Autor Wątek: Nacięcie na drewnianej stacji tampingowej - Łódź lub Warszawa  (Przeczytany 1320 razy)

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Nacięcie na drewnianej stacji tampingowej - Łódź lub Warszawa
« dnia: 08 Październik 2020, 00:58:18 »
Kupiłem sobie następującą stację tampingową i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że nacięcie na rączkę portafiltra jest nieco zbyt płytkie na NPF do Gaggii Classic. Sprawa wydaje się banalna, pogłębić nacięcie, wygładzić i polakierować, ale ze mnie jest kiepski Adam Słodowy i nie chcę ryzykować zniszczenia całego klocka. Orientuje się ktoś może gdzie na terenie Łodzi lub Warszawy można by za rozsądne pieniądze dokonać takiego nacięcia? Praktycznie wszyscy stolarze zlewają temat i nie raczą nawet odpowiedzieć. tamp.jpg

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nacięcie na drewnianej stacji tampingowej - Łódź lub Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2020, 10:34:18 »
Ile tam trzeba to pogłębić? Jak szeroka jest szczelina na PF? Ja bym to wrzucił na frezarkę dolnowrzecionową z odpowiednim frezem. Mogę Ci to zrobić, ale może to potrwać bo zrobię to w wolny weekend, a weekendów wolnych mam niewiele  :-D, no i może nie być idealnie jak z frezarki CNC, bo takiej nie mam, mam samoróbkę z frezarki górnowrzecionowej :)

Nie wiem co z lakierem i bejcą, najlepiej jakbyś sam sobie dobrał kolor. Wygląda to na jakąś sosnę lakierowaną ciemną lakierobejcą :)

Pozdrawiam.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Nacięcie na drewnianej stacji tampingowej - Łódź lub Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik 2020, 14:13:26 »
sam probowalem taka stacje sobie zrobic ale poleglem... Mam otwornice ale wyszarpalo mi te otwory bo nie moglem tego utrzymac w reku. Ze stolarzami mialem to samo, calkowicie zlewka. Moze jest ktos chetny do pomocy przy zrobieniu czegos takiego i ma do tego sprzet? :) ze sprzetem to pewnie chwila roboty i po sprawie.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Nacięcie na drewnianej stacji tampingowej - Łódź lub Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2020, 19:32:20 »
W ogóle, może znajdzie się jakiś stolarz-artysta, któremu chciałoby się podziałać w sprzęcie kawowym? Rynek jest na pewno. Sam miałbym od razu zamówienie na kilka drobiazgów. Jak się ogląda cuda, które na Etsy sprzedają fascynaci kawy + stolarki, to żal bierze, że nie mamy kogoś swojego. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi