Autor Wątek: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2  (Przeczytany 8220 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Odp: [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Luty 2023, 23:04:45 »
Jest jeszcze ryczałt na którym możesz płacić np. 12% podatku jak programujesz ;) a składka ZUS ma 3 progi ;)
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Odp: [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Luty 2023, 23:17:06 »
Jak wejdziesz w 3 próg to chyba 2400 sam ZUS i podatek od calego przychodu :(, dalej pozostaje kwestia ograniczeń kosztowych bo jako ze na ryczałcie nie masz tego  zmartwieńia to możesz być ryczałtowcem i podatnikiem VAT w tym przypadku również nie odliczysz VAT od lunchu z klientem ani od zakupu garnituru :):):):)system jest wymyślony tak z]zeby  z każdej strony karać uczciwego podatnika a nagradzać kanciarzy :(.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Odp: [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Luty 2023, 23:22:51 »
Zgadza się, sprawdza się wtedy kiedy masz niskie koszty. VAT od firmowych zakupów masz zwracany. Ja nigdy garniturów na firmę nie brałem to nie wiem jak jest w tym przypadku.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Odp: [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Luty 2023, 09:17:00 »
Ja to sobie tak myślę - czy inspektorzy ze skarbówki czasem kawy nie pijają.
Może już nie podpowiadajcie im co i jak.

Jka
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2023, 09:26:12 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Odp: [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Luty 2023, 09:55:05 »
@Fux czy mógłbyś wydzielić do nowego tematu niezwiązanego ze sprzedażą?

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Luty 2023, 13:28:49 »
Ciekawe czy przez ten zestaw umiejętności  narciarskie znacząco wzrosły  no i czy spotkania z klientami z  uzyciem kolarki  były bardziej owocne.
Takich " cwaniaków " nie brakuje i  dlatego jest tak a nie inaczej.
A stary szef  umrze  niedługo  skoro jest stary i do trumny zaoszczedzonej  (z podatkowych przekrętow)  kasy rodzina mu raczej nie włoży. Więc po co to kombinowanie.
Każdy liczy , że żyć bedzie wiecznie a czas mija nieubłaganie.
Stary szef już nie żyję, ale jego dzieci z powodzeniem bawią się dalej. Jak to mówią bogactwo buduje się pokoleniami.

Ja generalnie się z wami zgadzam, dlatego w koszty wrzucam tylko co trzecią kawę ;) A z wypychaniem pracowników na b2b to bardziej chodzi o zrzucenie ewentualnej odpowiedzialności na pracownika + jebanie go na kodeksie pracy, aniżeli optymalizacje podatkową. Wbrew pozorem jak ktoś musi się rozliczać normalnie (tzn liniówka + vat) to aż takiej oszczędności dla pracodawcy to nie generuje.

Przy założeniu 6k na rękę, koszt pracodawcy to ok 10k, a fakturę którą musisz wystawić na b2b to 9k netto.  Realnie trzeba ziomkowi na jdg dać więcej na rękę, żeby opłacił księgową i poczuł, że jednak mu się to opłaca, więc dla firmy praktycznie wychodzi na jedno.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Luty 2023, 13:38:10 »
A tak naprawdę to największy zysk jest z pilnowania wielkości przedsiębiorstwa (poniżej 20pracowników), tak żeby nie wpaść w jakieś kadrowe sprawy typu wczasy pod gruszą, bhp i inne bzdety. Firma z którą współpracuje i z której się wywodzę, ma realnie 150osób, ale na papierze tylko 12 pracowników, ciągle będąc mikroprzedsiębiorstwem. No ale to też w sumie podpada pod jebanie na kodeksie. Każdy orze jak może i jak mu biuro podatkowe doradzi.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Luty 2023, 13:43:28 »
A z wypychaniem pracowników na b2b to bardziej chodzi o zrzucenie ewentualnej odpowiedzialności na pracownika + jebanie go na kodeksie pracy, aniżeli optymalizacje podatkową. Wbrew pozorem jak ktoś musi się rozliczać normalnie (tzn liniówka + vat) to aż takiej oszczędności dla pracodawcy to nie generuje.

Przy założeniu 6k na rękę, koszt pracodawcy to ok 10k, a fakturę którą musisz wystawić na b2b to 9k netto.  Realnie trzeba ziomkowi na jdg dać więcej na rękę, żeby opłacił księgową i poczuł, że jednak mu się to opłaca, więc dla firmy praktycznie wychodzi na jedno.

Przy 6k na rękę to raczej faktycznie trzeba wypychać. Przy kilka razy większej sumie pracownicy sami chcą być wypchani ;) Pracodawcy to w sumie wszystko jedno, nawet prościej ma z B2B, dla pracownika to spora różnica w dochodach. Przynajmniej jak ja miałem działalność. Teraz np. czytam, że np zdrowotne 4,9% od dochodu - tego wcześniej nie było...
Tak jak pisałem, kolega zwolnił się głównie dlatego, że musiał pracować na etacie, podczas gdy większość firm informatycznych zatrudnia na B2B...
No i u nas nie chcą kosztów 50% uwzględniać (działalność/praca twórcza), co jest praktycznie standardem w tych firmach, co mają jeszcze etaty... ;)



Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Luty 2023, 13:50:47 »
No im większa kasa tym bardziej się to bilansuje i można większe ryzyko wziąć dla siebie - pracownika. Ja piszę z perspektywy branży budowlanej gdzie patologia goni patologię i albo grasz jak wszyscy, albo wypadasz.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Luty 2023, 18:25:21 »
Cały ten kraj to patologia :(.(oczywiście chodzi o kwestie podatkowo-państwowe)
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2023, 19:08:04 wysłana przez rollo45 »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Luty 2023, 20:23:46 »
Przy jednoosobowej działalności, chyba nie ma szans puścić w koszty ekspresu.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Luty 2023, 20:28:27 »
A ja tam czekam na autorskie info jak działa, jaka satysfakcja  :hihihi: feeling  :evil:
Piękna Pani na targach już mnie miala w garści, ale niestety kontrola przepływu vell inne ustrojstwo (dzwignia/elektro zawór) mi robi robotę bo w pracy cykam profesora (joke   O0) z dźwigni, i niestety nie dałem rady  :hihihi:

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Luty 2023, 20:31:48 »
Co ma wspólnego jednoosobowa działaności z zakwalifikowaniem ekspresu w koszta?????, jeśli masz jednoosobowa działalność i prowadzisz kawiarnie :):):)to możesz czy nie :)?, można jeszcze w setkach innych opcji na jednoosobowej działaności .

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Luty 2023, 23:30:12 »
Działalność medyczna, tam nie ma za bardzo możliwości robienia kosztów.  Nawet pralki  Miele nie mogłem wziąć, bo nie ma uzasadnienia na tak drogą, a akurat pralka często jest wykorzystywana. Księgowa powiedziała, że max do 4k.
Wkurza mnie to, bo nawet auto do 150k można było. Władza za to lekką ręką wydaje nasze pieniądze nie pytając nikogo o zdanie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Dyskusja poboczna [S] Lelit Bianca V2
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Luty 2023, 10:00:39 »
zawsze w takiej sytuacji polecam zmienić księgowa , nigdy nie słyszałem o ograniczeniu kwotowym na środek trwały oprócz samochodu , idąc tym tokiem rozumowania laptop za 20.000 tez będzie za drogi i musisz wźąść za 2.000, działalność medyczna jeśli masz biuro czy poczekalnie -możesz mieć ekspres dla pracownikow lub dla klientów.Co do władzy (chociaż to zbyt duży komplement dal tej bandy idiotów ) zgadzam się w zupełności co do wydawania i rozkradania pieniędzy podatników.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi