Autor Wątek: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice  (Przeczytany 5161 razy)

Offline izi

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Graef CM900
Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« dnia: 05 Styczeń 2019, 10:10:38 »
Jedyne roznice jakie znalazlem to wysokosc urzadzenia i LCC vs PID (czy to roznica? Czy LCC to tylko komercyjna nazwa Pida?)
Co oznacza linia VIP?

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2019, 13:07:28 »
Lcc pozwala na zaprogramowanie preinfuzji (w Anna brak), wyświetlenie komunikatów typu woda kończy ci się co może uchronić przed awarią sprzętu, jakieś błędy, pasek postępu dla nagrzewajacej się wody do spieniania, victoria przy spienianiu dopompuje ci wody a pary nigdy nie braknie.(myślę ze Grace też ).  Lcc utrzyma ci przy tym temperaturę i stałe ciśnienie co bardzo ułatwi spienianie mleka ( jest smaczniej i łatwiej). Dla mnie lcc jest to kawał dobrego i zaawansowanego programu mający za zadanie uprościć otrzymywanie dobrego efektu w filiżance . Mały bojlerek+lcc omija podstawowe wady jakie posiadają małe bojlerki a dzięki temu że jest mały, konstrukcji i materiałom wykorzystanym do ich produkcji jest w stanie szybko zmieniac temperaturę pomiędzy przygotowywaniem espresso, spienianiem mleka i powrotem do espresso. Dodatkowo możesz zaprogramować stoper odliczający  od końca, w grace wylewka jest skierowana do przodu, łatwiej obserwować kolor wypływającej kawy  i w odpowiednim momencie przed blondingiem przerwać ją. Szukalem zdjęć wnętrza bojlera ale nie znalazłem ich. Nie wiem jak wygląda to od środka bo dokładność temperatury jest bardzo zauważalna . Moim zdaniem jeżeli budżet pozwala to warto dopłacić do lcc i zaufać mu. Linia vip dla mnie to poprostu orginalny design, wyższa jakość i łatwość uzyskania dobrego efektu w filiżance (powtarzalność) w ekspresach 1b, 2b, ekspres z młynkiem. Oczywiście inna półka, inna jakość, inna cena😀.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2019, 17:48:28 »
Mireksm ładnie to wszystko opisał  8)
Porównanie wszystkie ekspresów możesz znaleźć na stronie: https://www.konesso.pl/data/include/cms/poradniki/Porownanie_ekspresow_kolbowych_oraz_mlynkow_Lelit.pdf
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2019, 18:21:18 »
Thx. Nie wiem dlaczego ale brak anny tem w tym porównaniu.

Offline izi

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Graef CM900
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2019, 19:03:31 »
Mireksm, dziekuje, wyczerpujaco i zrozumiale :)
Wychodzi na to, ze myslac o tych dwoch paniach warto doplacic.

Offline tobsik

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T, Aeropress, Chemex
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2019, 10:14:30 »
OK., różnice pomiędzy Anną a Grace są mocno widoczne i jeśli ktoś dysponuje większym budżetem to wiadomo, że lepiej dorzucić.

Ja pod koniec miesiąca chciałem kupić właśnie Grace ale od wczoraj mam zagwozdkę czy jednak Victoria nie powinna stać się moim celem... Niestety budżet i tak przekroczyłem a Victoria to kolejny ~1k PLN więcej  :-( Jednak jeśli miałbym za pół roku żałować to może warto?

Teraz pytanie: Rozumiem, że najważniejszą różnicą pomiędzy tymi paniami (pomijam bojler i moc które - chyba - będą dla mnie wystarczające w G.) to rozmiar grupy i PF przemawiający na korzyść tej droższej, który umożliwia dalszą rozbudowę o lepsze części/sitka (VST lub IMS?) czego nie można w Grace? Czy ta rozbudowa jest naprawdę istotna?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2019, 14:23:22 »
Nie zawracaj sobie narazie glowy VST/IMS, a rozbudowa jest mozliwa w obu przypadkach.

Offline martusia810

  • Wiadomości: 8
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2019, 17:44:05 »
Ja mam Grace od wiosny i Jestem mega zadowolona i nigdy nie żałowałam  zakupu.

Offline tobsik

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T, Aeropress, Chemex
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Lelit Grace vs Lelit Anna PL41TEM, roznice
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2019, 10:07:55 »
Ok. Dzięki za pomoc i utwierdzenie w przekonaniu do Grace.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi