Autor Wątek: Słabe strony ekspresu Nivona 779  (Przeczytany 4290 razy)

Offline Lelup

  • Wiadomości: 2
Słabe strony ekspresu Nivona 779
« dnia: 22 Luty 2021, 12:33:11 »
Cześć, przymierzam się do zakupu tego ekspresu. Jakie są słabe strony tego ekspresu w teorii i praktyce (szczególnie ta druga strona mnie interesuje :)  )

Offline martino1989

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2021, 17:18:49 »
Ja posiadam ten ekspres od 1,5 miesiąca i szczerze mówiąc trudno mi znaleźć jakieś minusy. Osobiście powiedziałbym, że fajnie by było, jakby młynek mielił kawę jeszcze drobniej niż na ustawieniu minimalnym, ale i tak espresso wychodzi lepsze niż z innych automatów z których zdarzyło mi się pić. Sporo osób z minusów wymienia to, że ekspres płucze się przed każdym i po każdym użyciu, ale mi to nie przeszkadza, bo to w końcu zachowanie higieny. Inna rzecz, to dosyć płytki pojemnik na skropliny, który też trzeba dosyć często opróżniać, ale to też mi jakoś znacznie nie przeszkadza, bo i tak staram się go regularnie czyścić. I ja i tak najczęściej opróżniam ją przed wyskoczeniem komunikatu :) Generalnie uważam, że to udany zakup.

W sumie po zastanowieniu wpadł mi do głowy jeden minus, i jest to delikatne piszczenie, które pojawiło się jakoś po 2 tygodniach od zakupu. Jest ledwie wyczuwalne. Ogólnie kompletnie nie wpływa to na pracę ekspresu i z tego co się dowiedziałem nie jest uznawane za usterkę, kawa ciągle wychodzi taka sama :)

Edit: Właściwie to ja mam Nivona 769, ale to tylko różnica w kolorze.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2021, 17:28:42 wysłana przez martino1989 »

Offline Lelup

  • Wiadomości: 2
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2021, 17:47:18 »
Dzięki za odpowiedź, co do tego pisku to jaki serwis stwierdził że to nie wada i gdzie kupiony ekspres?

Offline martino1989

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2021, 18:36:23 »
Ekspres kupiony na Konesso a stwierdził tak oficjalny serwis Nivona. Ale to bardziej takie delikatne piszczenie elektroniki.

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2021, 19:37:27 »
To jest szukanie dziury w całym. Kupuj albo nie. Ja mam Nivonę dziesięć lat i nie chce się popsuć

Offline bluemoon

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2021, 19:02:44 »
Ja mam negatywne doświadczenia z Nivona 756 i to w dwóch egzemplarzach, takie same jak opisane tutaj https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8835.msg193269#msg193269. Po kilku kawach, kawa zaczęła lądować do tacy ociekowej, nawet na najgrubszym mieleniu Sprawdzałem na różnych kawach. Kolejnego egzemplarza nie chciałem już testować - dobrze, że nie było problemu ze zwrotami do sklepu.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty 2021, 10:18:10 »
Ja mam negatywne doświadczenia z Nivona 756 i to w dwóch egzemplarzach, takie same jak opisane tutaj https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8835.msg193269#msg193269. Po kilku kawach, kawa zaczęła lądować do tacy ociekowej, nawet na najgrubszym mieleniu Sprawdzałem na różnych kawach. Kolejnego egzemplarza nie chciałem już testować - dobrze, że nie było problemu ze zwrotami do sklepu.


Czytałem o tym dużo, i na youtube też. Autoryzowany serwis napisał, że nie wolno w używać zbyt miękkiej wody, poniżej 5 stopni, bo następuje zbyt duża ekstrakcja olejków, które osadzają się na przewodach i je zatykają. Po postu dramat! A już miałem kupować Nivone. Problem dotyczy chyba całej serii 7x.

Offline bluemoon

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty 2021, 16:32:22 »
Mam wodę zmiękczoną do zera, więc może faktycznie miało to jakieś znaczenie.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Luty 2021, 17:53:54 »
Mam wodę zmiękczoną do zera, więc może faktycznie miało to jakieś znaczenie.

No to masz odpowiedż. Przeprowadź czyszczenie za pomoca tabletki. Używaj wody Żywiecki Kryształ. Ona ma twardość na poziomie 5.

Offline martino1989

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Marzec 2021, 09:54:32 »
Ja mam negatywne doświadczenia z Nivona 756 i to w dwóch egzemplarzach, takie same jak opisane tutaj https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8835.msg193269#msg193269. Po kilku kawach, kawa zaczęła lądować do tacy ociekowej, nawet na najgrubszym mieleniu Sprawdzałem na różnych kawach. Kolejnego egzemplarza nie chciałem już testować - dobrze, że nie było problemu ze zwrotami do sklepu.

Co masz na myśli mówiąc, że kawa ląduje w tacy ociekowej? U mnie jest taki osad kawowy, który czyszczę, ale nigdy mi to nie przeszkadzało, ale to raczej to, że po zrobieniu kawy zawsze kilka kropel spada jeszcze do tacy. Przemiał mam ustawiony na minimum. Nie wiem czy mówimy o tym samym i czy powinienem się martwić. I co oznacza woda zmiękczona do zera? Na teście twardości wychodzi Ci 0/5? U mnie było 2/5.

Offline bluemoon

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marzec 2021, 15:06:41 »
martino1989, chodziło o to, że woda nie była w stanie przelecieć przez kawę i wracała do tacy, czyli coś podobnego do backflusha na pełnym sitku w ekspresie kolbowym. Woda zmiękczona do zera przez zmiękczacz.

Offline martino1989

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Słabe strony ekspresu Nivona 779
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Marzec 2021, 15:56:15 »
Aaa rozumiem, czyli wychodzi na to, że to mnie nie dotyczy

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi