Autor Wątek: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola  (Przeczytany 2392 razy)

Offline piekarnik

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: La Pavoni Europiccolo
ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« dnia: 17 Kwiecień 2020, 18:02:13 »
Witam mam ekspres La Pavoni EuroPiccola i szukam do niego dość dobrego młynka, który ma być przede wszystkim mały i możliwie tani.
Po wstępnym rozpoznaniu rozważam 2 młynki:
ASCASO I-2 MINI - ale ponoć elektryzuje zmieloną kawę i nie widziałem w ofercie polskich sklepów tego z dużym pokrętłem do regulacji stopnia mielenia (co jest na stronie producenta)
Macap M2M - w sumie niewiele o nim wiem, ale polecają.

Nie interesuje mnie Baratza Sette 30 AP, bo wygląda dziwnie.
Ogólnie chcę kupić mały młynek za niewielkie pieniądze. Fajnie jakby mierzył chociaż czas mielenia kawy, więc jestem otwarty na inne propozycje i mogę zapłacić więcej, jeżeli rzeczywiście będzie warto. Najważniejsze, żeby był mały.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4884
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2020, 10:53:10 »
ASCASO I-2 MINI - ale ponoć elektryzuje zmieloną kawę i nie widziałem w ofercie polskich sklepów tego z dużym pokrętłem do regulacji stopnia mielenia (co jest na stronie producenta)

Nie potwierdzam tego. Użytkuję ten młynek w domu od 9 lat i nic takiego nie stwierdziłem. Gdzie widziałeś to duże pokrętło ? Ja takiej wersji nie znam i na stronie
https://www.ascaso.com/div-espresso-coffee-machines-grinders/i-mini-3.html
też nie widzę.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline piekarnik

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: La Pavoni Europiccolo
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2020, 14:04:53 »
Nie potwierdzam tego. Użytkuję ten młynek w domu od 9 lat i nic takiego nie stwierdziłem. Gdzie widziałeś to duże pokrętło ? Ja takiej wersji nie znam i na stronie
Znajomy miał Ascaso i mówił, że wkurzało go to, że elektryzowało zmieloną kawę (teraz ma Fiorenzato f64 evo), więc podejrzewam, że wie co mówi. Wiele osób co ma od początku młynek Ascaso i-2 go chwali i poleca, ale z jakichś powodów ludzie wymieniają go na lepszy i decyzji nie żałują. Znajomy ten polecił min właśnie
A co do pokrętła regulacji grubości to  wrzucam zdjęcie o co mi chodzi:


Tak teraz patrzę, że ASCASO i-1 Mini ma żarna 54mm, I-2 38mm, a Macap 50. Może więc dobrze kupić i-1, czy to nie ma znaczenia? Bo z tego co widzę i-2 ma żarna stożkowe, a i-1 płaskie.
Kolejna sprawa to, gdzie w Polsce kupić młynek ASCASO z tą regulacją jaka jest zaznaczona na obrazku.

No i pytanie kolejne, czy są jakieś inne modele (mogą być trochę droższe) godne polecenia, ale żeby nie były za duże.

Zakup planuję w maju.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2020, 15:35:41 wysłana przez piekarnik »

Offline musick

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rocket Cellini V3 PID, Hario V60-02
  • Młynek: Quamar M80E, Ascaso i-2 mini
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2020, 23:55:35 »
Jakis dziwny marketing panuje na tym forum w ostatnim czasie z Ascaso.  Miałem kiedyś i to dosłownie przez chwilę i2 mini. Hałas jaki generował był nie do zaakceptowania. Jakość przemiału mizerna, a i ze sprzedażą wówczas za bezcen był problem, bo nikt tego nie chciał. Teraz jeden czy drugi napisze ,że są ok i przychodzą nowicjusze i łykają jak ciepłe bułeczki. Zdecydowanie nie polecam.

Offline musick

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rocket Cellini V3 PID, Hario V60-02
  • Młynek: Quamar M80E, Ascaso i-2 mini
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2020, 23:59:12 »
Dodam jeszcze że obecnie nam tego małego Macapa m2m. Używam do espresso i alternatyw i jest ok. Dużo wygodniej jak z ręcznym comendante który zabieram już tylko na wyjazdy.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2020, 01:08:17 »
mały i możliwie tani.
Kiedyś słyszałem taki żart:
W naszej firmie robimy wszystko szybko, dobrze i tanio - wybierz dwa ;)
Jak ma być szybko i dobrze - nie może być tanio
Jak ma być dobrze i tanio - to nie będzie szybko
Jak ma być szybko i tanio - nie zrobimy tego dobrze

Wiec albo zdecydujesz się na tani, używany młyn gastro - i za ok 700-800zł kupisz solidny sprzęt na lata
Albo dozbierasz do Eureki Mignon (ale koniecznie Specialita) i będziesz miał ładniej ale gorzej ;)
Albo Ceado czy Niche - i będziesz miał ładniej i lepiej ;)
Never Give UP †

Offline Jemek Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Uno Prof Black
  • Młynek: I1 mini
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień 2020, 10:25:57 »
To co zaznaczyłeś na zdjęciu to tylko pierścień, na którym masz skale od 1 do 11, żeby się mniej więcej orientować jaką grubość mielenia masz ustawioną. Pokrętło do regulacji masz z boku, to czarne. Teraz już raczej wszędzie kupisz wersje z tym pierścieniem, oczywiście mówię o nowym.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4884
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2020, 12:35:58 »
Potwierdzam. Pisałeś o pokrętle a jak widać miałeś na myśli wyskalowany pierścień ułatwiający zorientowanie się w którym położeniu zakresu regulacji się jest w danym momencie. Obecnie wszystkie młynki ASCASO (tak i-2 mini jak i i-1 mini) posiadają ten wyskalowany pierścień.
Jak napisałem - ja nie zaobserwowałem elektryzowania się kawy w moim młynku. Ale ja używam kaw włoskich lub palonych na styl włoski. Być może jest takie zjawisko przy jasno palonych świeżych kawach. Wiadomo także że młynki ASCASO są głośne. Nie raz o tym było pisane. Spowodowane jest to przekładnią. Wiadomo także, że młynek i-1 mini będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na płaskie żarna 54 mm, silnik o dużej mocy 250W i niskich obrotach 700 obr/min. Pytasz się gdzie kupić ? Najprostsza sprawa to u mnie.
Pytasz się o inne modele (mogą być trochę droższe) godne polecenia ale żeby nie były za duże. Moim zdaniem zwykła EUREKA MIGNON odpada. Nie jest lepsza od i-1 mini. A więc może to być EUREKA MIGNON SPECIALITA, F4 ECO lub F4 E Nano.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwiecień 2020, 13:11:27 »
What about manual grinder, paired with lever espresso machine? Small, quiet, no retention, best grind quality if you are on budget.

Offline musick

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rocket Cellini V3 PID, Hario V60-02
  • Młynek: Quamar M80E, Ascaso i-2 mini
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Kwiecień 2020, 20:59:19 »
Martin. Would u like to sell your kinu?

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Kwiecień 2020, 22:35:36 »
Martin. Would u like to sell your kinu?
no, i dont know about any better grinder to pair with my machine at work (LP) than m47.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: ASCASO I-2 MINI czy Macap M2M do La Pavoni EuroPiccola
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień 2020, 19:29:10 »
Jak m2m nie ma elektroniki to też głosował bym na F4 Eco. Większe żarna, pancerna obudowa i ma chowanie żaren i cena podobna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi