Autor Wątek: Jak zrobić dobre Cappucino w expresie Delenghi Primadonna S ECAM 510.55 M  (Przeczytany 1592 razy)

Offline Kerik

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Bosch
Kupiłem m-c temu w/w expres ogólnie jestem bardzo zadowolony , ale mam problem ze zrobieniem cappucino z dużą gęstą pianką. kilka razy udało mi się takie cappucino zrobić . Nawet nie mierzyłem temp mleka po porostu brałem z lodówki i było ok. Doczytałem się że temp. mleka ( tł. 0,5%) powinna wynosić ok 5 stopni i takie mleko zacząłem używać , na pojemniku z mlekiem pokrętło jest ustawione na obfitą piankę, expres nagrzewam ok  30 min i niestety wychodzi bardzo słaba pianka !!. Nie wiem co robię źle może ktoś mi podpowie co ewentualnie mam zrobić żeby była obfita pianka.
z góry b. dziękuję za jakąś podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2021, 15:42:41 wysłana przez Kerik »

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Jak zrobić dobre Cappucino w expresie Delenghi Primadonna S ECAM 510.55 M
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2021, 16:19:38 »
Wstaw zdjęcie jak wygląda przygotowana kawa

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jak zrobić dobre Cappucino w expresie Delenghi Primadonna S ECAM 510.55 M
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2021, 16:30:09 »
Może mleko 3.2 będzie lepsze?

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Jak zrobić dobre Cappucino w expresie Delenghi Primadonna S ECAM 510.55 M
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2021, 16:32:08 »
Powiedz tylko, co znaczy bardziej obfita pianka? Chodzi o to, że za dużo masz niespienionego mleka w stosunku do pianki? Czy za szybko siada, ma za duże bąbelki itp.?

Offline Kerik

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Bosch
Odp: Jak zrobić dobre Cappucino w expresie Delenghi Primadonna S ECAM 510.55 M
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2021, 17:00:26 »
Tak mam za dużo niespienionego mleka w stosunku do pianki, pianki jest bardzo mało i zaraz miesza się  i wygląda tak jakby to była kawa z mlekiem

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jak zrobić dobre Cappucino w expresie Delenghi Primadonna S ECAM 510.55 M
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marzec 2021, 19:19:15 »
Tak mam za dużo niespienionego mleka w stosunku do pianki, pianki jest bardzo mało i zaraz miesza się  i wygląda tak jakby to była kawa z mlekiem

Kup Łaciate Junior 3.8. Moim zdaniem najlepsze do cappu :). Pozostałe UHT 3.2, 2. 1.5 to woda a nie mleko. Zobaczysz po konsystencji, że to 3.8 jest gęstsze.

Dodatkowo do cappu polecam Kimbo Espresso Napoletano. Jest to kawa, która rewelacyjnie komponuje się z mlekiem. Żadne inne kawy nawet z renomowanych palarni polecanych na forum z mlekiem nie daja takiego efektu. Kawe mam sprawdzona w automacie, kolbie i kawiarce więc wiem co piszę. kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi