Autor Wątek: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso  (Przeczytany 1682 razy)

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« dnia: 04 Marzec 2021, 22:15:58 »
Kochani, potrzebuję wybrać młynek pod espresso. Zastanawiam się nad dwoma modelami tj. Eureka Mignon i Macap M2M C18. Głównie pod espresso, czasami dla zabawy aeropress i drip więc ustawień przemiału zbyt często zmieniać nie będę. Budżet który przewidziałem rósł w ciągu czytania tego forum i uznałem że powyżej 1300 się nie wychylam. Doradźcie proszę jakie są plusy i minusy tych konstrukcji, który byście wybrali mając tak ograniczony budżet. Dodam tylko że aktualnie pod kolbę delonghi ec865.
Z góry dziękuję za każdą opinię bardziej doświadczonych.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2021, 08:25:43 »
Jako użytkownik eureki mignon uważam że pod espresso młynek daje radę namielić, tylko kawa namielana jest mocno zbrylona, jednak jak będziesz chciał namielić pod dripa czy french pressa to spotka cię porażka, młynek najzwyczajniej się zablokuje i czeka cię wysypanie kawy z chopper i mozolna próba ponownego uruchomienia. Jak będziesz mielił w średnim zakresie to da radę, tylko co zauważyłem u siebie, przemiał jest bardzo nierównomierny. Macapa nie używałem i się nie wypowiem na jego temat.
Teraz z innej beczki, piszesz że masz dedicę, a ekspresy te mają sitka ciśnieniowe i do tych sitek nie potrzebujesz młynka za takie pieniądze. Wystarczy młynek żarnowy za ok. 200-400zł i będzie dobrze. Jeżeli wymieniłeś na sitka bezciśnieniowe to zakup będzie już bardziej celowy.

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2021, 14:40:09 »
Ja kupiłem niedawno Eureka Mignon Manuale - tańszy od Mignon odrobinę, nie ma timera, ale za to jest konstrukcja antyzbrylająca (konstrukcja jak te droższe).
Na razie stosuję tylko do kawiarki więc nie wiem jak espresso (czekam na Cafelat Robot). Bardzo drobno mieliłem tylko testowo i wygląda dobrze, jakoś specjalnie się nie zbryla.

Problem w zmianie nastawów za to jest spory. Przeskok od espresso do czegoś innego jest duży, a młynek wymaga (wg. instrukcji i praktyki), żeby co 2 podziałki uruchamiać przemiał (jak przeskoczysz za dużo podziałek na raz, to się zatnie). Także jak będziesz chciał na chwilę zrobić coś innego niż espresso, to będziesz mielił co 2 podziałki najpierw w 1 stronę, a potem z powrotem..

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2021, 15:30:06 »
Oby dwa młynki są dość podobne. Obydwa to dobre młynki. Ale macap nie ma płynnej regulacji mielenia, tylko skokową, co może nieraz trochę utrudniać trafienie w odpowiedni przemiał. Ale za to łatwiej zmienisz stopień mielenia niż w eureka. Z tych dwóch ja bym wybrał jednak eureke.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2021, 17:21:31 wysłana przez Damian »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2021, 15:58:58 »
"obydwa" pls

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marzec 2021, 17:22:18 »

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Eureka Mignon czy Macap M2M C18 pod espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2021, 11:33:37 »
Dzięki za podpowiedzi. Aktualnie Dedica w użyciu ale zamysł jest na coś z bojlerem i większą grupą niż te 51mm. Póki co poszukuje sitka bezciśnieniowego pod tą kolbę ale nic nie moge znaleźć wiec zamówiłem dodatkową kolbę i potraktuję ja Dremelem.
Co do blokowania żaren w młynku to zawsze myślałem że może nastąpić podczas zmiany na drobny przemiał a nie w odwrotna stronę ale chyba Mignon ma nietypowe ustawienie żaren, to górne jest stałe.
Wybór padł na Eureka Mignon Specialita chociaż trochę ponad zaplanowany budżet. Ten budżet rósł z każdym tygodniem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi