Autor Wątek: Drip - pozbywanie się pyłu  (Przeczytany 15423 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Grudzień 2015, 07:31:52 »
Też mam białe sitko Fackelman, o takie. Wsypuję, pomacham trochę nad miską i jest OK.
Dokładnie to sitko miałem na myśli :) Ja nie zauważyłem u siebie zmniejszających się oczek. Czasami, jak widzę, że siateczka znacznie się zabrązowiła od pyłu to płukam ją pod bierzącą wodą i wycieram do sucha. Sitko odzyskuje wtedy swoje wyjściowe parametry i wygląd ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Grudzień 2015, 17:08:04 »
Przemyśl zakup Rhino czy porlexa. Sam kupiłem jako alternatywę dla mojego Severina 3873. Dużo bardziej pyli i ma nierównomierny przemiał. Bez przesiewania zatyka filtry bardzo szybko.
nie do końca rozumiem - pylenie i nierównomierny przemiał występuje w rhino czy w severinie?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Grudzień 2015, 17:11:32 »
W porlexie którego mam, jest on niemal identyczny jak rhino.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Grudzień 2015, 18:14:19 »
z opinii w internecie wynika, że nie jest to idealna kopia, a rhino jest zmieniony. problem w tym, że w tym budżcie alternatywy nie ma...

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Grudzień 2015, 18:25:49 »
Musi być ręczny? Jeżeli nie to polecam mojego severina. Może rzeczywiście rhino jest lepszy. Sam po Porlexie spodziewałem sie dużo lepszego przemiału. Ale jest dużo gorszy od tego z severina. Co nie zmiania faktu że jest na akceptowalnym poziomie. Ale dla mnie to jednak trochę za mało.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:16:00 »
nie, nie musi być ręczny. ale trochę poczytałem i wynika z tego tyle, że taki rhino jest sensowny do domu, bo elektryczny młynek oferujący podobną jakość kosztuję 3-4 razy więcej... i to taka dolna półka.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:29:29 »
Nie, severin oferuje lepszy przemiał i kosztuje około 250zł. Więc z 60zł wieceni niż rhino. Severin to to samo co Concpet w innej obudowie z mniejszą skalą. A tego Concepta każdy poleca do alternatyw. Zresztą zrobisz jak uważasz ja mogę tylko doradzić, mówię co wiem, a wiem tyle że mam porównanie jakości przemiału. :)

edit.

Porlexa/Rhino polecają do espresso bo rzeczywiście w tej cenia nie kupi się nic, nawet nie tyle co lepszego, co po porstu nic co zmieli do espresso. Ale widzę że potrzebujesz młynka do alternatywy. Więc przemiał pod espresso nie jest tu istotny. A mniej pyłu i w miarę równomierny przemiał uzyskasz w Severinie/Concepcie/Tchibo.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2015, 19:33:57 wysłana przez Expel »

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:40:29 »
Potwierdzam :) Jeśli nie przeszkadza Ci głośna praca młynka i elektryzowanie pojemnika z kawą, to severin będzie lepszy. Mam oba młynki i przemiał z Severina jest równiejszy, no i jak robisz dużo kawy, to machanie korbką szybko może Ci się znudzić. W Rhino wcale nie jest to takie wygodne.
Severin nie zmieli pewnie wystarczająco grubo, żeby można było robić litrowe dripy w 3 minuty, ale ja robię tak do 600-650 ml i spokojnie daje radę.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:47:54 »
A tego Concepta każdy poleca do alternatyw.
Się tak nie rozpędzaj ;).

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:49:02 »
No dobra, no to większość :D To powiedz co Ty byś polecił, bo sam jestem ciekaw :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:51:50 »
Pewnie jakiś młynek ze stopki :).

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Grudzień 2015, 19:52:46 »
A który z nich? Bo kolekcja całkiem zacna. No i ceny też wyższe niż severin :]

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Grudzień 2015, 20:08:11 »
A niby dlaczego młynek do metod alternatywnych ma być najtańszy z możliwych, nie rozumiem. Ale jeżeli zależy Ci na niskiej cenie, to poszukaj używanego sklepowego Macapa. Można go kupić już za 800 zł, wymienić żarna i mieć spokój na dłuższy czas. Trzy Severiny przeżyje :).
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2015, 20:10:37 wysłana przez WS »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Grudzień 2015, 20:15:55 »
Ja nie mówię że ma byc tani, bo wiadomo jakość idzie razem z ceną. Ale romowa była o młynkach entry level dlatego wtrąciłem wątek ceny. Sam na pewno będę sie rozglądał za pożądnym młynkiem za jakiś czas i wiem że te 1000zł w górę to kwota jaką będzie trzeba dać. Obawiam się tylko co powie na to moja luba :) 2 wielkie młynki, jeden do alternatywy jeden do espresso w niemałej cenie.. do tego milion pierdół typu waga za 200zł i karafka zwana chemexem za drugie 200, mam nadzieje że będzie wyrozumiała :D

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip - pozbywanie się pyłu
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Grudzień 2015, 20:30:23 »
W życiu trzeba mieć jakieś hobby :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi