Autor Wątek: Awaryjność ekspresów  (Przeczytany 945 razy)

Offline Jerry2

  • Wiadomości: 3
Awaryjność ekspresów
« dnia: 04 Marzec 2024, 16:15:34 »
Witajcie
Noszę się z zamiarem kupna ekspresu do kawy. Choć kawę lubię pić to nie uważam się za kawosza. Trudno mi rozróżnić czy kawa była zrobiona w dobrym czy niepolecanym automacie.
Wstępnie celuję w Nivona 7x, Saeco lub Delonghi.
Napiszcie co nieco o awaryjności tych sprzętów. Wiem że jest takie powiedzenie "jak dbasz tak masz" i to rozumiem ale czasami są sytuacje od nas niezależne.
Poprzednia seria Nivona 7x - ktoś nazwał prawdziwy wół roboczy ale o obecnej np 791 już trochę poczytałem i nie wiem czy po prostu mała próbka czy jednak jakość się pogorszyła.
Delonghi to chyba największy producent ale jest karafka i trochę się wstrzymuję. Saeco - sam nie wiem - naczytałem się o Philips i mam mieszane uczucia.
Budżet to 2.5 tys, ale zawsze mogę dołożyć 500. No chyba że ktoś powie żeby dołożyć 1tys bo ekspres podziała 10 lat to też wezmę pod uwagę.
Ekspres do domu więc to będzie około 200~250 kaw miesięcznie. Pół na pół - czarne/mleczne.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2024, 17:28:13 »
Z Saeco raczej miałem nienajlepsze doświadczenia. Znam kilka osób, które mają Nivonę i generalnie są zadowoleni.

Offline Jerry2

  • Wiadomości: 3
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2024, 09:10:19 »
Myślałem że wpadnie więcej odpowiedzi. Nivona w szczególności poprzednia rewizja ma dużo pozytywnych opinii. A obecna seria to tak średnio co czytam. Obecnie nawet dają 5 lat gwarancji na serię 81xx ale 5k za ekspres to już dużo.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2024, 09:22:24 »
Tutaj raczej więcej "kolbowców" ;-)

Opiniami najchętniej w necie dzielą się osoby niezadowolone. Kupując w znanych sieciach agd możesz zawsze dokupić dodatkowe ubezpieczenie do sprzętu przedłużające gwarancję.

Offline dodo20

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Lelit Mara X V2
  • Młynek: Eureka Mignon Zero
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2024, 18:22:24 »
Odpowiedzi nic Ci nie dadzą, znajdzie się 4 użytkowników ekspresu Z, który się zepsuł a nie będzie żadnego właściciela ekspresu X i Y i będziesz miał zakrzywiony obraz rzeczywistości.
Takie dane najlepiej mieć w wartościach względnych - w procentach aby pominąć np. wielkość sprzedaży i w odniesieniu do konkretnego rynku (np. samo PL czy EU) ale takich danych niestety nie ma (tzn. są ale nie ogólnodostępne)

Ja skupiłbym się na tym, kto oferuje dłuższą gwarancję i co obejmuje, gdzie masz najbliższy serwis, czy jest door2door itp.


Offline mrrudzin3

  • Wiadomości: 8
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marzec 2024, 21:09:19 »
Ja skupiłbym się na tym, kto oferuje dłuższą gwarancję i co obejmuje, gdzie masz najbliższy serwis, czy jest door2door itp.

Ważna jest też dostępność i cena częsci zamiennych w razie awarii.
Prawda jest niestety taka że im popularniejszy model znajdziesz - tym większa szansa że znajdziesz jakiś tutorial jak go wyczyścić czy naprawić.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marzec 2024, 22:14:16 »
Delonghi to chyba największy producent ale jest karafka i trochę się wstrzymuję
Żywotne to są, ale należy brać te made in Italy, a z karafką to fakt, problematyczna i chyba ten element najczęściej wysiada, ale ekspres dalej kawki robi. Dzisiaj byłem u kontrahenta, który posiada De'Longhi 7 lat, a młynek chodzi na ustawieniu 1⁵, z tym, że sypie dobre ziarno.
》tertium non datur《

Offline wojtanko

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Saeco Odea Giro
Odp: Awaryjność ekspresów
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2024, 23:49:00 »
Saeco odea giro 20 lat bez awarii. Poza uszczelkami wszystko oryginalne, ani razu w serwisie. Codziennie kilka smacznych kaw dziennie. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi