Autor Wątek: Budżetowy ekspres w prezencie  (Przeczytany 1447 razy)

Offline WszystkoZajęte

  • Wiadomości: 4
Budżetowy ekspres w prezencie
« dnia: 23 Luty 2022, 19:34:03 »
Cześć, moj pierwszy post i odrazu wtopa. Dostałem ekspres dedica 685. Zaczalem czytac i tak wiem lipa mocna, ktos chcial zrobic prezent a wyjdzie slabo. Czytalem opinie na jego temat nie wchodzac na forum i wydawalo sie ok. W koncu trafilem tu i wiem ze slaby sprzet. Ale moje pytanie czy majac juz taki ekspres ktory robi ala kawe warto kupic mlynek ktory bedzie kosztowal
Wiecej jak 300zl? . Glownie espresso mnie urzadza co jak doczytalem z tego nie bedzie nawet namiastka chyba ze przypadkiem wyjdzie. I mysle czy warto dokladac siano na dalej orzecietnt mlynek ale zarnowy czy kupic siekacz albo tylko mielone kawy bo tak bez roznicy?

Najdłuższy wyraz zawierający tylko polskie znaki to słowo ... żółć.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2022, 20:54:33 wysłana przez ranGo »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2022, 21:06:26 »
Budżetowy, to wiesz, co to słowo oznacza...
 :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2022, 21:07:42 »
Budżetowy, to wiesz, co to słowo oznacza...
 :mrgreen:
Zależy jaki jest budżet :-D
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Dawid1144

  • Gość
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2022, 21:10:56 »
Ja bym nie panikował. Miałem podobny półtora roku. To nie jest tak że nie napijesz się z niego kawy. Miałem młynek delonghi  kg79 który mozna kupić za 200zl. Nie zrobisz może z tego zestawu powtarzalnego espresso, ale jak już masz jakiś ekspres można się uczyć obsługi, sprawdzić czy w ogóle będziesz mieć zapał żeby używać kolby codziennie. Jak Ci się spodoba, możesz sobie za jakiś czas kupić porządny zestaw.

Ja wręcz uważam że jak dostałeś w prezencie to wykorzystaj, jak nauczysz się zrobić cokolwiek na tym to potem pójdzie z górki.


Ja bym nie inwestował w młynek jakichś dużych pieniędzy teraz. I wcale zakup młynka nie musi oznaczać zmarnowanych pieniędzy - kupisz coś tańszego i kiedyś może Ci zostać do alternatywnych metod parzenia. Ja wręcz żałuję że nie zostawiłem sobie tego młynka delonghi, bo kupiłem french Press i nie mam czym zmielić sobie do niego a taki by wystarczył


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty 2022, 21:18:19 »
Wiecej jak 300zl? .
Szkoda każdej stówy wyrzuconej w błoto, więc kup 1Zpresso JX-PRO, to jak już będziesz miał dosyć De'Longhi, ten młynek sprosta dużo lepszym ekspresom.

》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2022, 21:37:20 »
Najważniejsze w jakości uzyskiwanych rezultatów jest zawsze wpierw ziarno, potem młynek, a ekspres jest na końcu tej listy.  Zawsze im lepszy masz surowiec i młynek, tym lepsze rezultaty uzyskasz na każdym sprzęcie. Jeśli chcesz po taniości to albo kup używany niedrogi elektryk albo ręczny np. 1zpresso. Młynki De Longhi i podobne można sobie odpuścić. Będzie powodem frustracji i trudno będzie potem cośtakiego sprzedać. Jak już to jakiegoś Ascaso i2/i1 używanego poszukaj i będzie można myśleć o prawdziwym espresso. Może @Janusz coś ma używanego? Potem możesz sprzedać z niewielką stratą i kupić już coś docelowego.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2022, 21:42:06 wysłana przez krystians »

Offline niebieski_luk Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Aeropress, V60, Kazak Rota
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2022, 23:58:41 »
Dedica w standardzie ma sitka ciśnieniowe, za małą temperaturę,  za wysokie ciśnienie i plastikowy tamper.
Wg mnie, młynek ma szansę coś poprawić jak byś miał po taniości dorwać jakiś NPF lepsze sitko i spasowany tamper.
W takiej konfiguracji dobry ręczniak i można się bawić, może być lepiej niż na przeciętnym automacie ale w większości przypadków będzie mega kanałowanie.

Koszt poniesiony ostatecznie i tak się nie obroni bo na pchlim targu można wyrwać dużo ciekawszy sprzęt za podobne pieniądze, no ale u ciebie ekspres już jest...

Moim zdaniem dedica to taki ekspres do kupowanej mielonki.

 U mnie w robocie, po drobnej modyfikacji robi jako spieniacz do mleka do roty :)



Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Budżetowy ekspres w prezencie
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2022, 16:15:51 »
Co do bolaczek tego ekspresu jak sitka cisnieniowe i ze  portafilter nie npf i tamper cos plastikowy wiem. Nie robilem nigdy zadnej kawy w kolbie ale z przeczytanych postow i wstepna wycena to modyfikacja tego ekspresu przekroczy jego wartosc wiec zostane przy standardzie poki co.
Bardziej zalezy mi na odpowiedzi czy mlynek zrobi cokolwiek roznice czy nawet jak mielonke kupie bedzie bez roznicy nawet jakbym mial jakis mlynek 1zpresso czy jakis comandante.
Zaczalem szukac mlynkow budzetowych elektrykow i te dl dk79 czy nivona 130 bedzie roznica miedzy tymi dwoma czy zadnej? Wiem ze oba sie nie nadaja do espresso ale czy w przypadku i tak slabego ekpsresu warto doinwestowac. Uzywki raczej odpadaja bo nigdy nie wiadomo ile podziala.
A wynalazek jak YOER Mulino BCG01BK? Ktos kiedys cos pisal o nim i ciekawi mnie czy jest sens? Czy poprostu najtanszy zarnowy mlynek do takiego ekpresu. Lubie dobra kawe i wiem jak powinna smakowac wygladac ale jakims zboczencem nie jestem ktory ma podniebienie takie ktora wyczuje roznice chyba z mlynka za 300 lub 3000  kawka

Dzień dobry. Jeszcze jeden taki niechlujny post napisany prze analfabetę.
I nie interesuje mnie, że z telefonu pisane.
Kasuję.
Skopiuj, napisz po polsku.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi