Autor Wątek: Nivona 850 gaśnie...  (Przeczytany 1422 razy)

Offline bogblasz

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NIVONA 850
Nivona 850 gaśnie...
« dnia: 24 Listopad 2020, 13:14:17 »
Od 9 lat jestem użytkownikiem Nivony 850. W tym czasie ekspres był 2 razy w serwisie. Po ostatnim wiosennym przeglądzie kawa lepsza niż 8-9 lat temu. SUPER byłoby gdyby nie wyświetlacz. Otóż od jakiegoś czasu się ściemnia i pewnie za niedługo nic nie będzie widać. Naprawa około 1000-1200,-, więc zastanawiam się nad kupnem nowego ekspresu. Wybieram pomiędzy sprawdzona Nivoną tym razem model 820, lub Melitta Barista T Smart. W grę wchodzi jeszcze Siemens EQ.6 plus s700. Rocznie w domu schodzi około 1300 kaw, większość czarne jednak nie stronimy też od Latte i Capuccino.
Szukam, przeglądam filmiki, czytam opinie i nadal jestem nie zdecydowany. Promocje kuszą. Nie chciałbym przekroczyć kwoty 3500,-
Może ktoś doradzi i pomoże z wyborem.

Offline wujek_p

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Nivona 831, Aero Press, Gaggia Classic mod
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Nivona 850 gaśnie...
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2020, 22:55:57 »
nie rezygnuj z tej Nivony. Porządna naprawa wyswietlacza to max 500 pln (na allegro ktos się ogłasza za 359 pln). To bardzo fajny automat. Lepszą kawę piłem tylko z Jury E8, która kosztuje 5 tys. Ja swoją Nivonę całkowicie wyremontowałem, wymieniłem żarna, zaparzacz, wszystkie uszczelki, pompę, przestawiłem młynek na drobniejszy przemiał i kawa wychodzi swietna. Jak na automat oczywiscie. Zwłaszcza mleczne kawy na bazie espresso. Ja swoją Nivonę wymieniłbym już tylko na Jurę klasy E8.

Offline bogblasz

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NIVONA 850
Odp: Nivona 850 gaśnie...
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2020, 14:22:14 »
Dziękuję, faktycznie muszę się chyba zastanowić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi