Autor Wątek: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)  (Przeczytany 14478 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Lipiec 2015, 16:03:22 »
Goran daleko nie będzie miał, aby w łeb Tobie dać.
Myślę że takiej potrzeby nie będzie, zapisałem się na forum żeby dzielić się dobrymi rzeczami i poradzić się ludzi, którzy znają się lepiej. Mam w związku z tym nadzieję nie budzić agresji w stosunku do czegokolwiek :)

Dzięki WS, będę próbować.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Lipiec 2015, 17:31:01 »
Luz.
 :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lipiec 2015, 13:56:02 »
Wczoraj zrobiłem na 88st , ekstrakcja niecałe 3:40. Napar wyszedł smaczny znacznie mniej kakao, ale owoce też mniej wyraźne. Generalnie dużo bardziej stonowana, ale bez blasku. Może dlatego Antonio pod espresso ją preferuje? Wg mnie przy wyższej temperaturze dużo więcej wrażeń dostarcza, ale może to tylko przez moje nie wyrobione kubki smakowe :).

Dziś testuję ją w dripie na lodzie. Postaram się fotkę poczynić i wrzucić na konkurs przy okazji :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Lipiec 2015, 00:29:27 »
No więc jak zapowiedziałem tak zrobiłem w dziale zdjęcie lipca 2015 możecie zobaczyć fotę. To mój pierwszy drip na lodzie. doza 6/100 (250g lodu, 250g wody), temp. 91 st., czas ekstrakcji 4 min. Panama w tym wydaniu wyszła bardzo delikatna, harbaciany w smaku z wyraźną nutą owocową. Bardzo dobrze się piło w gorący wieczór. Niestety nie mam odniesienia do innych dripów na lodzie bo nie piłem wscześniej.

jak ktoś chce zobaczyć zdjęcie to tutaj link  http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1828.msg49303#msg49303
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2015, 00:32:09 wysłana przez krystians »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Lipiec 2015, 18:09:54 »
Dziś moja przygoda z Panamą  się zakończyła eksperymentem - podejściem do parzenia (ostatniej porcji) kawy w Aero. Pomimo mocno eksperymentalnego podejścia rezultat był najlepszy z osiągniętych przeze mnie w AP. Przemiał zostawiłem taki jak do kality, metoda odwrócona, doza 7/100,  temp. 95 st. 15 sekund preinfuzji. potem 20 sek. energicznej agitacji aeropressem. Dolewka do pełna. zakręciłem, 30 sek odzczekałem, odwróciłem i zacząłem przeciskanie. Całość procesu trwała ok 1:40.  Napar wyszedł delikatny, ale o wyraźnym smaku herbaciano owocowym, bez goryczki, prawie bez nut kakaowych (co mnie zdziwiło) za to owocowo, delikatnie, słodko-kwaśnie. Aromaty inne  niż z poprzednich zaparzeń czy z aero czy z kality, bardziej w stronę jabłkowo-kompotową. Bardzo pozytywne rozstanie z tą kawką. Ten eksperyment potwierdzałby moje przypuszczenie, że ona lubi wysoką temperaturę. :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Sierpień 2016, 22:24:33 »
Temperatura parzenia poniżej 90°C, w wyższej mogły się pojawiać kakaowe nuty

Inne palenie i inne parzenie. Miałem ostatnio tę Panamę i parzyłem ją w temperaturze 95°C. Z urządzeniem też nie musiałem kombinować, bo z V60 smakowała wyśmienicie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi