Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 107416 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #135 dnia: 05 Grudzień 2018, 17:34:50 »
Mi też. NPF 40€, dźwignia 20€ i do tego jeszcze by się sitko przydało, to pewnie od razu drugi IMS i kolejne 13€ :P Do tego ze dwie uszczelki, których zapomniałem - 8€ i się robi kwota... No i wysyłka, pewnie 20€ znowu gdyby wpadła dźwignia i podstawa(albo dwie, zależy czy swoją uratuję) i kolejne 600 zł idzie w pizdu. A jeszcze mi się zachciało drewnianych dźwigni i gałek, ale to akurat zadanie nie dla mnie :D Francesco napisał, że nie ma, bo to bardzo droga zabawa.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #136 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:09:10 »
Ja zapobiegawczo kupiłem cały zestaw uszczelek w ATP :P. Wszystkie części dla mnie były sprowadzane z Włoch (tak mnie telefonicznie poinformowała Pani z obsługi). Na podstawę już mi zabrakło hehe. Mojej już nie ma sensu ratować.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #137 dnia: 05 Grudzień 2018, 19:04:16 »
Drewniane elementy są jak najbardziej dostępne, jednak są drogie.


https://www.creativecookware.com/Parts-and-Accessories/La-Pavoni/La-Pavoni-Replacement-Wood-Handles-Knob-Kit-p5924/

http://www.myespresso.co.uk/product/la-pavoni-wood-trim-set/

Można zrobić coś takiego samemu, ale to już nie wygląda tak fajnie



Ja mam czarne oryginalne i nie mam zamiaru zmieniać. Ale jak komuś się podoba coś innego, to...

Siewcu, tu masz rozwiązanie swojego problemu z owalnymi otworami w dźwigni:
https://www.home-barista.com/levers/bronze-bushings-for-worn-la-pavoni-lever-diy-t16676.html
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2018, 19:09:50 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #138 dnia: 05 Grudzień 2018, 19:13:00 »
Drewniane elementy są jak najbardziej dostępne, jednak są drogie.
Można zrobić coś takiego samemu, ale to już nie wygląda tak fajnie
U mnie wpadnie wersja DIY, dziadek będzie miał co robić w czasie wolnym, którego mu nie brakuje ;)

Siewcu, tu masz rozwiązanie swojego problemu z owalnymi otworami w dźwigni:
https://www.home-barista.com/levers/bronze-bushings-for-worn-la-pavoni-lever-diy-t16676.html
Dzięki wielkie! Dokładnie tego mi trzeba. A tulejek nie będę kupował, to też dziadek z nudów dorobi :P

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #139 dnia: 12 Kwiecień 2019, 13:58:14 »
Witam, już drugi dzień bawię się tą dźwignią i jestem zauroczony. Wygląda przepięknie a kawa wychodzi genialna! Jest to rocznik 1982 (baza z tworzywa), odrestaurowana i zakupiona u Francesca. Dodał manometr i lepszą głowicę do spieniacza. Ale ok., koniec chwalenia się. Pytanie - czy zaciskając kolbę trzymacie / zapieracie się drugą ręką o dźwignię? Tak jest najwygodniej ale boję się, że się uszkodzi. Z góry dziękuję za informację.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2019, 13:06:09 wysłana przez jancewicz »

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #140 dnia: 19 Kwiecień 2019, 08:49:32 »
@jancewicz  Rób to bez fanatyzmu. Spójrz na 3:50.
https://youtu.be/X0k7ZP2D9M8?t=3m50s
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Kwiecień 2019, 09:58:37 »
Dzięki, w sumie inaczej nie za bardzo się da...

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #142 dnia: 21 Kwiecień 2019, 19:31:54 »
Szukałem w necie NPF i znalazłem informacje, że idealnie, do Europiccoli premillennium pasuje portafilter Cafelat i do tego podwójne sitko Elektra. Gdzie coś takiego kupić? Będę wdzięczny za pomoc. Może ktoś z forumowiczów chce się pozbyć? ☺️

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Kwiecień 2019, 21:22:46 »
Widziałem to. Nie wszystkie elementy z tego zestawu potrzebuję a z drugiej strony brakuje sitka. Widziałem też oferty na ebay z USA ale przesyłka droga i jeszcze pewnie jakiś VAT i cło doliczą. Nic, poluję dalej. Dzięki

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #145 dnia: 22 Kwiecień 2019, 16:09:48 »
Zaglądnij w sprawie kolby do LP TUTAJ
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #146 dnia: 22 Kwiecień 2019, 22:27:04 »
Dzięki, oferta wygląda ciekawie aczkolwiek brak informacji o wymiarach itp. więc nie wiedziałbym np. jakie dokupić sitko. Ale ceny dobre, nawet bardzo dobre. Znalazłem jednak na ebay w miarę atrakcyjną ofertę na golasa do premillennium z sitkiem o pojemności 21g... wysyłka z Włoch :D.
W międzyczasie robię strzały z sitka 12g i podwójnej wylewki z goranowych ziaren :)

Jeszcze przy okazji zadam 2 pytania:
1. czy po zrobieniu espresso macie lekko zabrudzony kawą prysznic grupy? Ubijam kawę jakieś 0,5cm poniżej brzegu sitka w kolbie, kolba też zapina się w grupie bez jakiegoś szczególnego oporu. Nie wiem też czy to jakiś szczególny problem.
2. po wszystkim ciastko po odbiciu wyskakuje ale jest z wierzchu mokre / błotniste. Czy to standard?

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #147 dnia: 23 Kwiecień 2019, 10:29:54 »
Premillenium i postmillenium. Wystarczy ta informacja. Sitko ma 49 mm i wtedy jest premillenium, postmillenium ma bodajże 51 mm.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #148 dnia: 23 Kwiecień 2019, 10:46:30 »
Premillenium i postmillenium. Wystarczy ta informacja. Sitko ma 49 mm i wtedy jest premillenium, postmillenium ma bodajże 51 mm.

To to ja wiem, chodziło mi bardziej o głębokość. Goła kolba ma zwężenie na dnie i głębsze sitko może nie wejść

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #149 dnia: 23 Kwiecień 2019, 11:07:27 »
Za dużo to ich nie masz do wyboru ;) Może mają IMS, to wtedy chyba warto wziąć, a jak nie to bierzesz zwykłe i nic nie wykombinujesz. Poza tym chyba wszystkie PF tak mają.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi