Autor Wątek: Czy warto wymienić młynek  (Przeczytany 1149 razy)

Offline Jura2000 Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Jura Z10, Bialetti New Venus 4tz, AeroPress, Dripper Kalita
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Czy warto wymienić młynek
« dnia: 31 Marzec 2021, 20:37:01 »
Dobry wieczór,
Mam młynek Sage Smart Grider Pro BCG820BSS. Chciałbym robić perfekcyjne espresso i zastanawiam się, czy sprzedać ten młynek i kupić jakiś z płaskimi żarnami (do 3.000, - zł). Czy gra jest warta świeczki? Jeżeli tak, to proszę o podpowiedź jaki i gdzie najlepiej kupić.
Mam ekspres Quick Mill Carola. Ustawiłem już temperaturę zaparzania na około 93-94 stopnie i ciśnienie na 9 bar. Używam NPF i sitko IMS 16/18 oraz zainstalowałem prysznic grupy IMS.
Z góry dziękuję za wszystkie rady.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2021, 21:24:45 wysłana przez Jura2000 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy warto wymienić młynek
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2021, 21:42:45 »
Kup najlepszy ręczny młynek do espresso, a zobaczysz jak szybko będziesz robił dobre shoty i wyczuwał nowe ziarno.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy warto wymienić młynek
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2021, 22:32:42 »
Mam młynek Sage Smart Grider Pro BCG820BSS. Chciałbym robić perfekcyjne espresso i zastanawiam się, czy sprzedać ten młynek i kupić jakiś z płaskimi żarnami (do 3.000, - zł).
Były dwa podobne wątki ostatnio:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8615.msg229453#msg229453
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10887.msg229619

Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności popracowałbym nad dystrybucją kawy w sitku. Sage ma tendencje do zbrylania co zadania nie ułatwia. Można pomóc sobie choćby wykałaczką, albo Sputnikiem od @Valeriego . Sam używam Sputnika - polecam :)
Druga kwestia to regulacja młynka - oprócz regulacji pokrętłem można też regulować ustawienie górnego żarna (po wyjęciu hoppera, omawiane w pierwszym linku).
Oprócz tego warto rozważyć sugerowane w tamtych wątkach nakręcenie filmiku, szkolenie (to akurat może być trudne w Twoim wypadku z uwagi na lokalizację), zmianę ziaren. Dopiero w dalszych krokach zmianę młynka, niekoniecznie na taki z płaskimi żarnami :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi