę "cieplejszą", nuty bardziej czekoladowe/orzechowe/gorzkie (we flat white lubię jak smak kawy dobrze przebija się przez mleko).

Także czytam i czytam o tych młynkach i się zastanawiam, czy to oby na pewno dobry wybór dla mnie.
Niby ten J-max ma fajną i dokładną regulację pod espresso, ale jak się zagłębiłem w odmęty internetu, to ktoś pisał, że z niego wychodzi bardziej kwasowy profil kawy, dodatkowo mielenie potrafi być męczące.
Przy cenach tych młynków, którą robią się ostatnimi czasy kuriozalne, to się zastanawiam, czy jednak nie pomyśleć o elektryku (Mignon specialita).
Jednocześnie bardzo podoba mi się możliwość mielenia różnych kaw per szot, czy też dostrajania grubości mielenia pod dozę. Kojący aspekt kręcenia korbą też wydaje się być ciekawy, ale nigdy nie miałem do czynienia z takimi młynkami i trochę się obawiam wywalić ~800zł i nie być zadowolonym  kawka.

Ktoś ma i na codzień używa tego młynka, jak się kręci średnio do ciemno palonych ziaren pod espresso, czy nie jest to zbyt męczące na codzień?
I jak z wrażeń smakowych, co się kryje pod "bardziej kwaśnym profilem" - info które znalazłem na necie (jakieś grupy redditowe).

A może warto sprawdzić jakiś inny młynek od 1zpresso, np K-plus? Tam mi się podoba zintegrowany zsyp do kawy, ale pod espresso, to chyba mała precyzja ustawiania grubości.
Ew. może jest jakaś sensowna alternatywa, w niższych pieniądzach na start?

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: 1Zpresso J-Max
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Styczeń 2023, 09:29:17 »
Wg mnie pijąc głównie mleczne i americano nie wychwycisz niuansów jakie wydobywa ten czy inny młynek ręczny. Decydujące znaczenie ma tu kawa, której użyjesz.
Ważniejszym wg mnie jest regulacja, J-max ma 8micronów/klik więc do espresso wystarczająco, seria K ma 22 na klik więc do espresso stanowczo za dużo - będzie trudno się wstrzelić w poprawną ekstrakcję.
Mój syn mieli JX-pro do espresso od 2ch lat i nie ma ochoty zmieniać na elektryka, choć mu proponuję co jakiś czas ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi