Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1530543 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4155 dnia: 06 Listopad 2017, 14:34:35 »
Swoją drogą NIGDY nie słyszałam ani nie czytałam o ich piecu.
Probat L12:

A tu przykładowy profil palenia:







Piec piękny. Sama miałam kiedyś taki. Profil dość zaskakujący. Miałam kiedyś w ręku jakąś ich Kostarykę Black Honey i wypalona była dosyć ciemno..

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4156 dnia: 09 Listopad 2017, 12:34:03 »
Do jutra -- mega promocja. Tuzin świetnych kaw w lepszej cenie: http://mastroantonio.pl/category/c/promotion. Zapraszamy.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4157 dnia: 09 Listopad 2017, 13:13:33 »
"Kategoria lub produkt do którego prowadzi podany odnośnik, został usunięty"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4158 dnia: 09 Listopad 2017, 13:16:31 »
http://mastroantonio.pl/category/c/promotion

Zawsze się człowiek czegoś uczy ;).

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4159 dnia: 09 Listopad 2017, 14:27:31 »
W opisach Waszych kaw często pojawia się określenie "piękna kawa". Co macie przez to na myśli? Wygląd ziarenek, wygląd naparu w filiżance lub cremy, a może jeszcze coś innego?
Zawsze mnie to zastanawiało ale nigdy nie miałem odwagi spytać :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4160 dnia: 09 Listopad 2017, 14:42:16 »
Inni mówią o tym: speciality, premium, top, microlot ;). Inaczej mówiąc: bardzo mi się podoba i smakuje.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4161 dnia: 10 Listopad 2017, 17:34:34 »
@untoldex, zapuściłem "szukajkę" i znalazłem tylko dwa użycia słowa "piękna" w naszych opisach. Jedno dotyczy cytowanego filmu z biblioteki firmy Illy, a drugie dotyczy Etiopii Gelana Abaya. Gelana Abaya jest piękna jak to piękne bywają "myte" Etiopie: są czyste, pachnące herbatą i kwiatami. Ale cała reszta kaw też jest "piękna". Z kawami jest jak w starej piosence:



Całujemy więc Kenie, Etiopie, Salwadory, Kostaryki, Gwatemale, Panamy, Kolumbie, Indonezje, Brazylie...  :szampan:

Jeszcze 6 i pół godziny do końca naszej mega promocji :).

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4162 dnia: 10 Listopad 2017, 17:42:16 »
Ja zaś chciałam przeprosić, że nie do wszystkich konkursowiczów dotarły ich trofea a nawet, że nie napisałam do wszystkich  :Bicz:

Wkrótce się poprawię.  Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nie byłam ostatnio w najlepszej kondycji.
W naszym sklepie pojawiła się a potem zniknęła Pacamara Las Margeritas z Kolumbii.
Wkrótce o niej napiszę  :kwiat:



Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4163 dnia: 11 Listopad 2017, 11:19:55 »
Muthigiini Genialna ☕️❤️❤️❤️ w Kalicie
Punks not dead just sucks now !

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4164 dnia: 11 Listopad 2017, 11:24:41 »
Wczoraj dotarła do mnie paczka z Top Redem i Marcello .Obie miały iść do zamrażarki, ale Marcello wylądowała w młynku  :D a potem po prostu dla mnie espresso, dla żony capu i długa chwila zadowolenia  :kawa: .Może i jestem leniwy  :redface: ale takie parzenie kawy to coś dla mnie . Zero wysiłku a ile przyjemności z pysznej kawy :taniec: .

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4165 dnia: 11 Listopad 2017, 18:06:14 »
Pewnie nie próbowaliście... Polecam:

Jesienne przelewki

Fotografia z El Divisadero:



Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4166 dnia: 11 Listopad 2017, 18:36:44 »
Piękny obrazek  :kwiat:
Takie "drzewko" życia także moglabym mieć w logo. Ostatnio w "Mastro Antonio" sporo się dzieje. Wszystko wskazuje na to, że miejsce Szymona w naszym sklepie internetowym obejmie przedstawicielka płci pięknej i Antonio znajdzie się w mniejszości  :taktak:.

Wciąż prowadzimy rozmowy z kandydatkami. Niedługo oficjalne rozstrzygnięcie "konkursu ofert" :szampan:. Zgłosiło się do nas całkiem dużo sympatycznych pań. Miejsce na biuro i sklep oddzieli się od palarni (nareszcie!  :taniec: ) i od grudnia zacznie funkcjonować nasz "salon firmowy": czynny po paleniach. Tak czy tak albo jedno miejsce albo drugie będzie otwarte. Jeszcze tylko trochę cierpliwości.

Obiecalam napisać parę słow o Pacamarze Las Margeritas palonej przed tygodniem. Palenie to jest odrobinę jaśniejsze, niż palenie z 1.09, które zebrało tyle entuzjastycznych recenzji. Powiedziałabym, że jest wręcz  "nieprzyzwoicie jasne". Paradoksalnie pomiar Tonino dla obu paleń jest identyczny: 122. Jestem zdziwiona, gdyż pył palenia wrześniowego wydaje się ciemniejszy "na oko". Gdy otwieramy obie torebki, w paleniu z 1 września jest wciąż efekt "WOW": zawartość torebki bardzo owocowo pachnie. Tutaj efekt ten jest skromniejszy. Kawa sprzed tygodnia jest jednak..urzekająco słodka w dripie, napar pięknie pachnie i owocowy aromat wydaje się intensyfikować przy ochładzaniu. Myślę, że nawet @dopeman nie mógłby "doszukać się goryczy"..

Zapraszam do sklepu:

http://mastroantonio.pl/Kolumbia-Valle-del-Cauca-PACAMARA,p,231


Do przelewu pod bardzo tradycyjne gusta, dla osób nie lubiących kwaskowatości polecę wkrótce blend Brazylii Fazenda Fortaleza z Etiopią Aricha.
Powinien on także dobrze zaparzać się w kawiarkach.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2017, 18:53:38 wysłana przez Elka »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4167 dnia: 13 Listopad 2017, 16:56:50 »
Trochę reklamy mojej kawy... To jest dziś zrobione espresso z ostatniej partii Stormy Weather. Idealnie dobrane młynkowe ustawienia.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4168 dnia: 13 Listopad 2017, 17:37:06 »
A ja wczoraj zadebiutowałem z Chocolate Wave. Z produktami MA zresztą również. Po ciemniejszych i błyszczących od ewakuujących się z gorąca ziaren olejków w wypałach Agusta pierwszym zaskokiem był zapach tyle co otwartej paczki. Taki dość mało intensywny z wybijającym się aromatem, którego nie spotkałem wcześniej w innych kawach ale i nie byłem w stanie jednoznacznie określić. Jaśniejszy kolor suchych ziaren przyjąłem z ulgą.

Data produkji (to nie moja literówka ;) ) : 10.10.2017

Po trzecim strzale i ustawieniu młynka, przespanej nocy i powrocie z kieratu, gdzie cały czas w myślach kołatało się: espresso już czeka - przyszedł czas na zabawę.

Doza 14g, uzysk 28g czyli klasyczne 1:2. Temperatura na prysznicu 95*C.
Najpierw starannie wywąchałem zmielone ziarna. Znowu ten inny zapach, który ostatecznie, z pomocą Żony, zidentyfikowałem jako bliski marcepanowi czyli migdałom.

Espresso poszło mysimi ogonkami zamykając ekstrakcję w 27 sek. Na cremie pojawił się dawno nie widziany tygrysek. Znowu do akcji zaprzęgnięty został nos. Marcepan dał się wyczuć jeszcze mocniej. Smak potwierdził. Do tego doszły orzechy laskowe w pralinkach. Na zakończeniu, gdy temperatura trochę opadła, dołączyła miła, łagodna jak dla mnie słodycz niosąca ze sobą jeżyny. Żadnej nieprzyjemnej goryczy.

Generalnie, w espresso podoba się. Tylko muszę bardziej oswoić się z marcepanem, bo nawet w zdobycznych czekoladkach Merci ten smak najdłużej zalega w pudełku :)
W cappu, tutaj opieram się na zdaniu Żony gdyż sam jeszcze nie próbowałem, delikatna, mleczna czekolada.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4169 dnia: 15 Listopad 2017, 15:42:45 »
Zawsze, gdy zanurzam nos w filiżance z espresso, czuję migdały i amaretto. Ten aromat powstaje w trakcie reakcji Maillarda. Może w przypadku włoskich paleń jest już nieco przytłumiony innymi?

Zachęcam do odwiedzin i zakupów w naszym sklepie: Zapraszamy :). Taki specyficzny okres teraz mamy, więc zawsze znajdziecie jakieś super okazje i przeceny, a jak zawsze znajdziecie super kawy :).
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2017, 15:45:12 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi