Autor Wątek: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?  (Przeczytany 4432 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:20:15 »
To chyba taki niefortunny żart.

Marek.
Oj tam, oj tam jaki żart? Zwykłe Januszostwo. Próbuję sobie tu okazję wypracować a wy tylko kłody pod nogi podrzucacie.

Jak się cebula wysypała na drogę w wypadku to jechałeś zbierać?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:37:10 »
I płakał jak zbierał ;)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Styczeń 2018, 10:38:09 »
Cabula nieeeeeee, ale jak się kiedyś w Poznaniu rozpękła cysterna ze spirytusem to już zupełnie inna para kaloszy  :P.

Faktycznie, wygląda na to że bez emotek niektórzy mają ciężkie chwile.  ;)  ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2018, 11:06:52 »
Wracając jeszcze do przykładu Antonia. Niektórzy na balet, operę, do teatru chodzą z potrzeby ducha inni traktują taki wieczór jak kapitał biznesowy. Wiele razy zapraszany byłem na różne otwarcia wernisażu czy inne wigilie organizowane przez różne uznane środowiska, na których jeśli nie pojawiłeś się to nie istniejesz, stronię od tego jak od ognia. Byłem ze dwa razy i mam wrażenie, że widziałem stado małpek w cyrku i kilka puszących się pawianów, nikogo nie interesowały obrazy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2018, 11:24:16 »
Wydaje mi się, że kiedyś nie spotykało się ludzi z dumą mówiących publicznie o tym, że nie czytają. Czy też, że sztuka jest niepotrzebna. W jakichś mniejszych kręgach pewnie tak.  Może to pojawiło się po upadku żelaznej kurtyny. Taka duma i buta wynikająca chyba z bardzo optymistycznych prognoz rozwoju i olbrzymiej skali rosnącego ignoranctwa.

Z kolei Ci którzy sztuką się najbardziej zachwycają czy też najczęściej z nią obcują są na ogół po prostu przebierańcami, chcącymi się odróżnić od plebsu. Mają taki sam lub większy stopień ignorancji niż przeciętny obywatel. Tyle że snobowanie się jest ich hobby i sposobem na istnienie w towarzystwie. To tak a propos tego co napisał Miklas.

Wracając do poziomu czytelnictwa, może rośnie jako przeciwwaga, bo mentalnie nasz rząd wraca do czasów sprzed roku 1990. Wcześniejszy z kolei miał równie głęboko obywateli jak i ten tylko nie okazywał tego tak ostentacyjnie. Czytając słowa Boya-Żeleńskiego sprzed ponad stu lat miałem wrażenie jakby komentował bieżące wydarzenia. Czy mentalnie jedziemy ostatnio na wstecznym biegu? Jeśli tak, to oby to zadziałało jak naciąganie cięciwy i wystrzeliło nas w świetlaną przyszłość.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2018, 11:51:39 wysłana przez krystians »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Styczeń 2018, 11:54:07 »
To i ja parę słów. Ja jako człek "wielce oczytany" słowa kolegi Bacek odczytałem z automatu jako żart. Dodam, nawet przez chwilę nie przyszło mi do głowy, żeby te słowa odebrać inaczej.
Moim zdaniem, gdy ktoś nie umieścił lub zapomniał wkleić emotikony, to warto przed wywołaniem burzy zastanowić się gdzie dane słowa były wypowiedziane.
Dla przykładu, na forum kawowym.

PiotrekFur ten młynek jest fatalny i na żadnych cyferkach dobrego ekspresso nim nie zrobisz. Mogę od Ciebie go wziąć za pół ceny żeby uwolnić Cię od kłopotów i frustracji.

Mowa o młynku powszechnie znanym przez wielu użytkowników za jego pośrednictwem przemiał jest dokonywany. Dzieki opiniom kolegów z kawowego forum, ten młynek jest zachwalany i polecany. Zakładam, że wszyscy o tym wiedzą. Jak tak, to wiadomo, że to był żart mimo braku wstawienia stosownego emotikona. Moim zdaniem.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Styczeń 2018, 13:28:44 »
Jak już tak rozkładamy na czynniki pierwsze co poeta chciał powiedzieć, to Twoja analiza wymagała by wiedzy na temat młynków.

Natomiast skoro ja w jednym zdaniu piszę że to złom a w drugim że chcę go odkupić to jakie to niesie przesłanie? (w sumie to nie wiem czy teraz emotki powinienem jakieś umiescić)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ceado E5P dla espresso i inych kaw jakie cyfry wybrac?
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Styczeń 2018, 13:29:53 »
że przemysł farmaceutyczny się wzbogaci ? ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi