Autor Wątek: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?  (Przeczytany 12077 razy)

Offline Argot Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Grimac la uno
  • Młynek: Kazak tura espresso
La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« dnia: 01 Styczeń 2019, 10:49:32 »
Cytując klasyka: "Szukajcie a znajdziecie!". Od pewnego czasu szukam dodatkowego elektrycznego młynka do 2000, 2500 złotych pod espresso. Myślałem o Niche Zero, jednakże czytając Was, jak i fora zagraniczne doszedłem do wniosku, że wysokiej jakości młynek ręczny (dla mnie pod espresso) często będzie miał lepszy przemiał od średniej a nawet wyższej klasy elektryka i ponownie zacząłem wertować recenzje, opinie o młynkach ręcznych. Przeważyła także znikoma retencja, ale także ekologia i tężyzna  8) fizyczna w postaci zwiększenia muskulatury rąk i klaty  [emoji38] W końcu zdecydowałem się na Kinu M47 (Kinu M68 byłby idealny, ale bez przesady, nie za takie pieniądze!) mimo znikających magnesów i bodajże obecnie 320 euro ceny zakupu. Aż przedwczoraj natknąłem się na test porównawczy Kinu M47 z La Pavoni Apollo i z miejsca się "zakochałem" w Apollo  :pycha: Sądzę, przepraszam za śmiałość i mnie nie zganicie, że ten młynek zasługuje na osobny wątek. Po przeczytaniu i obejrzeniu recenzji uznałem wiedząc oczywiście o subiektywnych testach, że będzie dla mnie idealny w zestawie z ACS Minima. Cena około 280 dolarów amerykańskich, jednakże w chwili obecnej jest niedostępny u producenta i czekam na maila, kiedy się pojawi. Gdy tylko go kupię i trochę się nim nacieszę, to przekażę dla @pj.w na testy. Myślę, że się zgodzisz Pawle, bo porządny z Ciebie gość :poklon:

Trochę informacji o La Pavoni Apollo:
https://www.bplus.biz/products/apollo-manual-hand-grinder
https://coffeegeek.co/en/apollo-vs-kinu-m47-a-review-of-apollo/


« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2019, 12:27:09 wysłana przez Argot »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2019, 11:00:52 »
Wyglądają niczym bliźniaki...

Offline Argot Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Grimac la uno
  • Młynek: Kazak tura espresso
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2019, 11:05:37 »
Właśnie @Antonio ale prostota i funkcjonalność użytkowania jak wynika z recenzji mocno na korzyść Apollo, po prostu genialne  :ok:. Obejrzyj cały film z recenzją.

Offline Dota Kobieta

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Szukam
  • Młynek: Szukam
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2019, 13:34:28 »
Fajny młynek. Ciekawe, czy nie robią wersji damskiej, kilo wagi, to sporo?

Offline Argot Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Grimac la uno
  • Młynek: Kazak tura espresso
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2019, 13:41:10 »
@Dota podobno mają zrobić mniejszą wersję.

Znalazłem jeszcze jeden filmik o tym, jak z łatwością można Apollo całkowicie rozebrać i wyczyścić. Wymiana żaren fabrycznych Italmill o średnicy 48mm też nie stanowi problemu. W Kinu M47 bez młotka lub odpowiednich narzędzi nie zdejmiemy łożysk, prowadnic a poza tym możemy zmienić nastawy fabryczne.

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2019, 13:47:47 wysłana przez Argot »

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2019, 14:03:43 »
Wygląda obłędnie. Też myślę o Niche ale do dwóch kaw dziennie nie wiem czy potrzebuje elektryka. Do tego przelew mi dochodzi od czasu do czasu. Napisz proszę jaką odpowiedź uzyskałeś od producenta.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2019, 14:07:43 »
Myślę, że to bliźniacze młynki, różnią się szczegółami i każdy musi sobie odpowiedzieć co dla niego jest ważniejsze. Zaznaczam,że piszę ze swojego punktu widzenia i może być on ważny wyłącznie dla mnie. Możliwość wyjęcia obu żaren i dolnej stabilizacji wydaje się być dużą zaletą. Z praktyki, zupełnie nie miałem potrzeby wyjmować tych elementów przez okres użytkowania Kinu. Dla mnie pewnym problemem byłby brak elementu do zaparcia palca. W Kinu ten element służy mi do montażu w napędzie, w Kazaku jeszcze bardziej rozwinięta jest ta idea. Kupując młynek zupełnie nie zwracałem na to uwagi, ale projektując napęd elektryczny było to niczym deus ex machina. Teraz będę myślał nad jakimś wygodnym uchwytem w kamperku i wystarczy mi wyciąć otwór w odpowiednim kształcie w blacie, żeby to zrealizować. W zasadzie tylko z tego powodu wybrał bym ponownie Kinu, ale jak zaznaczyłem może to być ważne wyłącznie dla mnie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2019, 14:36:26 »
Sądzę, przepraszam za śmiałość i mnie nie zganicie, że ten młynek zasługuje na osobny wątek
Nie ma nic zdrożnego w nowym wątku dla nowego produktu. Tylko nie rozumiem idei zawierania oceny w tytule. Tak samu tutaj jak i np. przy wątku dot. Comandante

Od strony mechanicznej wygląda ciekawie, od strony użytkowej jestem bardzo ciekaw opinii różnych użytkowników po dłuższym czasie. Od strony wizualnej dla mnie kicz.

Offline Argot Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Grimac la uno
  • Młynek: Kazak tura espresso
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Styczeń 2019, 15:20:10 »
@Perzua mają być w lutym. Jak by było więcej pozytywnych opinii, to może zebrałoby się więcej chętnych na zakup Apollo i jakiś rabat byśmy dostali plus jeden koszt wysyłki. Jest pytanie, na ich stronie www nie widzę adresu siedziby firmy?!

Dzięki @Miklas za komentarz! Nie korci Cię, żeby rozebrać Kinu do "golasa" i go porządnie "wypędzlować"? Apollo jest cięższy o M47 i na filmiku widać jak gość opiera młynek o gumę na blacie i "jedzie z tym koksem".

@krystians w tytule postawiłem znak zapytania, więc nie było to w kwestiach kategorycznych. Co do wyglądu, to rzecz gustu. Mnie bardziej kojarzy się z klasyką, a dalej wstecz z antykiem, kolumna z boniowaniem w stylu doryckim w nawiązaniu do starej włoskiej firmy La Pavoni.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2019, 16:00:54 wysłana przez Argot »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Styczeń 2019, 15:47:31 »
lasyką, a dalej wstecz z antykiem, kolumna z boniowaniem w stylu doryckim
No właśnie ten neoklasycyzm to dla mnie kicz. Trzeba pamiętać, że takie elementy jak kolumny były w antyku bardzo ściśle wyliczone w proporcjach, tutaj brakuje mi tej harmonii. Nie wystarczy proste nawiązanie wizualne, aby coś stało się piękne lub wartościowe. 

Offline Argot Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Grimac la uno
  • Młynek: Kazak tura espresso
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Styczeń 2019, 15:59:14 »
"Trzeba pamiętać, że takie elementy jak kolumny były w antyku bardzo ściśle wyliczone w proporcjach, tutaj brakuje mi tej harmonii"
[/quote]

@kristians może producent myślał przede wszystkim o funkcjonalności, dlatego brak w projekcie proporcji i harmonii, jednak szukał też sposobu nawiązania do tradycji starej włoskiej firmy.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Styczeń 2019, 16:38:58 »
Jeśli chodzi o funkcjonalność to pojemnik na zmieloną kawę w młynku Apollo wydaje się zbyt mały do moich dripowych zastosowań. Natomiast wygląd mnie aż tak nie razi - szczególnie w czarnym kolorze.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Styczeń 2019, 16:43:33 »
Czarny zdecydowanie najmniej razi. Jednak najważniejsze jest jak działa, w końcu to młynek, ma mleć kawę.

Offline Argot Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Grimac la uno
  • Młynek: Kazak tura espresso
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Styczeń 2019, 16:57:05 »
@Pawcio za mały? No ciekawe ile gramów wejdzie? Ta informacja nie rzuciła mi się w oczy, ale w angielskim nie jestem za mocny, rosyjski to co innego  :D Czarny i tylko czarny - bezsprzecznie!

@krystians jakość przemiału na filmiku wygląda nieźle, ale rzeczywistość dopiero zweryfikuje prawdę o Apollo.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2019, 17:22:20 wysłana przez Argot »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: La Pavoni Apollo: najlepszy ręczny młynek?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Styczeń 2019, 17:44:55 »
Dałbym sobie coś tam uciąć, że pisaliśmy o tym młynku na tym forum. Gdzie w necie było porównanie pisemne, że jest zdecydowanie najgorszy z trójki Apollo, kinu, Comandante, jeśli chodzi o ergonomię, ale tez przemiał.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi