Autor Wątek: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl  (Przeczytany 30815 razy)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Październik 2018, 13:27:56 »
Biegam w mieście, chcę wstawić bieżnię do garażu. Już jest chłodno, ludzie zaczynają palić w piecach. Możesz coś o bieżniach powiedzieć?
chłodno? teraz jest najlepszy okres na bieganie :), większość imprez biegowych odbywa się wiosną i jesienią.
Jeśli jest Ci zimno to może po prostu nie masz odpowiednich ubranek, cienka wiatrówka z kapturem rozwiązuje większośc problemów pogodowych, np. coś takiego: https://treningbiegacza.pl/artykul/nie-ma-zlej-pogody-sa-tylko-wymowki-compressport-hurricane-wind-storm-i-mozesz-biegac-wszedzie

Moje doświadczenia z bieżnią są podobne do tych w artykule, jest łatwiej, powtarzalne ruchy, nudno-nic się nie dzieje, zapachy i widoki w siłowniach nijak mające się do tych na świeżym powietrzu :) Korzystałem rzadko, głównie na samym początku i tylko zimą, w czasie największych przymrozków. Obecnie jak pogoda wybitnie nie dopisuje to wybieram długie marsze, byle cokolwiek na powietrzu.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2018, 13:36:46 wysłana przez grex »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #91 dnia: 17 Październik 2018, 13:44:23 »
[...]ludzie zaczynają palić w piecach.
teraz jest najlepszy okres na bieganie :)
Tia, nie ma jak to inhalacja cząsteczkami PM10, PM2,5

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #92 dnia: 17 Październik 2018, 14:21:41 »
Nie zrozumiałeś @grex mojej wypowiedzi. Chodzi o smog. Ludzie już zaczynają grzać. Chcę sobie wstawić bieżnię do garażu i chociaż trochę osłonić przed tym. @Ziarenko ma rację.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Październik 2018, 14:57:14 »
faktycznie myślałem że chodzi o temperaturę czy coś takiego.

ale obaj nie doczytaliście chyba tego fragmentu.
lepiej biegać na powietrzu, szczególnie wśród natury.
chyba każdy ma w okolicy jakiś lasek, łąki, pola, większy park czy coś podobnego, ew. albo auto którym możnaby tam dojechać. Bieganie w terenie jest zdrowsze i bezpieczniejsze od ubijania asfaltu. Jakimś sposobem może być też dobieranie pory aktywności o takich godzinach, kiedy ludzie są w pracy i kominy nie dymią.

Mimo wszystko zamykanie się w pomieszczeniu w obawie przed pyłem ...hmmm. Jeśli by iść tym tokiem myślania to przez pół roku trzeba by w ogóle unikać wychodzenia na zewnątrz "bo sezon grzewczy". Współczuję jeśli ktoś naprawdę mieszka w tak toksycznym otoczeniu, że nie ma tam nawet kawałeczka terenu na którym nie da się normalnie oddychac (aczkolwiek wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne).

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Październik 2018, 15:49:44 »
@grex, ja praktycznie mieszkam w lesie, w mieście, które ma (albo raczej miało) status uzdrowiska. W dość bliskiej okolicy znajdują się dwa szpitale dla gruźlików i osób z chorobami płuc.
I wierz mi, że czasami nie da sie tam oddychać  :sciana: I od mniej więcej 3 lat regularnie jesteśmy najciemniejszą kropą na mapie Polski, jeśli chodzi o przekroczenie norm zanieczyszczenia (chyba wszystkich).

I rozumiem rozterki kawosza17. Koleżanka jeżdząca rowerem po okolicznych lasach mniej więcej co 2 tygodnie zmienia filtry w masce, bo są tak czarne!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Październik 2018, 16:02:01 »
Pod koniec września, kiedy temperatury w nocy nie spadały jeszcze zbyt nisko, a w dzień były sporo ponad 20 stopni już w powietrzu czuło się palone gumiaki. Byliśmy na pikniku na wsi około 15 km od Radomia i wracając jechaliśmy przez małe zagłębienie terenu w którym malowniczo snuły się jakieś opary. Myśleliśmy, że to mgła bo koło drogi był staw, ale po wjechaniu w opar i za zakręt drogi gryzący zapach oraz obraz białego gęstego dymu wydobywającego się z komina jednego z domostw przykro zweryfikował nasze przypuszczenia. Zawsze mnie dziwi jak ludzie mogą sami sobie to robić, już nie mówiąc o sąsiedzie.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #96 dnia: 17 Październik 2018, 17:13:45 »
Bieganie w lesie, parku to bajka ale ja robiąc (na razie) 5-6km to zanim dobiegne do parku, musiałbym już wracać. Mogę podjechać do lasu samochodem i sobię pobiegać ale później tak zlany potem, wsiadać do auta, to też mi się nie podoba. Mógłbym chodzić na siłownię, nie chodzi o gotówkę ale trzeba tam iść, po bieganiu, można się wykąpać i trzeba jeszcze wrócić do domu. To jest akcja na 1,5-2h. Teraz biegałem jak mogłem, czy nawet codziennie. Chcę znaleźć jakąś metodę na zimę. W zeszłym roku, przy tych dużych mrozach, co postój na światłach, musiałem myć szyby. Oglądałem dokument nt afery spalinowej VW. Tam robiono pomiaru na obrzeżach miasta, piękna zalesiona okolica, piękny dzień a i tak normy były przekroczone. Ten pył jest wszędzie. Wiem, że na wszystko trzeba brać poprawkę, że VW jest niemiecki a to było w stanach itd. Nie chcę biegać w zimę, bo przecież wszyscy biegają a później za 30lat lekarz mi powie, że trzeba było nie biegać.
To wracając do tematu. Ktoś ma jakieś informację nt. biezni analogowych?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #97 dnia: 17 Październik 2018, 20:05:09 »
zaciekawił mnie temat biegania w pomieszczeniu jako jako remedium na zanieczyszczone powietrze. Okazuje się, że.. praktycznie nic to nie daje, cytuję za artykułem ze strony treningbiegacza.pl:

Można by stwierdzić, że skoro atmosfera nie sprzyja, warto przenieść się z treningami do budynków. Niezwykle zaskakujące jest jednak stanowisko naukowców, którzy twierdzą, że trening realizowany w pomieszczeniu zamkniętym, wcale nie musi oznaczać bezpieczeństwa. W wielu przypadkach rejestruje się tylko niewielkie różnice pomiędzy nim, a tym przeprowadzanym na zewnątrz. Wszystko uzależnione jest od zabezpieczeń i specjalistycznych filtrów, w jakie powinna być wyposażona siłownia, a także od rodzaju sprzętu, który może wykazywać skłonność do chłonięcia cząstek i gazów. Ogólnie, jakość powietrza wewnątrz zwykle odzwierciedla jakość powietrza na zewnątrz.

czyli jeśli dom, garaż czy inne pomieszczenie nie ma specjalistycznego systemu mikrofiltracji powietrza to powietrze wewnątrz niewiele różni się od tego na zewnątrz... (w sumie oczywiste, bo przecież stamtąd ono pochodzi). W innych materiałach podają, że widoczne zanieczyszczenia które osiadają na filtrach to jeszcze nic - najbardziej trujące są te najdrobniejsze pyły, których filtry nie są w stanie zatrzymać. Dostają się one do krwi.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2018, 20:16:24 wysłana przez grex »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #98 dnia: 17 Październik 2018, 21:01:57 »
Wiedziałem, że tak jest, dlatego napisałem, że chciałbym się przed tym schronić "chociaż" trochę. Wychodzi na to, że to w sumie bez różnicy. Masakra.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #99 dnia: 17 Październik 2018, 21:16:36 »
Miałem bieżnie, sprzedałem po pół roku. Nie ma nawet 10% przyjemnosci z biegania.
Ale z drugiej strony nie ma demonizować. Sportowcy tez ćwiczą w pomieszczeniach i siłowniach i jakoś żyją ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #100 dnia: 18 Październik 2018, 07:16:17 »
A jaką miałeś? Sportowcy to jest inny "gatunek ludzi" 😉 Tak jak obserwuję scenę kulturystyki i crossfitu, to są tytani pracy.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #101 dnia: 18 Październik 2018, 07:22:03 »
Jeżeli regularnie biegasz, to do garażu ja bym na Twoim miejscu rozważył inny przyrząd treningowy żeby dodać nowe bodźce treningowe. Orbiter, stepper, ergonometr. Będziesz miał urozmaicenie. Wyjdzie na dobre.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #102 dnia: 18 Październik 2018, 12:17:49 »
Elektryczna. Na wyspach chyba każdy ma jedną. Chodzą tutaj od €30.
Sportowcy to nie inny gatunek ludzi. Sam chodze na siłownie gdzie trenuje irlandzka drużyna rugby, a jest całkiem niezła ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #103 dnia: 18 Październik 2018, 21:12:53 »
Jeżeli regularnie biegasz, to do garażu ja bym na Twoim miejscu rozważył inny przyrząd treningowy żeby dodać nowe bodźce treningowe. Orbiter, stepper, ergonometr. Będziesz miał urozmaicenie. Wyjdzie na dobre.

Ciekawe, pomyślę o tym. Przyda się na wiosnę.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #104 dnia: 03 Styczeń 2019, 13:41:08 »
w tej edycji mamy aż 19 finalistów forumowej rywalizacji, którym udało się osiągnąć założony cel (o korzyściach zdrowotnych które mu towarzyszą nie wspominając). Rok temu było 13. Z każdą edycją jest coraz lepiej.
Wyraźnie widać, że ta zabawa mobilizuje i pomaga biorącym udział, może w edycji 2019 weźmie udział więcej forumowiczów  :brawa:
Czy w tym roku przewidziane jest też jakieś losowanie symbolicznych nagród?

Pora na edycję 2019, ciekawe ilu osobom uda się za rok  :ok:

« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2019, 13:44:58 wysłana przez grex »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi