Autor Wątek: Sita pomiarowe  (Przeczytany 28064 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Wrzesień 2013, 21:42:47 »
Było zbyt prosto, teraz brzmi wystarczająco tajemniczo :jezyk:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:19:55 »
Alergia na informację, ech, żeby się dowiedzieć ile takie sita kosztują oczywiście trzeba pisać maile, bo cenników nie zamieszcza nikt. A odpowiedzi na owe maile w pierwszej kolejności to pytanie o nazwę firmy, bo przecież z ulicy kupić nie można. Ech. :sciana:

W każdym razie, udało mi się uzyskać informacje o cenach i jest tak jak się spodziewałem. Zestaw zaproponowany przez Doktora jest tani jak barszcz przy ofertach laboratoryjnych. Koszt jednego sita to minimum 150zł netto. Licząc Pi razy okno to będzie jakieś 4 tysiące zł. Bez wytrząsarki i szafy dźwiękoszczelnej  :blue:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:23:22 »
Możesz popytać po starych laboratoriach albo takich przyzakładowych może gdzieś maja w szafie i nie korzystają. Chociaż strach się bać do czego mogli je wcześniej używać.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:36:58 »
Okazuje się że mam najlepsze oferty na rynku.

Nie wiem czy takich sit używają na bio-chemie, ale zapytam się znajomej. Może będzie miała coś na "złom" albo dojście do czegoś tańszego.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:40:11 »
Jeszcze jakieś technika i szkoły zawodowe zostały - czasem były tam laboratoria.
Albo musisz iść do marketu i obejrzeć dostępne sitka kuchenne, wybrać ze 2-3 z różnymi oczkami i zadowolić się takim zestawem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:43:35 »
Jak zestaw będzie na oko, to nikt w te testy i tak mi nie uwierzy ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:45:22 »
Dlaczego "na oko" - zmierzysz średnicę otworów i będzie OK - w najgorszym wypadku utworzysz nowy standard.  :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:48:51 »
Może siatki do moskitier są robione z różną gradacją - to też jakoś by dawało radę.

Ewentualnie możesz takie sita wykonać samemu, przy benedyktyńskiej cierpliwości i precyzji wykonania powinno się udać. Pomysł mam taki - plastikowe, bądź drewniane ramiaki na których będzie siatka własnego wyrobu. Na ramiaku nacinasz rowki w regularnych odstępach. W rowki wrzucasz żyłkę/cienki drut miedziany/struny gitarowe. Montujesz, naciągasz i sitka gotowe. Problemem może być precyzja wykonania oraz to jak małe otworki chcesz uzyskać - nie wiem jak cienkie są żyłki - tutaj pewnie trzeba by już przewody miedziane rozbebeszać i poszczególne druciki używać.

I powyższe nie będzie na oko.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Wrzesień 2013, 13:58:26 »
Drut lepiej uzyskać ze starych silników czy transformatorów, żyłka będzie się naciągać (drut w sumie też).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Wrzesień 2013, 14:11:26 »
@donkiszot - masz już opinie dwóch niezależnych ekspertów ;) teraz czas na twoją akcję produkcyjną.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Wrzesień 2013, 17:38:12 »
Jak to nie wiesz jakie otworki chce uzyskać :P przecież sam podawałeś rozmiary.

Przy rozmiarach 4, 3, 2, 1 [mm] może i bym myślał o zrobieniu, ale przy 0,053 mm już wysiadam, ba, wysiadam pewnie o wiele wcześniej.


Jeśli te laboratoryjne się zużywają nierównomiernie, to rzeczywiście można by popytać o jakieś stare, bo z 20 cm średnicy te 5 cm (jak mniemam wystarczające) by się znalazło. Tylko właśnie, strach się bać co przez to przesiewali.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sita pomiarowe
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Wrzesień 2013, 11:08:00 »
Na biochemie tego nie używają - raczej na chemii.

Ale mam namiary na coś co może ci pomóc - http://www.bionovo.pl/produkty-6-76.html
Tam jest gotowy zestaw z 8 sitami, ale mnie bardziej zaciekawiły tkaniny na sita. Wielkości oczka od 11-15 µm w dół. Nie wiem tylko czy to nie za mało na początek. Ale 4,3,2,1 mm sam zrobisz :)

Ja na twoim miejscu bym spróbował napisać do nic i zapytać czy mają jakieś ścinki/resztki. Jak nie to poszukał bym jakiegoś chemicznego laboratorium w twojej okolicy i tam się o ścinki/resztki zapytał.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi