Autor Wątek: WBC 2014  (Przeczytany 13882 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:30:41 »
Nie mogłem się doczekać więcej informacji o palarkach więc zajrzałem TU. Piękne zdjęcia, pięknych palarek.


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:24:55 »
To chyba relacja ze spotkania SCAA,  nie WoC/WBC. Piece, jak to z maszynami bywa, mają różne charakterystyki.

Może zorganizujesz polską edycję mistrzostw? Organizator jednak nie bierze udziału...

O palarkach chętnie porozmawiam, bo niesamowicie ciekawy to temat... Zgodny jestem z autorem przytoczonego przez Ciebie artykułu: pięknem i jakością detali nic nie może się równać z maszynami Diedrich. Mnie się bardzo podobają te maszyny. Wydaje się, że ich obsługa jest przyjemnością. Z porównaniem Giesena do Mercedesa pewnie jest jak z odwieczną tęsknotą Amerykanów do Europy. Moim zdaniem, Probat a za nim i Giesen mało są innowacyjne; wciąż są to konstrukcje zgodne z duchem lat 30-tych... W takim duchu, dość ciekawym konceptem jest produkcja z RPA, piece marki Genio. Wprawdzie to nic innego niż Probat/Giesen, ale pojawia się tu możliwość regulacji wszystkich parametrów procesu palenia jednym pokrętłem: od kondukcji (małe obroty bębna, mały airflow, palnik u góry) do konwekcji (duże obroty bębna, duży airflow, palnik u dołu). Zakresy wartości parametrów można programować dowolnie; zmiany są linearne stosownie do pozycji pokrętła. Jest też możliwość powtarzania profili przy użyciu regulatora PID. CoffeeTech wydaje się bardzo innowacyjny ale jakość wykonania detali: łatwo można rozciąć sobie spodnie, przechodząc obok ;). Na wspomnienie o PID, CoffeeTech reaguje spazmami krytycyzmu... ;) Pewnie słusznie.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2014, 07:10:45 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Czerwiec 2014, 17:36:41 »
Chyba nie pogadamy o tajnikach palenia i charakterystycznych detalach maszyn do palenia kawy... ;)

Wobec tego wrócę do Rubensa. Dlaczegóż to Włoch zajął miejsce na podium World Brewers Cup? Czy nie kłóci się to z tradycją włoskiego espresso i czy nie jest profanacją tegoż?

Rubens jest bardzo ciekawym człowiekiem i to dlatego osiągnął sukces. Jest absolwentem szkoły lotniczej w Santa Barbara w Kaliforni. Od kilkunastu lat jest właścicielem baru w Forli. Od wielu już lat zajmuje się paleniem kawy. Mniej więcej rok temu zbudował własny piec wg własnej koncepcji. Od początku palenia kawy śledzi rozwój stosownego oprogramowania, jest użytkownikiem Artisana. Jest Włochem, zatem oprócz ogromnej dozy rzetelności i naukowego podejścia, w jego występie nie zabrakło autentycznego piękna i elegancji. Kawa jaką wykorzystał w WBrC pochodzi od ciekawego człowieka z Salwadoru, kawa bardzo świeża, z naturalnej obróbki, wypalona własnoręcznie. Gdyby nie mała pomyłka, albo raczej kalka językowa, zostałby zwycięzcą. Podobno opisując swoją kawę, wymienił jej cechy charakterystyczne, łącząc słodycz (czyli smak) z owocami (aromat). Myślę, że po włosku nie popełniłby takiego błędu... Mało kto ma taką wnikliwość umysłu, sprawność techniczną, pasję... Rubens brał udział także w World Roasting Championship. O tej imprezie i jej regulaminie sporo na FB napisała Ela.



Pewną profanacją włoskiego espresso był występ włoskiego mistrza baristów na WBC. Nie wiem kto mu podsunął pomysł wykorzystania w swoim występie ksylofonu i bębnienia na nim; pomysł był to iście idiotyczny i infantylny... Bez sensu było też zastosowanie jakichś zbędnych urządzeń do dzielenia sitek na dwoje i idea blendowania singli w trakcie zaparzania... W efekcie Włoch zajął jedno z ostatnich miejsc.

Polskie występy były bardzo fajne... Kasi Zyzało występ był bezbłędny i dosyć ciekawy. Kawa też była prosto z plantacji... ale niestety nie była własnoręcznie wypalona. Marcina występ też był świetny, spokojny, może nawet elegancki, ale gdzie Kenia a gdzie obłędne naturalne ziarna z Etiopii, Panamy, Salwadoru...
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2014, 18:15:51 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Lipiec 2014, 14:21:46 »
Oglądam sobie powolutku te wszystkie występy (na żywo nie miałem okazji) i tak się zastanawiam gdzie się podział mit o mieleniu tuż przed parzeniem. Coś się w regulaminie pozmieniało, że na przelewowych mistrzostwach świata prawie wszyscy mają już zmieloną w czasie przygotowania kawę?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lipiec 2014, 16:03:34 »
No właśnie też to zauważyłem..

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Lipiec 2014, 17:19:43 »
Tak wygodniej, oszczędność czasu...
Apropos Rubensa jeszcze. Po tym wszystkim pisują o nim w gazetach. W trakcie mistrzostw został okradziony. Zginął laptop z danymi Artisana i chyba nawet termometr cyfrowy. A teraz depresja. Bar w małej mieścinie... Kaapi Royal ludzie tam chcą, a nie wyrafinowane single. Rubens szykuje się na emigrację...
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2014, 17:24:19 wysłana przez Antonio »

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: WBC 2014
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lipiec 2014, 18:07:09 »
Nie tylko Rubensa podobno okradli w Rimini :(
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi