Autor Wątek: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31  (Przeczytany 8558 razy)

Offline jayz

  • Wiadomości: 2
Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« dnia: 28 Listopad 2017, 13:56:13 »
Witam forumowych ekspertów, miłośników kawy.

Wiem, że najlepsza kawa nie jest z automatycznego ekspresu ciśnieniowego.
Ale ja właśnie taki sprzęt chcę kupić. Dla siebie i dla mojej dziewczyny. No i dla gości jak się trafią.

Głównie będę pite kawy mleczne.

Zarezerwowałem sobie ekspres Saeco Incanto HD8918/31 w dobrej cenie, bo za 1990 zł.
Aktualna cena ekspresu to 2590 zł. Ale wpadł mi oko ekspres Nivona CafeRomatica 778. Słyszałem, że ekspresy tej firmy robią nieco lepszą kawę i są bardziej wytrzymałe.

Warto dopłacać 1000 zł?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2017, 15:09:03 »
Tu masz tekst naszego forumowego kolegi - klik
Co prawda trochę inne modele ale dużo przydatnych informacji.

Offline jayz

  • Wiadomości: 2
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2017, 15:40:02 »
Dzięki kolego.

Podsumowanie mówi wszystko.

"Nivona 788 to bardzo pozytywne zaskoczenie. Ekspres automatyczny, który kosztuje nieco ponad 3000 złotych, a funkcjonalnością i jakością przygotowywanej kawy niewiele ustępuje sporo droższym maszynom. Poprawnie spienia mleko, a espresso choć nie wychodzi aż tak esencjonalne jak w Jurze czy DeLonghi, nadal smakuje dobrze. Zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości."

Stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej na miejscu. Znalazłem też sporo dobrych opinie na temat tego ekspresu na forum.
Niestety nie znalazłem opinie na temat Saeco Incanto HD8918/31 co bardzo skomplikowało mi wybór.

Jednak chyba warto dopłacić 1000 zł więcej.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2017, 15:53:27 »
Nie znalazłeś, bo większość tu zebranych to pasjonaci dążący do wyciągnięcia z ziaren wszystkiego co najlepsze, co nie idzie w parze z automatami, szczególnie tymi najtańszymi.

Offline CafeSueno

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Bosch TES50328RW / Aerobie AeroPress
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2017, 15:54:25 »
Dołączę się do wątku z prośbą o doradztwo. Zastanawiam się nad kupnem nowego ekspresu i jestem prawie zdecydowany na Nivonę 778/768 (również dzięki opiniom z tego forum).
Waham się jeszcze nad DeLonghi Dinamica 350.55 B, który polecany jest np. w teście pięciu ekspresów DeLonghi na blogu kawowy.guru

Najistotniejszy jest smak kawy (piję i czarne i cappuccino). Chciałbym, aby był maksymalnie dobry w tej półce cenowej. Z góry dzięki za opinie.

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń 2018, 11:39:00 »
nie wiem, czy tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Ja posiadam Nivone 778. W Swieta pierwsze uruchomienie. Na liczniku 60x cappucino, 24x latte, 2x espresso, 4x crema, tak wiec niemalze same mleczne.
Uwazam, ze kawy mleczne wychodza znakomicie, choc to subiektywne odczucie.
Jest kilka niuansow.
1/ mala tacka ociekowa ktora czesto trzeba oprozniac ze wzgledu na plukanie systemu - juz nawet szklanke podstawiam by nie lecialo do tcki.
2/ przy wlaczaniu trzeba potwierdzic plukanie systemu - jakby nie mogl tego zrobic automatycznie. Wlaczamy, czekamy az sie nagrzeje, na wyswietlaczu pojawia sie napis "przeplucz system" ktory musimy potwierdzic.
3/ temperatura latte od razu do picia - moglaby byc cieplejsza - chodzi o mleko
Jak masz najies pytania odnosnie tego modelu to pisz

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń 2018, 19:43:50 »
też mamy ten ekspres od niedawna, ale zastanawiam się teraz nad czym innym...

a mianowicie nigdzie nie widać reklam NIVONY w Tv, radiu itp... w sumie to zakup pod wpływem opinii w internecie (m.in. tutaj)..
i teraz pytanie zasadnicze: co ma rzeczywiście tak dobrego NIVONA w porównaniu do Saeco, Delonghi, Krups itp? Może po prostu lepszy marketing szeptany??

 :mrgreen:


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń 2018, 20:19:18 »
temperatura latte od razu do picia - moglaby byc cieplejsza - chodzi o mleko
Rozgrzej szklankę.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2018, 08:58:14 »
a mianowicie nigdzie nie widać reklam NIVONY w Tv, radiu itp...
 :mrgreen:



Bardzo proszę, masz reklamę w Tv :) http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/spersonalizuj-swoja-kawe,247101.html
A tak poważnie to w moim odczuciu smak kawy jest główną różnicą.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Hilderyka

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ascaso Dream
  • Młynek: C40 MKIII
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń 2018, 01:13:08 »
Potwierdzam za mjokerem - w Nivonie zbiera się duża ilość wody w tacce ociekowej, o wiele większa, niż w innych ekspresach, które mogę porównać: De Longhi, Krups, Jura. Również z temperatury kaw z mlekiem jestem zadowolona dopiero po zmianie ekspresu na kolbowy.
Z kolei zdecydowanie na plus oceniam system spieniania mleka z łatwym do utrzymania w czystości wężykiem do pobierania mleka i samoczyszczącym się układem.

Offline pauwol

  • Wiadomości: 4
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lipiec 2018, 17:53:36 »
Ja po przestudiowaniu calego forum 2,5 roku temu kupilam Nivone- Cafe romantica. Dbalam o nia, czyscilam, odkamienialam. Rowno po skonczonej gwarancji przestala robic kawe. Serwis kosztowal mnie 400 zl, po dosc burzliwych poszukiwaniach i negocjacjach. Czuje sie dosc mocno rozczarowana i kazdego dnia rano zastanawiam sie kawa poleci czy znow sie cos przytrafi.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2018, 10:55:18 »
jestem prawie zdecydowany na Nivonę (...) Najistotniejszy jest smak kawy Chciałbym, aby był maksymalnie dobry
w takim razie zobacz co stoi w kawiarniach - plastikowe automaty czy metalowe kolbowce z młynkiem. Sam sobie odpowiedz czemu w miejscach gdzie liczy się smak NIE korzystają z takich automatów...

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Nivona CafeRomatica 778 czy Saeco Incanto HD8918/31
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipiec 2018, 14:30:05 »
Ja wybrałbym Nivonę :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi