Autor Wątek: Dozownik cukru.  (Przeczytany 15762 razy)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Lipiec 2018, 10:29:06 »
Cukier jest dosyć wrednym produktem do dozowania. Cokolwiek będzie dozować, musi mieć jak najmniej części ruchomych, dozowniki kawy zdecydowanie odpadają. Drobny pył cukrowy wejdzie wszędzie i zatrze wszystko. Dodatkowo jak dostanie się trochę wilgoci to klops, zbryli się i trzeba będzie czyścić. Więc ponownie minimum ruchomych części.

To coś powinno mieć dwie komory zasypowe. Wstępną i właściwą. Coś na stożkach lub młynek do przypraw z timerem ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2018, 10:33:16 wysłana przez hi_aro »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lipiec 2018, 13:38:31 »
LMWDP #469

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lipiec 2018, 13:50:33 »
A co jest złego w zestawie łyżeczka i cukierniczka?
Szybciej się nie da, obciążenie dla ręki żadne, kupując cukier tak samo drobny można w parę dni wyćwiczyć powtarzalność do dziesiątych grama.
Dozownik, przerost formy nad treścią. Te które są produkowane są ze względów higienicznych do samoobsługi. W tym przypadku kiedy barista sam sypie, nie ma to sensu. Choć kto bogatemu zabroni?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Lipiec 2018, 14:15:43 »
Ja rozumiem te wszystkie opinie, w których podważany jest sens wykonania takiego dozownika, bo one często są logiczne i nie każdy rozumie pobudki pytającego, musiałem przebrnąć przez takie z moją bazą do młynka  :jezyk:. Takie opinie są całkiem irytujące bo ktoś zapragnął z różnych przyczyn posiadać taki dozownik, a pytający nie chce usłyszeć naszego zdania czy to ma sens i czy nie da się inaczej, bo na pewno się da. Pytający chciałby usłyszeć opinie lub podpowiedź czysto techniczną czy dane rozwiązanie się sprawdzi, jeśli nie to dla czego, jeśli tak to dla czego? Myślę, że takie odpowiedzi jak @hi_aro są wartościowe w takich wątkach, ewentualnie pomysły gotowych rozwiązań, z których można coś skopiować.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lipiec 2018, 14:27:12 »
Ja jestem zdania, że tylko coś pokroju karuzeli zda egzamin. Albo dyspensera słodzika?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Lipiec 2018, 15:39:24 »
Może problem rozwiązałaby mniej gorzka kawa, tak żeby nie trzeba było jej słodzić?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Lipiec 2018, 17:39:09 »
Całkiem fajnie wygląda to Zevro. W jednym ruchu opróżnia się i napełnia komora. Trzy objętości do wyboru, prosta konstrukcja. Czy akurat będzie 2,5g trzeba by sprawdzić. Ewentualnie wybrać wkładkę pomiędzy i wkleić w komorę kawałek plastiku.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lipiec 2018, 17:59:07 »
On nie daje cukier w ręce klientów, taka jego zasadnicza postawa, dlatego, że klient zepsuje cukrem napój.
No, to ja już nie rozumiem, klient zepsuje kawę cukrem, a barista nie? Właściwie to nie bardzo ogarniam  zasadność tego dozownika. Przecież każdy sobie słodzi ile chce. Ja nie słodzę kawy w ogóle bo uważam, że słodzona jest paskudna. Ten barista będzie każdemu sypał określoną ilość cukru do kawy???  :ohyda:
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Lipiec 2018, 18:15:33 »
Krótko mówiąc, barista wie najlepiej ile klient potrzebuje cukru, niż sam klient. I nie zapominajmy, że to Odessa, tam swoje własne cechy.  ;)
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Lipiec 2018, 07:26:13 »
Koledzy, dziękuję, bardzo mi pomogły!

Valerii, może taką dźwignię byś zaprojektował: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3526.0 (to nie do cukru  )Czyli taki aeropres ale metalowy i z podgrzewaniem.
Komu i po co to potrzebne? La Pavoni Europiccola wciąż radzi sobie ze swoją pracą.


http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec 2018, 10:38:18 »
A ja bym nie kombinował z karuzelami itp. wystarczy coś na zasadzie lejka-jakby hopera do kawy- zakończony rurką wchodzi u mnie do młyna-mazer- w hoperze jest prosta zastawka - zablokowanie możliwości wsypywania sie kawy z hopera do żaren- wysuwasz to sie kawa sypie ,blokujesz kawa sie nie sypie.  Zrobić zestaw 2 takich zastawek na w miare cienkiej a długiej rurce-wtedy można by dokładnie wyliczyć gdzie zrobić zastawkę by porcja miała 2g cukru czy ile tam potrzeba.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lipiec 2018, 23:43:23 »
A ja bym nie kombinował z karuzelami itp. wystarczy coś na zasadzie lejka-jakby hopera do kawy- zakończony rurką wchodzi u mnie do młyna-mazer- w hoperze jest prosta zastawka - zablokowanie możliwości wsypywania sie kawy z hopera do żaren- wysuwasz to sie kawa sypie ,blokujesz kawa sie nie sypie.  Zrobić zestaw 2 takich zastawek na w miare cienkiej a długiej rurce-wtedy można by dokładnie wyliczyć gdzie zrobić zastawkę by porcja miała 2g cukru czy ile tam potrzeba.
Dziękuję. Niestety nie mogę tego zrozumieć bez rysunku lub zdjęcia.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Lipiec 2018, 00:14:07 »
https://www.olx.pl/oferta/pojemnik-dozownik-kuchenny-dyspenser-produktow-sypkich-CID628-IDufCn9.html

cos na tej zasadzie. tyle ze na górze dać  zasobnik na wymaganą ilość cukru by ciągle nie napełniac--np. 2-czyy ile tam potrzebujesz kg.

nastepnie masz rure-tutaj szklaną- można dac inną i masz zastawke  -ten element drewniany ,tyle ze tutaj w tym uustrojstwie sam regulujesz ilość wysypenego czegoś, bo jest 1 zastawka, a jakby dać kolejną zastawkę niżej? i tak ją umiejscowić by tego cukru było te wymagane kilka gram?  kwestia średnicy rurki i wymaganej ilości cukru, przy grubej rurze  wysokość słupa cukru będzie niska i ciężko będzie wyliczyć, wyskalować dokładnie umiejscowienie 2 zastawki  ale przy cieńszej rurce wysokość słupa cukru będzie wyższa i można to dokładniej wymierzyć .
Kwestia wyliczenia ,sprawdzenia ile cm wysokości zajmie zadana ilość cukru w rurce o określonej średnicy. odmierzanie proste: dolna zastawka zamknięte, górna zamknięta, otwieramy gorną,cukier się sypie ale dolna zamknięta więc wypełni tylko przestrzeń między 2 zastawkami i jak to dobrze wyliczyć to będzie tam te 2 gr .
dobrać materiał by cukier go nie ścieraał.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Dozownik cukru.
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lipiec 2018, 08:15:19 »
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Coś takiego mam w projekcie. Wkrótce pokażę.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi