Autor Wątek: Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.  (Przeczytany 3820 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.
« dnia: 24 Marzec 2015, 09:14:40 »
Na rynku mamy kilka cudownych produktów mających na celu ułatwić dozowanie kawy do sitka. Formy różne, ceny też, ale generalnie tanio nie jest - 100 PLN minimum trzeba by wydać. Można chałupniczo kombinować z pudełkami po jogurtach, próbować adoptować jakieś butelki, itp.

Można też zajrzeć do torby ze sprzętem foto i wyciągnąć osłonę przeciwsłoneczną do obiektywu :P A jak się nie ma takiej w rozmiarze 58mm to jak ja zakupujemy ją na ebay'u. Zalety to niska cena  - ~16PLN z wysyłką), materiał - aluminium, i dopasowanie do PFa. W praktyce działa to idealnie, bo nic się nie wysypuje na boki. można namielić z duuuużą górką.







Trochę wymiarów - w PF wchodzi to na 3.5mm, średnica dolna to 57.8mm, całkowita wysokość 20mm, średnica górna 84.6mm, wysokość pionowej ścianki (górnego brzegu) 7.5mm. Tą pionową ściankę można sobie ewentualnie obciąć/obniżyć.

Mi się podoba :D Jest tańsze rozwiązanie dla mających dostęp do drukarki 3D - koszt to koszt materiału :)
LMWDP #469

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2015, 11:48:42 »
Jeszcze miesiąc temu przy młynku ascaso ten pomysł brałbym w ciemno. Teraz przy młynku ze średniej półki (chyba że tak nie jest to proszę poprawcie mnie) nie ma potrzeby stosować diy. Dobry młynek sypie piękny stożek bez rozsypywania na boki.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2015, 12:14:01 »
No chyba że chcemy wsypać więcej niż sitko przewiduje :)
LMWDP #469

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Odp: Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2015, 12:15:35 »
Dobry pomysł! Ja używam lejka do powideł.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
Odp: Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2015, 12:47:32 »
A ja po prostu obciętego kubka po jakimś jogurcie czy deserze.  :)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Sypiemy z górką - czyli jak sypać i nie rozsypać.
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2015, 13:48:33 »
Też miałem problem z sypaniem.
Pewnego dnia przyszedł DrUsagi, wziął to cudo plastikowe od Aeropressa i problemu nie ma.  :uklony:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi