Autor Wątek: ACS Vesuvius Evo Leva  (Przeczytany 9734 razy)

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień 2021, 15:20:44 »
Bardzo fajna dźwignia.

Jeden z niewielu minusów to dostęp do pojemnika z wodą.
Dodatkowo na wielu filmach przy zaciąganiu dźwigni obudowa się odkształca, sprężynuje. Może to rozwiązali lepiej w produkcyjnej maszynie.
W każdym razie, z przyjemnością bym przytulił maszynkę. 

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudzień 2021, 15:56:47 »
A mnie się nie podoba ta Leva. Dla mnie ekspres dźwigniowy to proste, ciche urządzenie, bez pompy i z minimum elektroniki. strietman ct, diper typu bosco. W tym jest siła i urok dźwigni, jak zaczniemy do tego typu maszyn ładować elektronikę to są lepsze ekspresy.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień 2021, 16:29:00 »
A mnie się nie podoba ta Leva. Dla mnie ekspres dźwigniowy to proste, ciche urządzenie, bez pompy i z minimum elektroniki. strietman ct, diper typu bosco. W tym jest siła i urok dźwigni, jak zaczniemy do tego typu maszyn ładować elektronikę to są lepsze ekspresy.
Np jakie?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień 2021, 16:30:42 »
 
Bardzo fajna dźwignia.

Jeden z niewielu minusów to dostęp do pojemnika z wodą.
Dodatkowo na wielu filmach przy zaciąganiu dźwigni obudowa się odkształca, sprężynuje. Może to rozwiązali lepiej w produkcyjnej maszynie.
W każdym razie, z przyjemnością bym przytulił maszynkę. 

Bardzo, fajna  :taktak: ma bezpośrednie podłączenie do wody.  kawka

Nie zauważyłem, by jakiś element obudowy się odkształcał czy „pracował” przy ekstrakcji kawy.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2021, 16:36:03 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2021, 19:07:21 »
wiem że sprzedajesz Ceado
Niezupełnie tak jest, że sprzedaję, bo teraz prawie nic nie mam w magazynie. Raczej popularyzuję to, co lubię. Czasem coś kupię i sprzedam, bo lubię. Wszystko się zmienia, młynki Ceado też wciąż przeżywają liftingi. Najlepsze Mazzery należy raczej porównywać z najlepszymi innych producentów. Do porównania z E6P pasuje bardziej jakiś maleńki Mini. Nie za bardzo wiem jak teraz wyglądają najnowsze "work horses" Mazzera, ale mają tę swoją ponadczasową formę, które niekoniecznie każdemu przypadną do gustu. Tak czy owak, nie napisałem nigdzie, że nie cierpię młynków Mazzer. Bardzo je lubię, bo to po prostu punkt odniesienia, mnóstwo sentymentów z dawnych dobrych czasów.

Tytułowa maszyna ma już swoje lata od pierwszej publikacji. Sporo się w tym czasie zmieniło, różnych fajnych dźwigni znowu chyba przybyło na fali dźwigniowego renesansu. Z drugiej strony faktycznie takie maszyny jak np. Bosco zdają się być nieśmiertelne...

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień 2021, 19:14:00 »
Tytułowa maszyna ma już swoje lata od pierwszej publikacji.
To nowa konstrukcja, wprowadzona na rynek w 2021.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień 2021, 19:27:55 »
Serio? Co w takim razie było wcześniej pod tą nazwą?
Zdawało mi się, że parę lat temu...

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Grudzień 2021, 19:30:54 »
Vesuvius z pompą i 2 grupowa dżwignia.

Teraz grupę z dźwigni wsadzili w obudowę Vesuvius.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudzień 2021, 19:44:07 »
wiem że sprzedajesz Ceado
Niezupełnie tak jest, że sprzedaję, bo teraz prawie nic nie mam w magazynie. Raczej popularyzuję to, co lubię. Czasem coś kupię i sprzedam, bo lubię. Wszystko się zmienia, młynki Ceado też wciąż przeżywają liftingi. Najlepsze Mazzery należy raczej porównywać z najlepszymi innych producentów. Do porównania z E6P pasuje bardziej jakiś maleńki Mini. Nie za bardzo wiem jak teraz wyglądają najnowsze "work horses" Mazzera, ale mają tę swoją ponadczasową formę, które niekoniecznie każdemu przypadną do gustu. Tak czy owak, nie napisałem nigdzie, że nie cierpię młynków Mazzer. Bardzo je lubię, bo to po prostu punkt odniesienia, mnóstwo sentymentów z dawnych dobrych czasów.

Tytułowa maszyna ma już swoje lata od pierwszej publikacji. Sporo się w tym czasie zmieniło, różnych fajnych dźwigni znowu chyba przybyło na fali dźwigniowego renesansu. Z drugiej strony faktycznie takie maszyny jak np. Bosco zdają się być nieśmiertelne...

@Antonio, chwała Ci za to, że popularyzujesz to, co tu wszyscy lubimy. Po to tu jesteśmy, by wymieniać się opiniami. To co napisałem odnośnie Mazzera i Ceado nie jest „przytykiem” do Ciebie absolutnie.
 :ok: kawka kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Grudzień 2021, 20:15:33 »
Ja bym chyba wolał Ceado E37S z jego żarnami 83mm od wspomniane Mazzera.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2021, 20:19:24 wysłana przez skansen »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Grudzień 2021, 21:20:05 »
Ja bym chyba wolał Ceado E37S z jego żarnami 83mm od wspomniane Mazzera.


Przy cenie 7350,- E37S plus zakup małego Hoppera 600g wychodzi drożej niż Mazzer Major V Electronic z żarnami 83 mm.
Nie widzę sensu pomijając nawet mniejszy Hopper i podobną cenę.

https://www.stoll-espresso.de/kaffeemuehlen/mazzer/mazzer-major-electronic-v-electronic-alu-hochglanz?c=574
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Grudzień 2021, 23:10:37 »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Coffee Geek

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: ACS EVO LEVA
  • Młynek: EUREKA/Comandante
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Styczeń 2022, 22:54:27 »
Piszę kilka słów, spłacając dług Forumowiczom, od których od ponad roku czerpię wiedzę o kawie i nie tylko…

Od kilku tygodni jestem posiadaczem ACS EVO LEVA i przyznam, że ekspres dźwigniowy daje specyficzny rodzaj przyjemności obcowania z tradycją espresso. Co najważniejsze smak kawy jest genialny (porównuję z Lelit Bianca, którą miałem okazję poznać i oceniam bardzo wysoko) i przez ten pryzmat oceniam tę maszynę jako bardzo udaną. Zaznaczam, że piję głównie espresso ale kawy na mleku są również powyżej oczekiwań, przynajmniej w ocenie mojej Żony.

Trzeba powiedzieć, że model ACS EVO LEVA został dobrze przemyślany i wyposażony w trochę technologii, która w warunkach domowych pomaga osiągnąć stabilne parametry maszyny komercyjnej. Stabilna temp. dzięki 3 oddzielnym PID daje regularnie powtarzalne efekty w filiżance, a możliwość ustawienia godzin pracy oddzielnie na każdy dzień tygodnia optymalizuje korzystanie i zużycie energii.

Z rzeczy, które są do dopracowania wymieniłbym ekran dotykowy, którego czułość na dotyk ma jeszcze miejsce na poprawę, dodatkowo umieszczenie głównego przycisku on/off zaraz przy zbiorniku na wodę też wymaga dopracowania w kolejnych iteracjach tego modelu. Istotne natomiast, że nie zaobserwowałem problemów konstrukcyjnych z odkształceniem frontu, przy korzystaniu z dźwigni, o których pisze się na kilku forach anglojęzycznych.

Podsumowując maszyna w udany sposób łączy w sobie to co najlepsze w tradycji espresso i nowej technologii, dla mnie bomba  :ok:.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2022, 23:02:39 wysłana przez Coffee Geek »

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń 2022, 21:11:04 »
Brawo. Super maszyna.
Wrzuć trochę zdjęć.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ACS Vesuvius Evo Leva
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Styczeń 2022, 09:48:30 »
Coffee Geek nie myślałeś o Londinium ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi