Autor Wątek: Oursson EM1500 + Hario skerton pro.  (Przeczytany 843 razy)

Offline MichalCB

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Oursson EM1500
  • Młynek: Hario Skerton Pro
Oursson EM1500 + Hario skerton pro.
« dnia: 11 Marzec 2021, 18:35:11 »
Za namową Antonia, zamieszczam tu swój post z caffeprego.  :bry:

Witam, postanowiłem wrócić do tematu po ponad 10 latach i byłem w szoku jak wiele się zmieniło. Odmierzanie dozy, mierzenie wyjściowej ekstrakcji. Jako że nie mogłem nigdzie w kawiarniach znaleźć dobrego ristretto (jestem jego fanem), postanowiłem odświeżyć temat i na początek zacząć z tanim setupem by sprawdzić czy chwyci.

Ekspres oursson, skerton pro, dystrybutor plus ubijak w jednym, sitka dokupilem bez podciśnienia, kolbę npf a fabryczną nieco zmodyfikowałem.

Wyszło tanio ale (taniej niż tani automat do kawy :lol: ) ale nie powtórzył bym tego. Lepszym wyjściem jest zacząć z grubszego kalibru, nieprzewidywalność taniego termobloku i pylenia skertona jest delikatnie irytujące.

Ciągle jednak mam przynajmniej w domu przyzwoite ristretto. Zamieszczam film z ekstrakcji jakiejś marketówki (chyba jakaś jacobs barista).

Jak duży wpływ na kanałowanie może mieć młynek? Skerton pro słynie z pylenia podobno.

W załącznikach efekty. Dodałbym film na streamable z ekstrakcji z NPF ale nie mogę dodać linku  :sciana:

EDIT: załączniki mają ograniczenie wielkości, linków wkleić nie mogę. Mogę poetycko opisać wygląd PF, espresso itp jeśli ktoś chce  :taniec:

P.S. Ma ktoś pomysł na sensowny portafilter 51mm z pazurami (typ jak Delonghi Dedica) jak na zdjęciu z tym że nie npf a z lejkami, takimi "rynienkami" jak mają ekspresy gastro?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi