Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 51079 razy)

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Grudzień 2016, 23:24:21 »
Ja mam dwa manometry  ::) z czego jeden jest na wyjściu pompy.
Eh, trochę Wam zazdroszczę, że macie działające a moja stoi i się kurzy...
A co jej dolega?

PS Przypomnę się nieśmiało z pytaniem o wymiary uszczelki w grupie, bo chciałbym zamówić a nie jestem pewien czy taka do e61 będzie pasowała:)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Grudzień 2016, 23:36:40 »
Poczytaj kolego katalogi, które dostałeś ;) Jak chcesz to w Darbovenie mają na miejscu na pewno(choć wysyłka od nich 37 zł netto, ale można wysłać swojego kuriera lub odebrać osobiście), a sam wymiar to 72X56X8.5 - to jest ta grubsza, polecana przez nich. Taką mam i działa.

A co dolega? Elektronika, jak się nagrzeje to nie chce puścić wody na grupę. Kolega elektronik na chorobowym, jak wróci to może mu to podrzucę, bo raz już mi to naprawił i może drugi raz też się uda...

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Grudzień 2016, 00:26:04 »
Ehh na złą pozycję w katalogu patrzyłem... chyba późno już ;) Są w ATP dostępne.
Ja mam kilka pomysłów na modyfikacje elektroniki u siebie, ale to na spokojnie, najpierw pomiar temperatury grupy. Faktycznie śrubka jest z przodu. Wcześniej nawet jej nie zauważyłem. Żeby do niej zajrzeć, trzeba rozebrać połowę ekspresu :o

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Grudzień 2016, 12:42:26 »
Tak na szybko - plastikowa obudowa na górze, płyta z włącznikiem na froncie na 2 śruby na klucz 10, panel sterujący, odpiąć przycisk wylewki wody i zdemontować wylewkę, zdemontować zawór pary(cały), odkręcić grupę - jej zewnętrzną część, trzy lub cztery śrubki na imbus od góry, a panel trzyma się na dwóch śrubkach od góry i na dwóch od frontu. I nie wiem czy nie trzeba zdjąć tacki ociekowej z obudową, bo u mnie jej w ogóle nie ma.

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Grudzień 2016, 15:02:24 »
@DrUsagi - podałem przykładowy film, u mnie pompa pracuje normalnie, ale objaw ten sam. Na początku trochę leci woda (ok 30ml), a później tylko kapie i tak za każdym włączeniem. Nie bardzo wiem jak go odkamienić (poza prysznicem w grupie oraz backflush z kwaskiem cytr.). Jest wpięty w rurę wodną bez żadnego filtra i tak było z 5 lat (fakt, że dużo kaw nie robił dziennie 1-2), a kupiony używany. Na dole obudowy jest jakiś zawór, czy to tam należy podać roztwór wody z kwaskiem (tylko jak on to zaciągnie, może trzeba kompresorem jakoś dmuchnąć), w instrukcji którą miałem nie ma nic nt. takiej procedury (załączam, może się komuś przyda - sry nie mogę podawać linków wraz, a tu żeby załączyć za dużo).

 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Grudzień 2016, 15:30:26 »
Zawór na dole, ten zakończony rurką, służy do spuszczania wody z bojlera. Nie opróżni go całkiem niestety... Ale nawet gdyby to wyczyszczenie wnętrza bojlera dużo Ci nie da, bo są tam w środku dwa HXy(od wody i od kawy) więc to w żaden sposób nie blokuje przepływu. Ale jest jedna jedna możliwa przyczyna... Wszystkie 4 przyciski na panelu są programowalne na określoną ilość wody, i to nie na czas działania tylko na przepływ określonej ilości wody - w środku jest przepływomierz. Więc może po prostu spróbuj przeprogramować przycisk na inną ilość...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Grudzień 2016, 17:47:57 »
Ale jest jedna jedna możliwa przyczyna... Wszystkie 4 przyciski na panelu są programowalne na określoną ilość wody, i to nie na czas działania tylko na przepływ określonej ilości wody - w środku jest przepływomierz. Więc może po prostu spróbuj przeprogramować przycisk na inną ilość...

O tym samym pomyślałem. Może przypadkowo przeprogramowałeś przyciski. Przytrzymując dłużej Prog/Stop włączasz tryb programowania co objawia się zapaloną diodą pod przyciskiem do kraniku, później robisz kawę i wyłączasz tym samym przyciskiem, bądź przyciskiem stop i już jest zaprogramowane na określoną ilość ml.

Ja to robię tak, że pierwszą kawę z nowej paczki parzę z programowaniem i wagą pod filiżanką, jak uda mi się poprawny shot, to już tak zaprogramowane zostawiam i już później używam tego programu bez wagi.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:18:52 »
 Dziękuję za wasze podpowiedzi, ale to nie to. Przeprogramowałem przycisk i to samo. Na usterkę wskazuje migajaca dioda podczas wydawania wody. Wcześniej poprostu świeciło.

Czy jest sposób aby odkamienić to bez rozbierania?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:53:56 »
Możesz spróbować kupić jakiś odkamieniacz do ekspresów i zamiast zasilać to z instalacji wodnej to wsadź wąż do baniaka z wodą, u mnie to tylko tak działało - bo tak to bez rozbierania nie ma opcji na wyczyszczenie HXa...

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Grudzień 2016, 23:50:33 »
Mierzyliście może temperaturę grupy? U mnie utrzymuje się w okolicach 100 °C na powierzchni (sondę mam wetkniętą za grupą, niedaleko elektrozaworu). Przed ekstrakcją zlewam zwykle filiżankę wody i temperatura spada do około 90 °C :)

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Grudzień 2016, 06:28:24 »
 A czy może być tak, że to jednak pompa jest winna (chodzi ale jest przytarta i mało wody daje) albo to kwestia elektrozaworu co reguluje ilość przepływu?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Grudzień 2016, 11:10:14 »
@Navi
Jak już gdzieś kilka razy pisałem ;) najprawdopodobniej dławik/kryza/CzyCoKolwiekTojest zarósł Ci kamieniem.
Od góry grupy odkręcasz dużą śrubę (chyba 17) pod spodem jest mniejsza śruba - odkręcasz ją i czyścisz otworek w tej śrubie. Skręcając z powrotem uważaj - śruby są dość miękkie.

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Grudzień 2016, 15:15:51 »
U mnie ta śruba puściła dopiero po potraktowaniu odpowiednio długim kluczem nasadowym. W środku czyściutko, kwasek dał radę.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Grudzień 2016, 22:58:06 »
Pomyliłem wątki :-/

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Grudzień 2016, 18:30:11 »
Ja to robię tak, że pierwszą kawę z nowej paczki parzę z programowaniem i wagą pod filiżanką, jak uda mi się poprawny shot, to już tak zaprogramowane zostawiam i już później używam tego programu bez wagi.
Jako bieda-gravi to nie zadziała, woda jest wredna i czasem ta sama ilość wody rozpuszcza inną ilość cząstek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi