Autor Wątek: młynek Do NS Musica  (Przeczytany 821 razy)

Offline riddick

  • Wiadomości: 11
młynek Do NS Musica
« dnia: 25 Kwiecień 2021, 16:36:48 »
Ślepe testy Sette 270 były robione przez ludzi z home-barista.
Młynek wypadł bardzo dobrze w porównaniu do najlepszych młynków komercyjnych.
Mnie bardziej interesuje porównanie kultury pracy, wykonania, ergonomii, etc. Bo to, że Sette daje świetny przemiał, jest trudne do podważenia.

Nie brałem pod uwagę tego młynka Sette 270 WI, ale po obejrzeniu kilku filmów dopisuję go do listy. Warto posłuchać mądrych ludzi :)

Lista się zawęża:

Eureka Zenith ATOM 60E
Fiorenzato E64
Ceado E6P
BARATZA SETTE 270WI

"Rozsądkowo i ekonomicznie":

Eureka Mignon Specialita dużo dobrych opinii. Dobry stosunek jakość przemiału/cena.

Zostajemy w dyskusji przy wyżej wymienionych tylko :)

skoro tam był o etzmax, to to tutaj wspomnę o tej odpowiedzi, bo sam szukam młynka pod Nuova Simonelli Musica LUX
a może jeszcze mazzer mini elektroniczny? co do tego ekspresu dobrac ktoś podpowie?

skansen

  • Gość
Odp: młynek Do NS Musica
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2021, 20:47:07 »
Możesz dopisać jeszcze do listy Eurekę Mignon XL...

O młynkach jest sporo wątków na forum, ale jeśli dalej nie wiesz który wybrać, zapytaj sprzedawcę czy może coś zaoferować w pakiecie z ekspresem. Często przy takim pakietowym zakupie można dostać spory rabat na młynek co ułatwia wybór...
Nuova Simonelli często występuje w pakiecie z Eureką. Jest nawet taki fajny jednolity zestaw Nuova Simonelli Oscar II + Mignon Specialita...
Off-Topic:
Wg niektórych Eureka i Nuova Simonelli to obecnie jedna firma, aczkolwiek nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tych informacji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi