Autor Wątek: Zestaw za około 6000 PLN  (Przeczytany 22104 razy)

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Zestaw za około 6000 PLN
« dnia: 05 Luty 2014, 23:01:00 »
Czas zakupów się zbliża.  ::)  :-\   :-[
Niestety zakup musi być czymś pomiędzy moim "chceniem" a ograniczeniami w postaci budżetu (zawór bezpieczeństwa wytrzyma do max 6300 pln).
I oczywiście potrzebuję porady od użytkowników maszynek. BO jak się na czymś nie znasz to zapytaj mądrzejszego. :D :D

Trochę danych do rozmyślań:
Jeśli chodzi o napoje. to kawy mleczne stanowią 90% całości tego co pijam a pijam ich sporo w ciągu dnia ( do spółki z towarzyszką małżowinką oczywiście).
Sprzęt jaki bym chciał to: jedna grupa, DB, E61, PID.
Pod uwagę brałem jak dotąd (żeby jak najbardziej zawęzić zakres poszukiwań)  Expobara Brewtus-a IV oraz Vibiemme Juniora DB.
Natomiast jeśli o młyny chodzi to też dwa modele wybrałem: Eureke Mignon  albo Mahlkoniga Vario.
I tak siedzę, myślę i rwę resztę włosów z głowy i oczywiście nic nie wiem. :)) Dlatego proszę o pomoc.

Jest mi bez różnicy gdzie zrobię zakupy. Czy w kraju czy za granicą. Preferuję oczywiście sprzęt nowy żebym się zmieścił w budżecie.

Pozdrowienia serdeczne.

If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2014, 23:12:38 »
Jeśli chodzi o młyn, z tych dwóch zdecydowanie bardziej Mahlkonig.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2014, 23:21:09 »
Tak w sprawie formalnej - te 6000 to na ekspres i młynek? Bo jeśli tak to na młynek odkładam 1300 i zostaje 4700 PLN na ekspres (1100 eur)
Ciężko będzie żeby w tych pieniądzach mieć DB, E61, PID - z nowych to jakoś nic mi nie przychodzi do głowy.

Jeśli miała by to być maszyna HX, E61 to już coś się da wykombinować.

Pod uwagę brałem jak dotąd (żeby jak najbardziej zawęzić zakres poszukiwań)  Expobara Brewtus-a IV oraz Vibiemme Juniora DB.
Z czystej ciekawości - po ile widziałeś te maszyny?
LMWDP #469

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2014, 23:39:33 »
Expobara w polskich sklepach niestety nie widziałem.  Na casabarista.nl widnieje cena 1279 euro, na bellabarista.co.uk 1099 funtów. Zakładam (może błędnie), że coś sprzedawcy zejdą z ceny.
Juniora u Janusza na stronie i na "alledrogo" sprzedawane przez Caffegastro w podobnej cenie  5300.

Kwota to jak wspomniałem w pierwszym poście. Nie chciałbym przekroczyć 6300. No z bólem 6500 LOL :D :D.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2014, 23:42:34 wysłana przez Jacek »
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2014, 06:05:36 »
Juniora u Janusza na stronie i na "alledrogo" sprzedawane przez Caffegastro w podobnej cenie  5300.

To na pewno nie są maszyny z PIDem

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2014, 06:54:21 »
Ok. Ten Junior u Janusza jest bez PIDa. A Expobar z UK ma PIDa ale oni raczej z ceny nie schodza.

Tak naprawde to chyba tylko ten Expobar z Eureką wyjdzie 1400 GBP. A to już 7 tyś. bedzie. A i tak bym chyba 100 funtow do wersji z podpięciem do wody dołożył.

Zastanów sie nad tym PIDem i czy HX zamiast DB moze być. Ja bym wolał na sam młymek nieco więcej przeznaczyć.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2014, 07:07:02 »
A młynek koniecznie musi być nowy?

Same plany sprzętowe są fajne ale ciężkie do zrealizowania w tym budżecie. Jako tańszą alternatywę rozważ HX z E61 + termometr. Do kaw mlecznych taki zestaw będzie wystarczający a termometr pozwoli Ci na dobór właściwej temperatury parzenia dla danej kawy.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2014, 07:21:40 wysłana przez spinka2 »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4976
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Luty 2014, 09:05:26 »
kawy mleczne stanowią 90% całości tego co pijam

Przy takiej ilości kaw mlecznych nie zawracałbym sobie głowy Dual Bojlerem czy pidem. Mleko skutecznie przykryje smakowe niuanse.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Luty 2014, 09:21:17 »
Zastanów się nad zakupem u jednego sprzedawcy, łatwiej zejść z ceny.
Ja tak zrobiłem kiedyś u Janusza. Różnica procentowo spora.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2014, 09:43:43 »
Za 1400€ (plus wysyłka) masz piękny zestaw (używany) z Rocket Giotto Evo i młynkiem Compak K3. A cena jest pewnie negocjowalna bo jak na razie zainteresowania brak.

Jak piszą koledzy - przy kawach mlecznych nie będziesz miał wyczuwalnych niuansów smaczkowych związanych z precyzyjną temperaturą. A jak już te 10% espresso będziesz chciał do perfekcji doprowadzić to zakup termometr do grupy. Choć i bez termometru na smak kawy narzekać nie będziesz.

A i nie zapominaj że do maszyny potrzebujesz jeszcze tamper, dzbanek lub dwa do spieniania, może knock-box i trochę  chemii do czyszczenia no i  powiedzmy ze 2 kg kawy na dobry początek. To też ci z 500 PLN lekką ręką z budżetu może zabrać.

Może zrób tak jak radzi Krzychu - napisz do Janusza, Rogera, Silesiusów - przedstaw im budżet i niech oni ci skompletują jak najlepszy sprzęt i akcesoria, albo dadzą ze dwie opcje do wyboru. A wtedy możesz się pytać czy lepiej to z tym czy tamto z tamtym.

Wiesz - masz budżet na miejskiego SUVa, wymagania jak prawdziwa offroadowa terenówka, a jeździć i tak będziesz 90% po autostradach. Chyba nie warto zwłaszcza że budżet masz na SUVa  :kwiat:
LMWDP #469

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Luty 2014, 10:10:21 »
Zastanów się nad zakupem u jednego sprzedawcy, łatwiej zejść z ceny.
Ja tak zrobiłem kiedyś u Janusza. Różnica procentowo spora.

I tak też planuję zrobić, że jak już ruszę na zakupy to do jednego sprzedawcy licząc na miłą "niespodziankę" cenową.  :D :D.
A młynek koniecznie musi być nowy?

Jasne że nie musi być nowy, Ważne żeby był w dobrym stanie. Nowe żarna do Mazzerów nie są masakrycznie. Mi generalnie zależy na czymś bardziej przyjaznym rozmiarowo niz Mazzer SJ. :)

Jako tańszą alternatywę rozważ HX z E61 + termometr. Do kaw mlecznych taki zestaw będzie wystarczający a termometr pozwoli Ci na dobór właściwej temperatury parzenia dla danej kawy.

Nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę wcześniej, ale wydaje się ciekawą alternatywą. Dlatego pytam.  BTW. Gdzie ten termometr się umieszcza (na grupie?). Czy to są jakieś specjalistyczne termometry?

Wiesz - masz budżet na miejskiego SUVa, wymagania jak prawdziwa offroadowa terenówka, a jeździć i tak będziesz 90% po autostradach. Chyba nie warto zwłaszcza że budżet masz na SUVa  :kwiat:

Ja wiem o tym dokładnie, tutaj tylko taki myk się pojawia, że mogę się rozsmakować w esspresso i wtedy zbiornik pary sobie można odłączyć. :D
To oczywiście założenia były czy też pobożne życzenia moje, a jak to wieszcz kiedyś powiedział, "tylko krowa nie zmienia zdania" , więc ja tego jak niepodległości bronić nie zamierzam.   Dlatego pytam ludzi którzy mają doświadczenie i własne przemyślenia na zagadnienie.
Pozdrowionka. 



If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Luty 2014, 10:21:54 »
Termometr umieszcza się na grupie, mamy tu wątek o takich pomiarach :)
A od kaw mlecznych nigdy nie uciekniesz, jak nie Wy to Goscie ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Luty 2014, 10:40:05 »
Początek będzie tragiczny - znajomi zwiedzą się i zobaczysz.
Radzę dobrze rozplanować wszystko na blacie (aby ręce miały niezbędne akcesoria pod ręką), duży zapas kawy i krowę mleka
ONI (znajomi i to nie ważne kogo znajomi ;) ) w 99,99% piją mleczne wytwory, a ta resztka będzie miała opory zamawiać espresso  :taktak:

Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2014, 13:12:27 »
Termometr umieszcza się na grupie, mamy tu wątek o takich pomiarach :)

Zaraz szukam wątku i czytam, bo być może zmienię "opcję polityczną" :D

Początek będzie tragiczny - znajomi zwiedzą się i zobaczysz.
Radzę dobrze rozplanować wszystko na blacie (aby ręce miały niezbędne akcesoria pod ręką)

No dokładnie jak piszesz Krzyś. Mam już wizję tego na obecną chwilę, żeby się o własne nogi/ręce przy tym nie pozabijać. :D :D.
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Zestaw za około 6000 PLN
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2014, 13:33:34 »
duży zapas kawy i krowę mleka
Taaaak... Doświadczyłem tego 2 dni temu, wyrabiam ~1cappu/min HX daje radę :)

Jacku, rozważałeś podłączenie do wodociągu i ścieku? Jeszcze nie dawno mi się to w głowie nie mieściło, a teraz przestaje sobie wyobrażać funkcjonowanie bez tego.
Pamiętaj też o uzdatnianiu wody.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi