Autor Wątek: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres  (Przeczytany 7268 razy)

Offline Kamilkamil Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Barista Space
De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« dnia: 21 Luty 2021, 20:14:27 »
WitajcieDzień dobry,
Chciałbym się dowiedzieć czy ekspres De Longhi EC685 jest to dobra alternatywa dla „dużego” ekspresu?
Wystarczy zmielić kawę w młynku, nasypać do kolby i gotowe? Nie chciałbym kupować ekspresu przelewowego itp, po prostu szukam alternatywy dla dużego ekspresu ze względu na brak miejsca w kuchni. Dziękuję za odpowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2021, 21:11:23 wysłana przez Fux »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2021, 21:23:38 »
Jaką kawe pijesz?
jak słabe epsresso - to da rade
jak chcesz dobre espresso - to poszukaj w tej cenie używanego sprzętu - bo z tego - niewiele wyciągniesz

jaki masz młynek albo jaki masz zamiar kupić?
Never Give UP †

Offline Kamilkamil Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Barista Space
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2021, 21:31:21 »
Szczerze to jestem zielony w temacie ekspresów i młynków.
Chciałbym kupić nie duży komplet w okolicy 1500zł.
Mieszkam za granicą i tutaj używek raczej nie sprzedają, więc wolałbym coś na gwarancji, jestem otwarty na wszelakie porady i dam znać czy podany model znajduje się u mnie na wyspie.
Znalazłem ekspres podobnych rozmiarów ROMMELSBACHER EKS1510 19bar może ktoś miał z nim do czynienia?
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2021, 08:09:05 wysłana przez ranGo »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2021, 00:09:28 »
Miałem EC850 - z funkcją cappuccino (przyłączany pojemnik na mleko - dobra rzecz dla tych co chcą mieć niby-kolbę, ale robią dużo mlecznych), ale jak chodzi o parzenie, to było to samo, co ten EC685.
Prawdziwego espresso nie wyciśnie, taką "małą czarną" zrobi.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2021, 07:09:18 »
ekspresu przelewowego

Nie znam się na przelewach, ale jakby do tego ec685 włożyć jak największe normalne sitko, zmielić grubiej maksymalną dozę, "to co byś powiedziała?" -  cytując klasyka.



Edit:
Jakby nasi fachowcy od przelewów dali zielone światło, to już ma gotowy slogan dla marketingu De'Longhi: nasze ekspresy kolbowe świetnie nadają się do przelewów!
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2021, 07:50:12 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2021, 08:31:59 »
Szczerze to jestem zielony w temacie ekspresów i młynków.
Chciałbym kupić nie duży komplet w okolicy 1500zł.

Najpierw napisz jaką pijesz kawę? i dla ilu osób przygotowujesz?
espresso? (nie mylić z kawą z ekspresu - potocznie nazywaną ekspresso) ;)
dużą czarną?
mleczną?


jeśli espresso - to pozostaje CI tak naprawdę tylko rynek wtórny - i cierpliwość... W takim budżecie jesteś w stanie kupić nawet Rancillo Silvia i młynek Ascasso i-mini albo lepszy młynek gastro
z nowych - jak trochę rozciągniesz budżet - to może wystarczy na Lelit Anna i Lelit Fred - całkiem fajny zestaw

jeśli duża czarna - to tak naprawdę potrzebujesz właśnie "przelewu" - i tutaj masz całą gamę różnych dripów - kupujesz młynek ręczny 1zpresso q2, jx, je - w zależności od potrzeb i budżetu (lub elektryczne Wilfa czy coś w tym stylu) i do tego kilka dripów które pokażą Ci w jakim kierunku iśc - na początek v60 i filtry i do tego phin 200ml powinny wystarczy - i masz naprawdę fajne kawy - jeżeli chcesz wypić duży kubek dobrej kawy
potem możesz pobawić się kawiarką i aeropresem jeśli potrzeba bardziej skondensowany napar ;)

jeśli cappucino - to polecam Ci w/w kawiarkę albo aeropres + młynek jak wyżej i do tego frenchpres do spieniania wstępnie podgrzanego mleka

Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty 2021, 09:24:23 »
Kuba:

Nie chciałbym kupować ekspresu przelewowego itp, po prostu szukam alternatywy dla dużego ekspresu ze względu na brak miejsca w kuchni.
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty 2021, 09:28:29 »
Kuba:

Cytat: Kamilkamil w 21 Luty  2021, 20:14:27
Nie chciałbym kupować ekspresu przelewowego itp, po prostu szukam alternatywy dla dużego ekspresu ze względu na brak miejsca w kuchni.
Zgadza się...
ale wielu ludzi nie wie, że duży kubek kawy wyjdzie lepszy z alternatyw niż 150ml "ekspresso" z kolby
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2021, 10:06:00 »
ale wielu ludzi nie wie, że duży kubek kawy wyjdzie lepszy z alternatyw niż 150ml "ekspresso" z kolby

Wiem Kuba, ale "klient nasz pan" :)
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2021, 10:40:04 »
Zawsze jest jeszcze Carola. Zajęła mi mniej miejsca (z wyjątkiem głębokości, ale to jest chyba no problem) niż wskazany wyżej Delonghi. Mało kto uświadamia sobie, jakie to jest maleństwo z e61.

Offline Busteak

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Classic (2019)
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Luty 2021, 10:53:04 »
Hej,
Ja zaczynałem od tego ekspresu. Kawa wychodziła normalna. Również mam problem z małą ilością miejsca. Jakoś pół roku użytkowania z Delonghi wiedziałem że chce czegoś więcej i poszedłem w Gaggie Classic. Różnica dla mnie przynajmniej a jestem nowicjuszem była duża jeśli chodzi o sam smak kawy. Kawa była dużo mocniejsza w GC niż na Delonghi. No ale to moje subiektywne odczucia. Jednak ja kupowałem ekspres typowo pod espresso.
I tak jak ktoś napisał zależy czego oczekujesz. Jeśli chcesz pić espresso albo sprawdzić czy ogóle espresso i zabawa z kolbą jest dla Ciebie to Delonghi się nada. Jednak nie ma się co przywiązywać bo jeśli Cię wciągnie i poczytasz posty na tym forum to szybko będziesz chciał zmieniać. Ja szybko wyczytałem że Delonghi nie ma wielu rzeczy które są w stanie zagwarantować powtarzalną dobrą kawę więc szukałem czegoś "dobrego" entry level i wydaje mi się że GC można spokojnie sprawdzić czy to zabawa dla Ciebie.
Co do używanych ekspresów jak byś trafił na Pchlim targu używaną GC to podejrzewam że o wiele więcej byś na niej zdziałał a nie ma za dużo co się w niej psuć.
Jeśli lubisz wypić kubek kawy a nie filiżankę to naprawdę warto zastanowić się na przelewem. Ale nie musi to być ekspres. Ja mam drip Hario V60-01 i nie zajmuje miejsca wcale. Do tego mały czajnik i młynek i masz zestaw gotowy.
Jeśli jesteś na początku tak jak ja to polecam celować w młynki ręczne bo z tego co wyczytałem nadają się i do dripa i do espresso.

Offline Kamilkamil Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Barista Space
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Luty 2021, 11:00:31 »
jakub_stanecki

Przygotowywuję 3-4 kawy dziennie dla dwóch osób, raczej mleczne.
Znalazłem ekspres Rommelsbacher EKS1510 19bar co o tym myślisz?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Luty 2021, 11:48:48 »
Mało kto uświadamia sobie, jakie to jest maleństwo z e61.

Wiemy, wiemy... To był mój pierwszy wybór. Jeszcze żeby był wyświetlacz pidu na wierzchu, byłaby idealna, ale już chyba kończy żywot produkcyjny ☹
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty 2021, 11:55:59 »
Jest nowa wersja Caroli z panelem PID z wyświetlaczem. Sterownik PID pełni również funkcję shot-timera. Podczas ekstrakcji odmierza czas z dokładnością do 0,1s. Po zakończeniu ekstrakcji odliczanie czasu jest zatrzymywane a wynik przez chwilę widoczny. Opis i zdjęcia:
https://www.home-barista.com/espresso-machines/2020-update-of-quickmill-carola-short-review-t66079.html

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: De Longhi EC685 jako pierwszy ekspres
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Luty 2021, 12:09:46 »
Mała to chyba tylko dźwignia będzie...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi