Autor Wątek: ekspres do 1000zł  (Przeczytany 11210 razy)

Offline milan Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Dripper, Philips HD 140
  • Młynek: Tchibo
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Styczeń 2020, 06:53:31 »
Jeżeli chodzi o młynek to mam zamiar kupić  Nivona Cafe Grano 130
Wiesz że dużo osób napiszę że nie nadaje się pewnie do ekspresu ale od czegoś trzeba zacząć pierwszy młynek i pierwszy ekspres będzie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Styczeń 2020, 08:04:36 »
To Twoja kasa i Twoja decyzja ale jeśli ma być drugi i kolejny ekspres to teraz chcesz wydać kasę bez sensu, szukaj czegoś lepszego z używek jeśli ma to być podstawa do nauki espresso i rozwoju. Pierwszy z brzegu zestaw jaki mi wpadł w oko.

https://www.olx.pl/oferta/ascaso-uno-prof-i1-steel-zestaw-ekspres-plus-mlynek-dla-koneserow-CID628-IDD5OXw.html#fe5a8622bc

O ile to oczywiście nie jakiś przekręt lub naciąganie. 

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Styczeń 2020, 10:52:03 »
Jeżeli chodzi o młynek to mam zamiar kupić  Nivona Cafe Grano 130
Daj sobie spokój z tym młynkiem jeśli chcesz mieć espresso.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline milan Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Dripper, Philips HD 140
  • Młynek: Tchibo
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Styczeń 2020, 15:17:07 »
Z ekspresów to widzę że ten: LELIT ANNA PL41E w cenie 1300zl, co prawda przekracza  budżet o 300 zł ale tyle jeszcze mogę podciągnąć  :blue: chyba warto?

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Styczeń 2020, 20:35:06 »
warto...o ile kupisz sobie do niego przyzwoity młynek za min.800-900zł lub coś używanego za 500-600. Inaczej szkoda kasy. Zaufaj mi...dobra kolba wymaga dobrego młynka i tyle, nie przeskoczysz. Bawiłem się parę lat zestawem delonghi plus młynek graef cm702, później przesiadka na zestaw ascaso. Espresso pyszne na nowym zestawie...i tak z ciekawości kiedyś zmieliłem tą samą kawę na starym młynku graef cm702 i próba/ próby zrobienia espresso na nowym sprzęcie ascaso...zapomnij. Kawa słaba, jakby ktoś mi jakąś tanią lurę podał. Gdybym sam nie przetestował to bym nie uwierzył. Szczerze po czasie dla mnie wygląda to tak- albo tani zestaw w stylu delonghi i młynek w stylu graef/ nivona ( i pogodzenie się z faktem, że robisz coś a'la espresso ) lub wydanie zdecydowanie więcej i zestaw np.: lelit anna czy ascaso basic/arc plus przyzwoity młynek ascaso/ macap/ eureka itp. i wejście w zupełnie nowe smaki i espresso.

Offline milan Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Dripper, Philips HD 140
  • Młynek: Tchibo
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Styczeń 2020, 22:15:06 »
Decyzja na młynek padła Nivona Cafe Grano 130 więc czy warto wydawać tyle na ekspres jak ten młynek tego nie pociągnie  ?
Ale jak nie taki ekspres a jak czytam są to lepsze ekspresy za minimum kasy. Bo jeżeli tańszy ekspres a droższy młynek to jaki ekspres w takim razie...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Styczeń 2020, 23:17:19 »
Pomyśl o ekspresie przelewowym. Do takiego ekspresu ten młynek będzie idealny. Zapomnij o ekspresie kolbowym z tym młynkiem. Nawet jak kupisz ekspres za kilka tysięcy, nie uda Ci się zrobić espresso z tym młynkiem.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Styczeń 2020, 06:53:29 »
Miklas dobrze Ci radzi. Ja w tym budżecie brałbym ekspres przelewowy. Nivona to dobry młynek, ale do alternatyw, nie do ekspresu kolbowego. Ewentualnie, może np aeropress Ci wystarczy. Jakie kawy i ile dziennie będziesz robił? Czy na pewno chcesz robić espresso? Bo ekspres kolbowy nie służy do robienia dużego kubka kawy, a jedynie małej ilości pysznego naparu, w postaci espresso  :-D no i może spieniać Ci mleko. Pijasz espresso na codzień?

Offline milan Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Dripper, Philips HD 140
  • Młynek: Tchibo
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Styczeń 2020, 09:31:48 »
Posiadam  ekspres przelewowy typu philips HD 7140 pite jest max dwie kawy dziennie ( filiżanka około 120ml). Czarna bez mleka.
Na espresso z chęcią bym się przezucił dopiero początkowy kawosz jestem. Dlatego też radzę się Was co proponujecie ...
Różne opinie z tym młynkiem niektórzy uważają że da się lecz to nie bedzie w pełni dobre espresso, więc może nie ma sensu taki ekspres wystarczy jakiś za np 600 zł...
Ciężko zdecydować, im więcej się czyta tym bardziej sobie uświadamiam że mało wiem...



Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Styczeń 2020, 09:46:57 »
Pijasz więc americano, a to kawa która powstaje na bazie espresso. Faktycznie jeśli chcesz mieć dobrą bazę do americano lub klasyczne espresso daruj sobie zabawkowe młynki, zabawkowe ekspresy. Ja oswajałem espresso pijąc na początku espresso macchiato.
Kupując używany sprzęt dobrej marki zawsze łatwo go odsprzedasz, młynek po wymianie żaren będzie mielił jak nowy, kupowanie młynka czy ekspresu który radzi sobie jako tako to rozwiązanie przejściowe o ile chcesz rozwijać kawową pasję. Ja myślałem że wystarczy mi rhino, później greaf 702 i za każdym razem okazywało się że świetne ziarno w mojej filiżance daje 14 cytryn ;-) Szkoda kasy i życia na picie kiepskiej kawy, nie masz doświadczenia, preferencji ale szukasz czegoś więcej niż dotychczas to kup na początek używany zestaw za 1500-2000 zł.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Styczeń 2020, 13:03:26 »
@mlopus
Ciekawe co piszesz, w takim razie na bazie twoich życiowych doświadczeń jaki najtańszy młynek daje sensowne espresso?
Myślałem, że Graef 702 już będzie dawał jakieś efekty

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Styczeń 2020, 13:25:09 »
Zastanów się nad taką rzeczą. W codziennym użytkowaniu będziesz korzystał z tego młynka. Okaże się, że czasem da on znakomity efekt, stwierdzisz, że to najlepsze espresso jakie piłeś, wszystkie lokalne kawiarnie mogą się schować. Ale nie będziesz mógł powtórzyć tego sukcesu na innej kawie, a nawet na tej samej w innych warunkach (kawa się trochę zestarzeje). Będziesz wściekły, bo będziesz wiedział, że da się zrobić wyśmienitą kawę, ale tobie cały czas wychodzi kwaśna lura.

Czy na tym Ci zależy?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Styczeń 2020, 13:26:32 »
@pawel890 ja nie bawiłem się w kolejne próby i półśrodki i przeszedłem z Greafa na Mazzera 64 mm, kupując Hxa wiedziałem że nie ma sensu oszczędzać na młynku i że z byle czym nie za wiele zwojuję. Dla mnie sensowny to płaskie żarno minimum 50 mm i płynna regulacja, takie jest moje zdanie, dobrego stożka nigdy nie używałem, ręczne młynki mnie nie bawią, miejsca na młynek i ekspres nie oszczędzam. 

Offline milan Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Dripper, Philips HD 140
  • Młynek: Tchibo
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Styczeń 2020, 15:24:06 »
warto...o ile kupisz sobie do niego przyzwoity młynek za min.800-900zł lub coś używanego za 500-600.
W takim razie jaki model proponujecie w tej cenie który jest już warty ..?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ekspres do 1000zł
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Styczeń 2020, 15:31:55 »
Ekspres ASCASO BASIC lub ARC plus młynek i-1 mini Black Aluminium. Jeśli będziesz zainteresowany to zgłoś się do mnie na priv po ofertę dla Forumowicza.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi