Autor Wątek: Forumowe klasyki  (Przeczytany 1836 razy)

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #30 dnia: Dzisiaj o 11:01:10 »
Hejo ;) Troszkę mnie tutaj nie było. Kiedyś pisałam o gorzkiej kawie, nawet założyłam wątek. Poszłam z Waszymi radami i kupowałam kawę w palarni albo zamawiałam tą Idee Kafe na allegro. Zawsze piłam/ piję kawę typu Arabica. Czasami na pół z Robustą, aczkolwiek za tym drugim nie przepadam. Czytałam teraz nie dawno na temat takich rodzajów jak Liberica oraz Excelsa https://bialogard24.pl/ciekawostki-o-kawie-fakty-ktore-zaskocza/ I błagam teraz tylko nie śmiejcie się ze mnie, ale nigdy tych kaw nie piłam. Zawsze tylko ta Arabica... Czy możecie mi powiedzieć, czy są warte zakupu ? jeśli tak to gdzie ? I jak możecie podajcie jakieś kawy z tego typu jak ta całą liberica itd.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Forumowe klasyki
« Odpowiedź #31 dnia: Dzisiaj o 12:41:47 »
Zupełnie się tym nie przejmuj, są to gatunki zupełnie niszowe. Jak sama zauważyłaś nie ma ich normalnej ofercie palarni. Większość z nas nie piła tych kaw. Mi się zdarzyło dzięki uprzejmości kolegi wypić kilka razy Liberikę. Ciekawe doświadczenie, ale z kapci nie wyrywa, więc nie ma specjalnie czego żałować. Zobaczymy, może przy zmieniającym się nam klimacie będziemy niedługo widzieli inne gatunki kawy w sprzedaży.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi