Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224499 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #270 dnia: 21 Luty 2019, 10:12:32 »
2 bary to trochę mało - jeśli się ciastko zwilża to tylko jego górna część.
Jesteś pewien? W moim Kręci-Kaziku (Kazak Rota) już wcześniej, przy mniejszym ciśnieniu woda przepływa przez ciastko.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #271 dnia: 21 Luty 2019, 10:39:18 »
Dawno pomiarów nie robiłem, ale jak robiłem,  to do ekspresu dochodziło coś rzędu 2 bar. Nie wiem jak ciśnienie wejściowe przekłada się na ciśnienie w grupie z pół-otwartą dźwigienką w dużym ekspresie, może to gdzieś ginie po drodze?

Wiem co zaobserwowałem - tym się podzieliłem. Jak mi ktoś wytłumaczy dlaczego tak jest, to chętnie wysłucham, No teraz sam się zacząłem zastanawiać.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #272 dnia: 21 Luty 2019, 10:44:40 »
Pół otwarta grupa powinna tylko umożliwić przepływ wody pod c.a. tym samym ciśnieniem. Czyli jak miałeś coś koło 2 barów na wejściu, to coś koło 2 barów powinno wypływać.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #273 dnia: 26 Luty 2019, 04:43:15 »
Center Coffee

Guatemala Santa Felisa Geisha Orange Honey

Obróbka dla mnie nieznana - Anaerobic Orange Honey. Nie doczytałem się nigdzie o Orange Honey i jest to mój pierwszy raz z taką kawą.

Zaparzona w Clever w czasie 2:15 ratio 1:15.

Piłem ją dwukrotnie. Za pierwszym razem równolegle z Costa Rica Don Caito Geisha Honey (#1 Coe 2018). Za pierwszym razem jej nie doceniłem tylko że względu na to, że Don Caito mnie rozbiła na atomy i przy niej wydawała się zwykła. Jak się okazuje wcale nie jest taka zwykła. Ma duże body jak na Geishe, ale pachnie różowym grejfrutem. W smaku również można szukać grejpfrutów że względu na to, że pozostawia taniczny posmak jak w przeparzonej herbacie lub albedo grejpfruta. Dodatkowo delikatna miodowa słodycz.


Colombia LA Esperanza Geisha Washed

Przygotowana w ten sam sposób ale w czasie wydłużonym do 3min.

W tym wypadku mamy więcej owoców w tym przede wszystkim winogron, nektarynek oraz delikatny karmel. Body niższe niż w przypadku poprzedniej kawy. Wyższa kwasowość skłania do skojarzeń z owocowym koktajlem. Słodko i lekko.


Costa Rica Don Caito Geisha Honey (#1 Coe 2018)

Jako jedyna parzona w V60.

Rozumiem dlaczego ta kawa wygrała COE. Przy tej filiżance Guatemala (niezasłużenie) straciła cały swój blask.
Nie trzeba mocno nadstawiać nosa nad filiżankę, żeby poczuć się jak w kwiaciarni. Takiej kwiaciarni, która sprzedaje tylko jaśmin... dużo jaśminu. Dodatkowo na drugim miejscu świeci ananas i mamy słodką podbudowę dla kwiatowego eliksiru. Co wyróżniło tą kawę, to oprócz intensywnego i pięknego aromatu kusiła elegancją. W smaku nie była zbyt ekstraktywna, elegancja ukazała się w subtelności i ułożeniu delikatnej słodyczy i delikatnej kwasowości, tak że jednocześnie dawała satysfakcję z każdego łyku i pozostawiała coś ulotnego, za czym chciało się gonić w każdym kolejnym.


Pierwszy raz piję tyle Geishy jednego dnia i musicie przeboleć mój entuzjazm i barwny opis, ale polecam wszystkim taką przygodę.

Jak dalej nie mogę przeboleć cen kaw COE tak mogę rozumieć poniekąd zachwyt, który może być także pochodną pewnej ekskluzywności tych kaw.

Może I dobrze, że nie można pić na codzień takich kaw, tak jak nie można pić Domaine de la Romanee Conti każdego wieczoru. Gdyby tak było, już byśmy byli na równi pochyłej w dół, a takie filiżanki nie sprawiały by nam tyle przyjemności.

Wysłane z mojego SM-G950U1 przy użyciu Tapatalka


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #274 dnia: 27 Luty 2019, 15:27:49 »
The Barn - Rwanda Huye Mountain (washed, Red Bourbon) [espresso]
Dla lubiących owocowe espresso Huye Mountain staje na wysokości zadania. Bardzo owocowa, czysta, słodka, złożona. W aromacie jak dla mnie czerwono - fioletowa. Dominują suszone owoce i dojrzałe ciemne winogrona, pojawiają się też łagodne kwiatowe nuty. Bardziej przypomina mi kawy z naturalnej obróbki niż mytej. Smakowitość.

Znów muszę pochwalić piękne kawy wypiekane przez naszego forumowego kolegę @pafcio0.
Nanopalarnia Toruńska - Burundi Bubezi (Washed)[filtr]
Świetna, intensywna, gładka, słodko-kwaskowa, złożona. Przywodzi na myśl trochę kawy z Kenii. Intensywne aromaty róży, rabarbaru i cytrusów łączą się z delikatnyim akcentami karmelowo-mlecznymi, słodyczą landrynkową i przyjemnym gładkim body. Mniej kwaskowa niż większość Kenii ale nie mniej interesująca.

Nanopalarnia Toruńska - Kolumbia Tres Dragones Potosi Farm (Natural)[filtr]

Świetna kawa dla lubiących winne aromaty kaw z naturalnej obróbki.  Syropowato gęsta, słodka, owocowa, złożona. W aromatach wyczułem aromaty winne, słodką mandarynkę, ciemno-fioletowe kwiaty, śliwkę, truskawkę i zaskakujący aromat eukaliptusa.


« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2019, 10:33:57 wysłana przez pafcio0 »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #275 dnia: 27 Luty 2019, 16:10:39 »
Znów muszę pochwalić piękne kawy wypiekane przez naszego forumowego kolegę @pafcio0.

 :szampan:

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #276 dnia: 12 Marzec 2019, 19:03:32 »
Audun Rwanda Mahembe Espresso
Marcowe espresso miesiąca z Coffeedesk urzekło mnie. Bardzo dobrze wypalona kawa, przyjemnie kwaskowata, bardzo owocowa. Da się wyczuć niezwykle przyjemne wiśnie. Dobrze zbalansowana. Póki co, jest to najlepsza kawa do espresso jaką piłem w tym roku :kwiat: Polecam spróbować. Warto  :szampan:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #277 dnia: 12 Marzec 2019, 19:37:17 »
Euro Cafe - Nikaragua Los Placeres (funky, Java, Red bourbon, Red Pacamara, Yellow Pacamara, Caturra, Red Catuai, Ethiosar) [filtry]
Z ciekawością spróbowałem kawy, z co raz częściej pojawiającej się obróbki funky. Efektem są złożone, wyraziste aromaty charakterystyczne dla suchej fermentacji jak i inne - nieco dymne i ciemne. 

Odnalazłem następujące aromaty: melasa, karmel, aronia, biały grejpfrut, śliwka wędzona, gorzka czekolada, lawenda, przyprawy korzenne.

Napar jest nieco chropowaty, co spowodowane może być niskim położeniem upraw jednak nie przeszkadza mi to.  Po zaparzeniu zdecydowanie warto odczekać chwilę bo z czasem robi się co raz smaczniej. Z chęcią spróbuję kolejnych ziaren z takiej metody obróbki, bo efekty są intrygujące.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2019, 20:40:23 wysłana przez krystians »

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #278 dnia: 18 Marzec 2019, 15:28:52 »
Dutch Barista - Myanmar Pin Laung Shan Filter

ciekawostka, Azjaci widząc co się dzieję na rynku ziaren kawowca, wchodzą już od jakiegoś czasu ze swoim produktem, ostra dotacja rządów, ściągani wykwalifikowani rolnicy, prace nad własnymi odmianami, w skrócie idą na grubo. Tam się nie cackają. Wiedząc o tym polowałem na kawę z tamtych rejonów i tu nagle pojawiła się ciekawa palarnia z Holandii w ofercie Deskowego, Dutch Barista. Raz polecam palarnię, dwa  :brawa: dla Deskowych. Wracając do najważniejszego wątku czyli ziaren, no właśnie, jest wow, bo te ziarna niczym nie ustępują Afryce czy Ameryce Południowej. Pełne body, smak na poziomie speciality i fajnie. Dla nas konsumentów, to zabieg dobry, jaki to będzie dla świata kawy nie wiem. Ziarna w smaku czekolada mleczna z nutą czarnej porzeczki oraz moreli z lekką kwasowością granatu(?) coś w ten deseń. Dobrze wychodzi w V60 oraz Chemexie. polecam

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #279 dnia: 18 Marzec 2019, 18:11:46 »
Próbowałem ostatnio trochę mało popularnych obróbek i krajów, i było bardzo dobrze. Timor Wschodni, Chiny, Birma - wszystkie trzymają bardzo wysoki poziom i są miła odmianą po kolejnych naturalnych Etiopiach i porzeczkowych keniach których w skalepach zatrzęsienie
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #280 dnia: 19 Marzec 2019, 17:00:12 »
Manufaktura Kawy Etiopia Guji Uraga: jedna z najlepszych (może nawet najlepsza?) Etiopii jakie piłem w tym roku. Kawa mistrzowsko wypalona, bardzo przyjemna kwaskowatość, zero goryczki za to ogrom aromatów kwiatowo-owocowych. Piłem ją kilka razy z wielu różnych paleń i za każdym razem było super. Wielki plus dla roastera za powtarzalność na najwyższym poziomie  :kwiat:
Manufaktura Kawy Kongo Kivu: kolejny szlagier dripowy tej palarni: brak goryczki, przyjemna kwaskowatość, nuty owoców tropikalnych. Faktycznie da się wyczuć subtelne nuty pomidora (bardzo przyjemne doznanie).
Każda kawa jasno wypalona z obecnej oferty tej palarni prezentuje najwyższy poziom, co w połączeniu z promocyjnymi cenami (często się zdarzają) jest opcją wobec której nie można przejść obojętnie  :szampan:

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #281 dnia: 20 Marzec 2019, 18:23:31 »
Manufaktura Kawy Etiopia Guji Uraga: jedna z najlepszych (może nawet najlepsza?) Etiopii jakie piłem w tym roku. Kawa mistrzowsko wypalona, bardzo przyjemna kwaskowatość, zero goryczki za to ogrom aromatów kwiatowo-owocowych. Piłem ją kilka razy z wielu różnych paleń i za każdym razem było super. Wielki plus dla roastera za powtarzalność na najwyższym poziomie  :kwiat:
Manufaktura Kawy Kongo Kivu: kolejny szlagier dripowy tej palarni: brak goryczki, przyjemna kwaskowatość, nuty owoców tropikalnych. Faktycznie da się wyczuć subtelne nuty pomidora (bardzo przyjemne doznanie).
Każda kawa jasno wypalona z obecnej oferty tej palarni prezentuje najwyższy poziom, co w połączeniu z promocyjnymi cenami (często się zdarzają) jest opcją wobec której nie można przejść obojętnie  :szampan:
Piłem obie i też uważam, że bardzo dobre. Zresztą zamówiłem wszystkie jakie mieli pod drip [emoji3]
Pomidor bardzo przyjemny, potwierdzam że czuć tę nutę.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #282 dnia: 21 Marzec 2019, 10:04:42 »
Manufaktura Kawy Etiopia Guji Uraga: jedna z najlepszych (może nawet najlepsza?) Etiopii jakie piłem w tym roku. Kawa mistrzowsko wypalona, bardzo przyjemna kwaskowatość, zero goryczki za to ogrom aromatów kwiatowo-owocowych. Piłem ją kilka razy z wielu różnych paleń i za każdym razem było super. Wielki plus dla roastera za powtarzalność na najwyższym poziomie  :kwiat:
Manufaktura Kawy Kongo Kivu: kolejny szlagier dripowy tej palarni: brak goryczki, przyjemna kwaskowatość, nuty owoców tropikalnych. Faktycznie da się wyczuć subtelne nuty pomidora (bardzo przyjemne doznanie).
Każda kawa jasno wypalona z obecnej oferty tej palarni prezentuje najwyższy poziom, co w połączeniu z promocyjnymi cenami (często się zdarzają) jest opcją wobec której nie można przejść obojętnie  :szampan:
Ciekawe bo pomidory to zdaje się defekt...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #283 dnia: 21 Marzec 2019, 10:12:02 »
Mam tę samą kawę, ale żadnego pomidora w niej nie ma; jako kawa do dripa raczej nie może konkurować z resztą kaw Synestezji, więc ląduje tylko w moich blendach.
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2019, 10:48:46 wysłana przez Antonio »

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #284 dnia: 21 Marzec 2019, 10:21:41 »
Pomidor  [emoji38]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi