Autor Wątek: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny  (Przeczytany 18556 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #105 dnia: 22 Grudzień 2017, 20:35:53 »
No niby kolektywnie lepiej ale to zależy od celu.
W przedszkolu gdzie chodzi mój synek   to  kiermasz - festyn ma jasno określone cele- albo nieokreślony na początku ale decyduje rada rodziców. I jest to jakaś zabawka-konstrukcja na plac zabaw, lub coś podobnego.

W szkole gdzie uczy moja żonka i pomagała ostatnio przy podobnym kiermaszu - to każdy sobie .
Każda klasa na coś innego,  Np żona moja z drugą katechetką  uzbierały sprzedając ciasta  na tą adopcje serca - 2 rok z rzędu.
     Z kolej jakaś klasa zbierała na wycieczkę - tzn na dorzucenie się do wycieczki.
Inna sprawa że dzieciaki ze stoiska obok  bez żadnej zachęty ze strony kogokolwiek dorzuciły 5 dych do puli na tą adopcje serca, godne podziwu.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Październik 2018, 12:07:53 »
Podepnę się :)

W grudniu będzie w szkole organizowany kiermasz i padł pomysł, żebym wziął Moccamastera z firmy, młynek, dobrą kawę i sprzedawał.

Pytanie do osób, które ew. coś nt wiedzą: czy żeby sprzedawać taką kawę na kiermaszu muszę mieć jakieś zezwolenie/badania sanepidu, ew. jak (czy) później się rozliczyć z US?

Lektura tego wątku na pewno jest pomocna, ja się jednak zastanawiam, czy w związku z faktem, że nie mam kolby ani nic w tym stylu, wystawienie się z jednym Moccamasterem ma w ogóle sens?

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #107 dnia: 04 Październik 2018, 13:25:16 »
Nie jestem pewny, czy przelewowa kawa trafi w gust odbiorców. Jak jakis czas temu zrobiłem drip'a koleżance, to ta ją zaprawiła mlekiem a potem cukrem. Na koniec nie wypiła całego. A przelewik był przedni, owocowy ....  :sciana:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #108 dnia: 04 Październik 2018, 13:34:01 »
Kij ma dwa końce, nie każdy wypije kawę z ekspresu, bo woli duży kubek. Najlepiej to chyba zakupić tańsze ziarno, co by z mlekiem się komponowało i budżetu nie zrujnowało.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #109 dnia: 04 Październik 2018, 14:01:51 »
Nie wiem jak to jest z US i sanepidem. Podejrzewam, że jeśli chodzi o US, to samorządy mają jakieś osobne inne niż śmiertelnicy regulacje. U mnie to był zakup cegiełek. Całość dochodu oddałem do szkoły, nawet kawę, którą sponsorował Goran i Andrzej odkupiłem po cenie sklepowej, żeby było więcej dla szkoły. O sanepidzie nic nie wiem.

Jeśli chodzi o kawę, to już gdzieś wcześniej pisałem chyba ile poszło. Coś mi się majaczy 10 czy 15 kaw, z czego jedno espresso, a wszystkie pozostałe z mlekiem. Hitem była czekolada i kakao, w zasadzie nie licząc odkupionej kawy to był prawie cały dochód z festynu na moim stoisku.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #110 dnia: 04 Październik 2018, 17:50:40 »
Sprzedawaj i się nie przejmuj. Dyrekcja niech się męczy.
W soboty czy niedziele urzędy nie pracują. Ty tylko wydawaj kawę a kasę liczą nauczyciele czy inne osoby.
U nas tak to wygląda.
Kubki polecam zwykłe styropiany. Nie parzą rąk.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Październik 2018, 22:47:28 »
A przelewik był przedni, owocowy
Owocowy to jest słowo klucz do Twojej zagadki. Trzeba dobrać kawę dla ludzi: słodką, orzechowo-kakaową, bez cienia kwaskowatości.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Październik 2018, 23:14:24 »
Ten  kto widział,był, uczestniczył w takim kiermaszu tylko pewnie się uśmiecha na wspomnienia:)
jakby senepid zobaczył dzieciaki smażące oscypki,pierogi, obok ciasta z kremem robione w domach, dalej kanapki, lemoniady itp. to by senepid padł trupem:) 
ale to wspaniala szkoła przedsiębiorczości, klasy scigajace się kto zbierze więcej, zbierają na konkretny cel-wycieczke np.
dzieciaki kombinujace strategie sprzedażowe:) wyprzedaże,promocje:) fajnie się to ogląda.
jeśli jest to częstowanie a nie sprzedaż, to nie musisz mieć kwitów sanepidu:) a częstowanie może być free, caly dochód na szczytny cel i każdy częstowany wrzuca 5 zł do puszki i tyle.


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #113 dnia: 05 Październik 2018, 07:08:49 »
U nas jest impreza masowa bez podziału na klasy.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #114 dnia: 05 Październik 2018, 08:11:43 »
W soboty czy niedziele urzędy nie pracują.

Od jakiegoś czasu sanepid robi kontrole 24/7, tak mi się coś wydaje.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #115 dnia: 05 Październik 2018, 12:38:30 »
Zadzwoniłem do lokalnegi sanepidu i pani mi powiedziała, żeby nie zawracać sobie głowy książeczkami, pozwoleniami itp, bo w przypadku takich szkolnych wydarzeń to wystarczy się wykazać rozsądnym podejściem. A poza tym mają 2000 punktów do kontrolowania i nie mają nawet czasu zajmować się takimi drobiazgami :D

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #116 dnia: 05 Październik 2018, 17:37:49 »
oh!!!!!!!!!!!!! cóż za podejście wspaniałee!  medal dla tej kobiety:)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #117 dnia: 06 Grudzień 2018, 13:24:07 »
W tym roku kiermasz wypada w najbliższy poniedziałek 10.12.2018. W tym roku część środków z kiermaszu pójdzie na leczenie koleżanki moich dziewczyn. W tym roku również dostałem wsparcie od Gorana. Pochwalę się zdjęciami po wszystkim.

W tym roku nauczony doświadczeniem zostawiam młynek dozorcy już w niedzielę, żeby miał równą temperaturę na kiermasz. W zeszłym roku przywieziony trzy godziny wcześniej młynek nadal nie odtajał i zbierał wodę z powietrza, przez co nie mogłem go używać. Biorę ze sobą również Kinu jako backup. W tym roku przygotuję wcześniej koncentrat do gorącej czekolady i kakao i załaduję w butelki z dozownikiem. Właśnie zaraz będę wertował wątek, bo ktoś tu dawał pomysł jak to zrobić.

Trzymajcie kciuki  :ok:
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #118 dnia: 06 Grudzień 2018, 13:29:29 »
oh!!!!!!!!!!!!! cóż za podejście wspaniałee!  medal dla tej kobiety:)
Nauczony smutnym doświadczeniem moich rodziców, którzy miewali do czynienia z różnymi kontrolerami w latach 60-70, uważałbym na optymizm związany z tymi osobami. Sanepid jest potrzebny, bo nie byłoby żadnej kontroli tego co się dzieje w żywieniu zbiorowym, ale potrzebny jest też zdrowy rozsądek zarówno ze strony kontrolera jak i serwującego żywność.
Marku, trzymam kciuki za Twoją działalność.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #119 dnia: 06 Grudzień 2018, 13:57:57 »
 [emoji106]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi