Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516131 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6165 dnia: 08 Grudzień 2019, 13:34:46 »
Mniej więcej za tydzień-dwa do naszego sklepu wpadną medalowe czekolady od Michasi z Pragi. Sam nie mogę się doczekać...  :pycha:

Antonio, czy potrafisz lepiej określić kiedy dotrze czekolada? Dreptam już z niecierpliwości w miejscu, a kawa mi się kończy. Nie wiem co robić!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6166 dnia: 08 Grudzień 2019, 13:38:17 »
MA powinien zacząć sprzedawać czekolady od nowych sąsiadów a nie aż z Pragi: https://beskidchocolate.eu/o-nas/

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6167 dnia: 08 Grudzień 2019, 14:37:23 »
Czy rozważaliście możliwość przyjmowania płatności w krypto (BTC, ETH)?..

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6168 dnia: 08 Grudzień 2019, 15:02:11 »
W ktypto? Nie znam się na tym... :(

Z Beskidem muszę się kiedyś dogadać... Ale do Czechów mamy blisko. Na naszej "ziemi kłodzkiej" w zasadzie na piechotę, rzut beretem.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6169 dnia: 09 Grudzień 2019, 19:42:12 »
Antonio, to kiedy ta czekolada? Bo lecę już na kawowych oparach.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6170 dnia: 10 Grudzień 2019, 09:08:00 »
 Mastro Antonio , nie widzę w sklepie  E #1, E #2 i A+ -czy będą do świąt :)?

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6171 dnia: 10 Grudzień 2019, 09:19:28 »
Chyba wszystko jest na swoim miejscu -->> Mastro Antonio

Wyjątkiem jest tu Espresso #2 według Synestezji. Nie wiemy jak tę mieszankę nazwać. Jest sympatyczna, czekoladowa, owocowa, słodka, nieco mocniej w stosunku do większości Eli kaw wypalona. Polecam :).

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6172 dnia: 10 Grudzień 2019, 09:28:29 »
Ciemniejsza Mieszanka Eli = CME #1

Pozdrawiam  :)

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6173 dnia: 11 Grudzień 2019, 11:16:30 »
Mastro Antonio - właśnie w tej chwili był kurier z wczorajszym zamówieniem,  :) Super dzięki,expresowa dostawa  :)

 
Trochę zmyliły mnie wczoraj w sklepie nazwy kaw. :) teraz po rozpakowaniu wszystko jest już jasne. "E #1"  i E #2  to w sklepie Espresso 1 i 2  Ariadna + to dokładnie  A+.

 Fantastyczna jest E #1 i  E #2 ,  rewelacyjna  jest też A +.  Robię zaraz paczkę  i wysyłam wszystkie  synowi do Nowej Zelandii . Będzie miał radoche na święta.
Dzięki ,pozdrawiam :)
 

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6174 dnia: 11 Grudzień 2019, 21:41:31 »
Dziękuję :). Cieszę się, że wszystko smakuje.

Dziś mieliśmy powtórkę z wymianą łożyska, tym razem z drugiej strony, z tyłu. Tutaj jest napęd i nieco niższe temperatury, więc kulki jeszcze w koszyczkach. @ranGo może faktycznie mogli się Holendrzy bardziej postarać i zrobić bardziej niezawodne układy... Z drugiej strony, te łożyska są dostępne od ręki. Myślę, że całkiem długo przetrwały. Na moment przed demontażem starego łożyska:


« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2019, 21:43:57 wysłana przez Antonio »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6175 dnia: 12 Grudzień 2019, 11:01:27 »
Antonio,

Macie jakieś nieczyste konszachty z InPostem. Zamawiam paczkę jednego dnia o godzinie 15:00 a drugiego o 9:00 jest już na miejscu gotowa do wciągnięcia z paczkomatu.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2019, 12:03:21 wysłana przez Bacek »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6176 dnia: 12 Grudzień 2019, 17:45:39 »
No pewnie że muszą mieć, nie widziałeś fotki powyżej, piec się rozleciał, łożyska rozsypały a kawy świeżutkie ciągle w sprzedaży, przypadek? Nie sądzę :D

Offline pershing

  • Wiadomości: 16
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6177 dnia: 12 Grudzień 2019, 18:50:31 »
Czy jest szansa na powrót El Papal oraz Kenia Riakiania AA w najbliższym czasie?

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6178 dnia: 12 Grudzień 2019, 21:16:19 »
Tak, Riakiania później, a wcześniej Nyakabugi. Dziś wziąłem do ust ziarnko -- obłędnie kruche, pyszne. Ale Kainamui i Gicherori są równie pyszne.

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6179 dnia: 13 Grudzień 2019, 18:15:00 »
Palona wczoraj Nyakabugi jest obłędną kawą -- polecam :). Dużo kaw w ogóle wypaliła Ela. Wkrótce mała ciekawostka. Kolumbię La Claudina z naturalnej obróbki już znacie. Ma piękny, intensywny, owocowy aromat, dużo słodyczy. Dołączy do niej ziarno z tejże plantacji Juana Saldarriaga ale z obróbki anaerobowej -- kawa słodka bardzo i przede wszystkim. Aromatów owocowych ma mniej, żwawej kwaskowatości też mniej, jest po prostu słodka. Zobaczymy jak wypadła naprawdę -- po kilku dniach, paru tygodniach.

Dzisiaj z kolei paliłem ja: kolejną partię Ariadny i komponenty do mieszanki Espresso #3, niedawno wspomnianej w niniejszym wątku. Znowu mamy komfort z piecem, więc to przyjemność. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, komin czysty i przejrzysty... Jest fajnie :).

Parę dni temu w sklepie pojawiła się kolejna, sezonowa, moja mieszanka do espresso. Nazwałem ją "Inverno, Invernale" czyli zima lub zimowe espresso :). Składa się z mojej roboczej Brazylii Cerrado, Meksyku Chiapas i Kolumbii Tolima. Wyszło to bardzo przyjemnie, jak zwykle czekoladowo z odrobiną skojarzeń z suszonymi owocami: -->> Invernale.

I jeszcze jedno: dojechały tabliczki od Michaliny. Wyglądają pięknie, w białych obwolutach, z nalepkami Academy of Chocolate Awards itp. Są większe niż konkurencyjne, bo maja 80g. Nie wiem jak to teraz ogarnąć - chyba zacznę je zjadać po kolei ;).

Z ostatniej chwili: wziąłem 100% Tanzanię czyli jedyną z zakupionych przeze mnie a nienagrodzoną żadnym medalem czekolad. Imponuje mi, dałbym za to Misi złoty medal. W ustach czuje się przede wszystkim słodki smak, dużo słodkiego smaku i jest to naturalna słodycz, nie ma goryczy albo jest ona bardzo mała, jest też spokojna, przyjemna kwaskowatość. Cudo.

Wychodząc ze sklepu, dla porównania wziąłem kęs 100% Wenezueli Willey's Chocolate. Zgadnijcie co poczułem? Gorycz i nic. Zupełnie co innego...
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2019, 19:11:52 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi