Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Kawa / Odp: Krótkie opinie o kawach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Miro Miro dnia Dzisiaj o 22:24:18 »
Johan&Nystrom - kawa Perduras.

Wg opisu ciemno palona pod przelew, w moim odczuciu jakby ciemniejszy omniroast - wiadomo, Skandynawowie mają inną skalę stopnia wypału

Bardzo mi leży ta kawa, ten styl palenia pod przelew, nie spotkałem dotąd takiego, jakby palona na jasno, ale długo. W smaku też jakby jasna, ale w bardzo ciemnych okularach 8), smak gęsty, ale czysty, nic włoskiego. Skórki jabłek, liść truskawki stłumione, kreska goryczy.

BDB w FP - proporcja 7:100, 30 klik w Comandante. V60  - czystsze tony owocowe, ale kreska goryczki troszkę za gruba.

Polecam.

2
Zakupy przez internet / Odp: Sklepy spoza PL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dav dnia Dzisiaj o 20:57:49 »
Ja właśnie testuję w tym roku głównie sklepy z Europy, ale nie tylko. Trochę tego jest. Aktualnie czekam na kawę z USA z ONYX Lab.

a możesz się podzielić wiedzą, co to za sklepy ? :)
3
Serwis, konserwacja sprzętu i tuning / Odp: Serwis pogwarancyjny Jura
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia Dzisiaj o 20:27:51 »
Spróbuj Flint w Warszawie
4
Serwis, konserwacja sprzętu i tuning / Serwis pogwarancyjny Jura
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Toxek dnia Dzisiaj o 20:21:33 »
Cześć,

szukam dobrego serwisu pogwarancyjnego Jura. Serwis, w którym wcześniej serwisowałem ekspres wprowadził zasadę serwisowania tylko ekspresów zakupionych u nich, dlatego niechętnie, ale jestem zmuszony do zmiany.

Czy możecie polecić jakiś serwis, który naprawdę zna się na robocie i ze spokojem można oddać tam Jurę na przegląd?
Najchętniej Śląsk, ale jakość naprawy jest ważniejsza niż odległość.
5
Przygotowanie kawy / Odp: rozmiar restryktora vs. efekt w filiżance
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kulka dnia Dzisiaj o 16:52:05 »
Powinno to sprzyjać temu żeby przepływ przez ciastko nie zwiększał się na koniec ekstrakcji.
Tak będzie tylko wtedy gdy mamy kontrolę nad przepływem (np jakimś flow-kontrolem albo ciśnieniem pompy w trakcie zaparzania). W przeciwnym razie,  z biegiem czasu ciastko kawowe coraz łatwiej przepuszcza wodę wiec przepływ jest coraz większy, niezależnie od wielkości restryktora. Natomiast jego wielkość wpływa na amplitudę - mniejszy restryktor to większa różnica między początkowym a końcowym przepływem przez ciastko. Z większym restryktorem i ciśnieniem pompy ustawionym na 6bar amplituda jest najmniejsza. Czy (prawie) stały przepływ przez ciastko (przy jego zmieniający się oporze w czasie) jest bardziej pożądany i jak to przekłada się na końcowy efekt?
6
Zakupy przez internet / Odp: Sklepy spoza PL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia Dzisiaj o 16:01:28 »
Ja właśnie testuję w tym roku głównie sklepy z Europy, ale nie tylko. Trochę tego jest. Aktualnie czekam na kawę z USA z ONYX Lab.
7
Kawa / Odp: Ceny kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia Dzisiaj o 15:58:54 »
Krystians zgadzam się w 100%
8
Dzień dobry,

z powodów przeprowadzki do bardzo małego domku na czas budowy docelowego domu, chce odsprzedać mój zestaw kawowy, żeby nie leżał w pudle 2 lata. W skład wchodzą:
- ekspress Ascaso Uno Pid (czarny)
- młynek Eureka Mignon Specialita ( czarny)
- dodatki: mata, dzbanek, patyczki do czyszczenia, ubijak

Zestaw kupiony u Pana Janusza w Caffe Barca 7 listopada 2023, więc całość jeszcze sporo na gwarancji, za +/- 7500zł.

Odsprzedam za 5000zł.

Pozdrawiam
Dawid
9
Młynki / Odp: Niche Zero, DF64 gen2, Timemore 064s czy jeszcze coś innego?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eilchner dnia Dzisiaj o 14:28:31 »
Z ciekawości, dlaczego akurat wybrałeś DF64P zamiast DF64 Gen 2? Gen 2 z żarnami DLC to ~1800zł - sporo mnie niż 64P, ma też ten generator plazmy, którego DF64P nie posiada. Z plusów jest mniejszy i cichszy od zwykłego DF64.
10
DF83V będzie miał jeden komplet żaren pod espresso z powłoką DLC.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi