Autor Wątek: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?  (Przeczytany 1134 razy)

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« dnia: 20 Grudzień 2023, 15:03:49 »
Czołem,
Chciałbym kupić mojej mamie młyek do zwykłego ekspresu przelewowego. Na ten moment użuwa świeżo mielonej kawy z Thibo. Zawsze jest pod wrażeniem mojej kawy i chciałaby robić lepszą na tym sprzęcie który ma. Czytałem, że WILFA SVART 130 powinna być ok, ale to jedak dla nie za duża kasa, tym bardziej że jej ekspres jest wart może 100 zł ;) Czy polecicie coś tańszego?
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2023, 15:10:15 wysłana przez Pabloo »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2023, 15:05:46 »
Nivona cafe grano.

Online kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2023, 17:27:48 »
Wyszukane, może takie coś? Nie używałem takiego
https://www.olx.pl/d/oferta/mlynek-do-kawy-melitta-molino-CID99-IDXTtwa.html

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2023, 22:47:28 »
Nie, to jest bardzo słabe urządzenie. Nie polecam, tak samo jak innych z takimi tepymi, małymi płaskimi żarnami. Strasznie to nierówno mieli i pyli.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudzień 2023, 12:15:13 »
Jeszcze coś takiego jest. Moje teściowa chciała coś taniego z bezpośrednim mieleniem do kolby. Tam jest żarno stożkowe takie jak w Zassenhaus Quito. Na zdjęciach w aukcji pokazzane są inne żarna. Mieli od espresso do grubego przelewu. Jest opcja z przyciskiem dociskanym kolbą, ma też uruchamianie czasowe na dozy,  można też zdemontować przycisk z uchwytem do kolby i mielić do pojemnika. Teściowa zadowolona używa od dwóch miesięcy codziennie.
https://allegro.pl/oferta/domo-do715k-zarnowy-mlynek-do-kawy-regulacja-zwr-14057242839

Offline matgru93

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Chestnut
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2023, 10:06:48 »
Nie w kwestii młynka, ale sklepu - polecam się przejść do któregoś z outletów RTV EURO AGD (w Warszawie jest np. w Factory). Ostatnio wszedłem tam szukając czegoś zupełnie innego i byłem zaskoczony sporym wyborem mocno przecenionych, porządnych młynków żarnowych.

Offline dpawwel

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2023, 11:53:33 »
Ja swoim rodzicom kupiłem młynek Tchibo opisany już na forum kilkukrotnie. Jeśli dobrze pamiętam jest to młynek robiony przez melitte dla Tchibo, techniczne bazujący na melitta calibra. Są bardzo zadowoleni.

Teraz z tego co widzę jest w dosyć wysokiej cenie, ale regularnie trafia się w promocji za ok 350zl. Linku nie wkleję, bo nie ma jeszcze uprawnień na forum, ale wystarczy wpisać w google młynek Tchibo z wagą.

Offline L3m0n3K

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Hario V60, Hario Switch, Aeropress
  • Młynek: Wilfa Svart
Odp: Jaki budżetowy młynek do ekspresu przelewowego?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2024, 22:45:25 »
O ile jeszcze aktualne - od kilku lat używam Wilfy Svart i jestem z niej bardzo zadowolony - jeśli dobrze kojarzę, to ma ogólnie dobre opinie na 'entry level' do elektrycznego młynka. Jeśli piszesz, że cena nowej jest za wysoka, to może jakaś używka, jeśli wchodzi to w grę? Widziałem parę ofert w okolicach 350 złotych na allegro / olx / facebook marketplace, może uda się coś wyrwać?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi