Autor Wątek: BAZZARA TOP 12 Gran Cru  (Przeczytany 13408 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« dnia: 25 Styczeń 2014, 09:09:48 »
BAZZARA TOP 12 Gran Cru
palona 06/12/2013
Skład: 12 odmian Arabiki: Jamaica Blue Mountain, Santo Domingo Barahona AAA, Puerto Rico Yauco Selecto, Messico Altura Superior, Salvador Pacamara Gigante, Honduras SHG Marcala, Costarica SHB Tarazzu, Guatemala Antigua Pastores, Nicaragua Matagalpa Cavallino, Etiopia Sidamo Lavado, Brasile Sul De Minas Pergamino, India Plantation Peaberry Bababudan
Sprzęt: Vibiemme Domobar Junior DB + MC4
Jako: espresso oraz espresso macchiato
Dodatki: bez cukru

Ziarna: raczej małe, ciemne (ale nie czarne), matowe. Zdarzają się plamki olejków, ale sporadycznie.

Smaczki: spora ilość cremy, pierwsze skojarzenie to orzechy i duuuużo ciemnej dobrej czekolady.  Kolejne łyki ukazują drobinkę smaku pieczywa. Okrągła, zbalansowana, miło spływająca, długo zostaje na języku, finiszując leciutko migdałem. Przyjemna.
Jako espresso macchiato zdecydowanie przyjemna, łagodna, minimalnie wybijająca się z mleka (IMO szkoda ją do mleka).

Wady: może cena (106 zł za kg), torebka (brak zaworka).

ps. I niestety kilka słów szczerych - kiedyś kawa doskonała, perfekcyjna, zachwycająca - brylant. Obecnie naprawdę świetna kawa, ale ... ciężko powiedzieć, długo wczoraj wieczorem dyskutowaliśmy o tym "ALE" i doszliśmy do wniosku, że możliwy wpływ Eli i Andrzeja kaw, zdecydowanie jaśniejszych, z równie doskonałych i łagodnych ziarenek. Hmmm, może....
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2014, 08:49:47 wysłana przez KrzychK »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2014, 21:54:07 »
Tę Bazzarę dobrze wspominam, dla mnie jest to jedna z lepszych, włoskich mieszanek. Może, po dwóch chyba latach, warto odświeżyć wspomnienia?
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2014, 22:00:21 wysłana przez WS »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2014, 07:10:42 »
Jest naprawdę dobra, pijemy ją kolejny dzień i "gładka ta kawa jest"  :taktak:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2014, 07:53:23 »
Kawa jest dobra, jak pisze WS jedno z lepszych włoskich mieszanek - ale czy warta swojej ceny? Oficjalnie widziałem ją w "Piotr i Paweł" po 41PLN/250g - to jest już przegięcie.

Promocyjna forumowa cena jest dużo bardziej akceptowalna.
LMWDP #469

n-krzychu

  • Gość
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2014, 13:54:50 »
Mi nie podeszła. A za tą cenę to już na pewno nie. Jakaś taka bez wyrazu była, ale może za dużo się spodziewałem.

Offline GrUbY Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso i-mini
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2014, 10:55:09 »
A mi jak najbardziej smakowała:) jedna z lepszych mieszanek jakie piłem

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marzec 2014, 16:29:45 »
Wiesz, ja parę lat temu bylem zachwycony, teraz (a w między czasie wypiciu wielu innych marek/kaw) twierdzę, że nie jest to juz dla mnie ultra top.

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: BAZZARA TOP 12 Gran Cru
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj 2015, 08:52:05 »
Bazzara zmieniła w tym roku opakowania wszystkich kaw oraz logo (wkrótce pojawią się na rynku), miejmy nadzieję, że jakość kawy pozostanie taka sama:) Zmieniły się też nazwy produktów, teraz top12 Gran Cru nazywa się: Dodicigrancru
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi