Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1531962 razy)

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6195 dnia: 15 Grudzień 2019, 18:07:32 »

, . Ja kawiarni nie mam, ale przepisu nie zdradzę, sorry :)
   Powinno być na forach coś takiego jak odbieranie wiedzy nabytej, klikasz w usera który sam czerpię wiedzę z forum z przepisów innych , a jak sam do czegoś dojdzie to się nie podzieli i forum odbiera mu z głowy wiedzę którą nabył na tym forum i własne opracowania, które zostały stworzone dzięki wiedzy forumowej.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6196 dnia: 15 Grudzień 2019, 18:12:13 »
@kawosz17, pewnie tak jest, jak napisałeś. WKS to byłe francuskie kolonie. Kawa stamtąd też kiepska. Podejrzewam, że kakao z WKS trafia właśnie do Wedli i im podobnych w postaci masła i proszku. Kakao Michaeli pochodzi z Wietnamu, Madagaskaru, Tanzanii i Wysp Salomona. Te ostatnie wyglądają na całkiem sympatyczne miejsce: Lucy Kasimwane z Wysp Salomona produkuje kakao dla Australijczyków. W Wietnamie jest na pewno normalnie. Na Madagaskarze są uprawy najlepszych na świecie ziaren. A Tanzania ma też fajne kawy: Kokoa Kamili to jedna z najbardziej znanych kakaowych firm u źródeł.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2019, 18:51:32 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6197 dnia: 18 Grudzień 2019, 14:34:48 »
Gdybyście się jeszcze wahali z zakupami kawy na święta i na po świętach, to warto przy zamówieniu wpisać taki kod rabatowy: CoffeeTree2019. Będzie aktywny do Wigilii, zadziała na małe kwoty od 40zł i zmniejszy je o 10%. Zapraszamy :). Kalendarze też już do nas dotarły :).

-->> CoffeeTree2019
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2019, 14:47:21 wysłana przez Antonio »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6198 dnia: 19 Grudzień 2019, 08:15:36 »


Kiedyś to była tajemnica dobrej kawiarni. Ja kawiarni nie mam, ale przepisu nie zdradzę, sorry  

Jak to dobrze, że na tym forum są z reguły lepsi ludzie od Ciebie ...
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

3DSK

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6199 dnia: 19 Grudzień 2019, 08:21:48 »
Jak to dobrze, że na tym forum są z reguły lepsi ludzie od Ciebie ...
Tak Miklas, możesz sobie z tej okazji wręczyć medal z buraka....

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6200 dnia: 19 Grudzień 2019, 09:21:17 »
ale to chcesz swój tak łatwo oddać :picardpalm: a na ceremonii przekazania będzie można spróbować tej czekolady?

3DSK

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6201 dnia: 19 Grudzień 2019, 10:25:38 »
Możecie się podzielić tym medalem po połowie  :) Serio? Będziemy tak dalej pisać? Na forach dawno już wiedzy nie ma, tylko taka pisanina jak Wasza. Ja przepisu na czekoladę nie znalazłem w internecie. Generalnie Wasz przykład dobrze obrazuje czemu tej wiedzy nie ma. Ludzie mają mega roszczeniowe podejście, daaaawaaaj! Stąd Ci, którzy jakąś tam wiedzą dysponują, nie dzielą się nią na forach. Takie socjologiczne blabla, ale trend od  dłuższego czasu wyraźny, era post internetu i takie tam...
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 10:29:26 wysłana przez 3DSK »

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6202 dnia: 19 Grudzień 2019, 10:58:45 »
Może zapominałeś, ale to forum pasjonatów, którzy CHĘTNIE, NIEOBOWIĄZKOWO, dzielą się swoją wiedzą z innymi pasjonatami, wymieniają doświadczenia.
Nie chcesz w tym uczestniczyć to nie musisz, nikt też nie oczekuje, że zdradzisz nam przepis na swoją elitarną czekoladę. Ale pisząc posta, w którym chwalisz się jaki to twój przepis jest świetny, ale go nie podasz bo nie, to nie możesz oczekiwać, że społeczność Ci przyklaśnie.
Gdyby każdy przejawiał takie podejście jak ty, to miejsce nie miałoby racji bytu. Ale na szczęście tak nie jest :)

3DSK

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6203 dnia: 19 Grudzień 2019, 11:05:39 »
Slusar,  mega logicznie to rozkminiłeś, mnóstwo wiedzy jest w Twoim poście, w porównaniu do tego co ja napisałem o czekoladzie to ... no muszę to napisać, gejzer wiedzy.  Tak trzymaj  :ok:
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 11:08:19 wysłana przez 3DSK »

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6204 dnia: 19 Grudzień 2019, 11:12:28 »
Widzę, że duma nie pozwala Ci przyznać się do błędu, albo go nie widzisz co jest dodatkowo przykre.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6205 dnia: 19 Grudzień 2019, 12:39:29 »
Najlepszą do tej pory czekoladę, jako napój przygotowaną, dostałem w czeskiej manufakturze "Ajala 100% miłości" :). Ich czekolady były u nas parę lat temu. To bardzo fajni, młodzi ludzie. Gorącą czekoladę zrobiono nam tak: startą na tarce prawdziwą ich czekoladę zmiksowano w małym urządzeniu do spieniania mleka (chyba, lub w jakimś podobnym mikserze), razem z gorącą wodą i przyprawami korzennymi. Było to boskie.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 12:46:20 wysłana przez Antonio »

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6206 dnia: 19 Grudzień 2019, 20:11:52 »
Większość z nas ma dyszę przy kolbie, to zrobienie w dużym tygielku na parze jest łatwe i szybkie.  Tak to tylko napisałem, by nie tracić czasu na zło przed świętami, może zamiast się zajmować taką osobą, lepiej prześledzić przepisy, wpisać google grafika hot chocoladerecept drinken , oglądnąć co się podoba i popatrzeć na przepis.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2019, 21:19:34 wysłana przez magas »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6207 dnia: 24 Grudzień 2019, 21:57:06 »
Cześć! Życzymy wam szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Doskonale brzmi to życzenie w języku naszych znajomych i nieznajomych plantatorów z Hondurasu i Kolumbii: Feliz Navidad! A poza tym dużo zdrowia i miłości! :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6208 dnia: 24 Grudzień 2019, 22:39:02 »
Wesołych Świąt :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6209 dnia: 25 Grudzień 2019, 23:02:29 »
Rozpakowałem dziś paczkę z ubiegłego tygodnia i przez chwilę miałem wrażenie, że w Kołobrzegu zapanował porządek. Ziarna Eli w białych torbach z kolorowymi synestetycznymi etykietami wstępnie zdradzającymi aromaty, ziarna Andrzeja w statecznej i eleganckiej czerni.
Ale nie, to byłoby zbyt proste - są też czarne paczki Eli i białe Andrzeja, może białe przelewy i czarne espresso? Też nie, to nadal kawa na winie (pakowana w to co się nawinie).
Nie myśleliście o ujednoliceniu outfitu ze zróżnicowaniem obu linii? Niby na smak wpływu nie ma ale koszt znikomy a efekt bezcenny.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi