Autor Wątek: Lelit Anna - wymiana dyszy spieniania mleka  (Przeczytany 2250 razy)

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Lelit Anna - wymiana dyszy spieniania mleka
« dnia: 07 Październik 2020, 17:40:34 »
Planuję wymianę dyszy spieniania mleka w moim ekspresie Lelit Anna PL41E. Chciałbym zamontować dyszę taką jak w modelu Anna PID, Grace, Glenda, Anita PID itp.
Wymieniałem w tej sprawie maile z Konesso. Uzyskałem informację że wymiana jest możliwa, ale tylko w serwisie po wysłaniu ekspresu. Sam nie mogę tego zrobić. Nie wiem czy chodzi o gwarancję (ekspres ma rok), czy technicznie potrzeba do tego fachowca. Już byłem praktycznie zdecydowany na wymianę ale...

Pani z Konesso próbowała mnie  przekonać że po zamontowaniu dyszy od Grace w mojej Annie zakres ruchów dyszy będzie taki sam jak obecnej dyszy.
Nie chciałem w to wierzyć, moja dysza obraca się tylko wokół własnej osi, dysza Grace porusza się we wszystkich kierunkach jak na przegubie kulowym.

Stąd moje 3 pytania
1. Czy wymieniając dyszę efekt będzie taki jak w tych droższych ekspresach?
2. Czy jestem w stanie zrobić to sam w warunkach domowych i przy użyciu prostych narzędzi?
3. Gdzie mogę kupić części? Co będzie potrzebne?

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Lelit Anna - wymiana dyszy spieniania mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2020, 09:35:11 »
Jak masz rok, to napewno chodzi o gwarancje. Ja w swoim pavoni wymieniłem. Całość kupiłem w konesso. Moja zmiana jednak była nieco wymuszona, ponieważ zawor pary/wody mi padł a la pavoni wycofało z produkcji ten zawor. Lelity i La pavoni to są bliźniacze ekspresy. Przy okazji wymiany zaworu wymieniłem też dyszę. Filmik masz tutaj

Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Lelit Anna - wymiana dyszy spieniania mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik 2020, 10:13:04 »
Rozumiem że dysza MC742 to jedyne co potrzebuję. Będzie ją można przykręcić do zaworu bez żadnej redukcji/przejściówki? Czy trzeba czymś uszczelniać gwinty?

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Lelit Anna - wymiana dyszy spieniania mleka
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2020, 11:15:47 »
Na pytanie czy będzie redukcja potrzebna to ci nie odpowiem nie wiem jaki jest gwint na zaworze w lelit Anna. Trzeba poszukać w necie albo  napisz do konesso. Ja dostałem z konesso komplet.

Tak trzeba uszczelnić, ja zastosowałem teflon.

Tu masz stronę z częściami i schematem do ekspresow lelit
https://www.lamacchinadelcaffe.com/en/lelit.html
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2020, 11:24:25 wysłana przez rafal_ski »
Oszczędzaj wodę, pij wino

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi