Autor Wątek: Kawa do agroturystyki?  (Przeczytany 1614 razy)

Offline Raczykk Kobieta

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: V60-2; ap; kawiarka; kalita wave 185; moccamaster
  • Młynek: Commandante
Kawa do agroturystyki?
« dnia: 06 Listopad 2023, 09:05:31 »
Witam w ten poniedziałkowy poranek.
Przychodzę do was z pytaniem i... być może prośbą o polecenie.
Otóż sprawa wygląda następująco. Jest sobie agroturystyka na max ilość 13 osób, jest też moccamaster i.... Pojawiają się pytania o kawę, "a może taką, a może taką", no ale z punktu ekonomicznego kupowanie ziarenek speciality w takich ilościach spowoduje ból głowy (portfela) właściciela.
Czy możecie zatem polecić kawę, która z powodzeniem mogłaby być parzona codziennie do śniadania, a która cenowo będzie przystępna?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2023, 11:46:44 wysłana przez krystians »
》tertium non datur《

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2023, 12:13:34 »
Czy ten Santos polecasz do przelewu?

jest też moccamaster

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2023, 13:00:34 »
Ujdzie, ale bardziej brałem pod uwagę tę potrzebę pytającej:
Pojawiają się pytania o kawę, "a może taką, a może taką", no ale z punktu ekonomicznego kupowanie ziarenek speciality w takich ilościach spowoduje ból głowy (portfela) właściciela.
Czy możecie zatem polecić kawę, która z powodzeniem mogłaby być parzona codziennie do śniadania, a która cenowo będzie przystępna?
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2023, 13:30:21 »
Z pijalnych sprawdzonych i trochę "tańszych" kaw to Lacava ma (bądź miała jeszcze niedawno) kilogram poniżej 100zł.

https://lacava.pl/products/the-bru-kawa-ziarnista-1000g

Oprócz tego można spróbować:

https://coffeeplant.pl/products/flow-brownie?variant=46732636619090

https://www.palarniablend.pl/przelew-sezonu-15-32

https://nieczapla.pl/produkt/pour-over-america-blend-filtr/

Albo jakoś dogadać się z lokalnymi palarniami na pw.


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2023, 15:05:36 »
Ja mogę polecić jako całkiem pijalną w przelewach:
https://allegro.pl/oferta/kawa-1kg-brazylia-cerrado-swiezo-palona-arabika-11179544511
to taka "kawa o smaku Kawy" - nie kwaśna (jak się rozglądam to wśród szerokiej rzeki konsumentów kwasowość jest utożsamiana ze złą jakością kawy) - ot każdy powie, że to dobra kawa.
Oprócz tego wiem, że ogólnie kawa z Blue Orca jest chwalona w podobnym miejscu.
BTW. Kiedyś byłem w "kurorcie" - pobyt hb i na śniadanie była kawa chyba instant (nie pamiętam, nie pijam kawy na śniadanie) jako standard + stał sobie w kącie ekspres automatyczny, a obok talerzyk z karteczką "espresso 1pln, opłatę położyć na talerzyku".

Offline Poppin

  • Wiadomości: 21
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2023, 09:31:34 »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2023, 09:36:39 »
a nie macie w okolicy jakiejś małej palarni? Dość sporo ich jest, warto się rozejrzeć lokalnie. Ja na urlopie docenię lokalną kawę nawet jak będzie taka sobie, no i kupując z palarni i tak świeżość zrobi dużo.

ps
duży plusik odemnie za przelew do śniadania, bardzo lubię to nad automatami zasypanymi jakimś czarnym granulatem z gastro serwisów :D

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad 2023, 10:21:51 »
no i kupując z palarni i tak świeżość zrobi dużo.
Oj zdziwił byś się i to sporo.
U mnie w miasteczku jest jedna lodziarnia/kawiarnia/czort wie jak to nazwać i sami palą kawę.
Z tym że ani pani za ladą ani ktokolwiek z personelu nie wie kiedy która z tych co są na półce była palona a o umieszczeniu czegokolwiek na etykiecie zapomnij i tak jest o każdej porze roku.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa do agroturystyki?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2023, 12:13:15 »
No racja są różne przypadki, sam na jakiś objazdowych wakacjach jak usłyszałem, że niedaleko jest palarnia, niby rzemieślnicza ale jak przystanąłem przy niej to szybko pojechałem dalej. Wyglądało to jak taki biznes na cwaniaka, mieli jakąś magiczną technologię palenia w autorsko zmodowanym piecu z jakąś kosmiczną technologią, no normalnie jak piec otwierali to skowronki na pół wsi śpiewały z zachwytu :D A jaka oferta, paaaanie i pomarańczowa kawka i truskawkowa i słony karmel, normalnie wszystko mieli :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi