Autor Wątek: Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino  (Przeczytany 1855 razy)

Offline fiodor99

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Saeco
Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino
« dnia: 14 Luty 2021, 13:08:09 »
Witam Kolejny z Witam... :picardpalm:


Dzień dobry, serdecznie Forumowiczów.
Tak jak w temacie proszę o pomoc w wyborze zestawu do robienia smacznego cappuccino.
Dziennie do 4 filiżanek. Budżet całościowy: 2 500 PLN.
Po przeczytaniu wielu wątków skłaniałbym się do takich zestawów:
1. Młynek do kawy Eureka Mignon - Ekspres do kawy Lelit Anna PL41E,
2. Młynek do kawy Eureka Mignon - Ekspres do kawy Gaggia Classic (liczę, że uzyskam rabat po którym zmieszczę się w budżecie),
Wiem, że młynek można by zamienić na ASCASO I-1 mini lub Macap M2M, ale po lekturze forumowej Eureka wydaje się młynkiem częściej polecanym. Nie chciałbym podnosić budżetu, ponieważ nie należę do osób, które lubią eksperymentować. W chwili obecnej używam następującej kawy: Mundo Novo, Catuai, Catucai - wolę mniej palone.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2021, 14:43:09 wysłana przez Fux »

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2021, 15:11:41 »
Zwróć uwagę, że Eureka Mignon jest często polecana, ale od wersji Specialita, bo choć te tańsze Eureki mają takie same obudowy, jak Specialita, to wnętrze ich jest słabsze.. Jeśli zdecydujesz się więc na Specialitę (warto - bo jest precyzyjny i cichy!), to w sklepie Janusza możesz teraz w promocji nabyć nowy zestaw Ascaso Basic + Eureka Mignon Specialita za ok. 2800 zł (promocja Walentynkowa - wg mnie bardzo dobra). To trochę więcej, niż pisałeś, ale na młynku nie warto oszczędzać, a w tej promocji młynek jest tańszy o 25% od regularnej ceny.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2021, 15:42:17 »
1. Młynek do kawy Eureka Mignon - Ekspres do kawy Lelit Anna PL41E,


A dleczego nie chcesz młynka Lelit Fred? Świetnie mieli, nie zbryla kawy w przeciwieństwie do Mignona.

Ascaso Basic + Eureka Mignon Specialita za ok. 2800 zł

Za trochę mniejsze pieniądze kupisz w Konesso Lelit Anna PL41TEM z PID + młynek Lelit Fred 43. Ekspres ten ma profesjonalną dyszę do spienania mleka no i PID który zaoszczędzi ci czasu, zmarnowanej kawy i nerwów ;). Para z ekspresu bojlerowego jest potężna i świetnie spienia mleko, w przeciwieństwie do słabej pary z ekspresów termoblokowych jak np właśnie Ascaso Basic.

Offline fiodor99

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Saeco
Odp: Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2021, 16:51:55 »
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
1. Młynek do kawy Eureka Mignon - Ekspres do kawy Lelit Anna PL41E,


A dleczego nie chcesz młynka Lelit Fred? Świetnie mieli, nie zbryla kawy w przeciwieństwie do Mignona.

Ascaso Basic + Eureka Mignon Specialita za ok. 2800 zł

Za trochę mniejsze pieniądze kupisz w Konesso Lelit Anna PL41TEM z PID + młynek Lelit Fred 43. Ekspres ten ma profesjonalną dyszę do spienania mleka no i PID który zaoszczędzi ci czasu, zmarnowanej kawy i nerwów ;). Para z ekspresu bojlerowego jest potężna i świetnie spienia mleko, w przeciwieństwie do słabej pary z ekspresów termoblokowych jak np właśnie Ascaso Basic.
Czy Lelit Fred 43 zapewni przemiałem odpowiednią jakość espresso pod cappuccino?
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2021, 17:02:26 wysłana przez fiodor99 »

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2021, 18:42:09 »
Czy Lelit Fred 43 zapewni przemiałem odpowiednią jakość espresso pod cappuccino?

Lelit Fred został stworzony do mielenia pod Espresso ;). Wg mnie to niedoceniony odpowiednio młynek na tym forum. Cena jest niska a przemiał przyzwoity, i nie zbryla, przez co kawa lepiej się układa w sitku. Efekty uzyskasz lepsze niż w niejednej kawiarni.

Mnie najlepsze Cappu wychodziło z kawy Kimbo Espresso Napoletano. Kobiety którym je podawałem przeżywały orgazm przy stole ;).
Ta kawa ma coś w sobie, że rewelacyjnie komponuje się z mlekiem, przynajmniej dla moich kubków smakowych. Takich wrażeń nie poczułem nawet używając najlepszych kaw z renomowanych palarni ;).

Czorna z palarniblend, ale tu mam doświadczenie tylko z automatem, też rewelacyjna z mleczkiem, a bez jeszcze lepsza :).

Offline fiodor99

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Saeco
Odp: Ekspres kolbowy i młynek do codzinnego cappuccino
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Luty 2021, 15:07:16 »
Czy Lelit Fred 43 zapewni przemiałem odpowiednią jakość espresso pod cappuccino?

Lelit Fred został stworzony do mielenia pod Espresso ;). Wg mnie to niedoceniony odpowiednio młynek na tym forum. Cena jest niska a przemiał przyzwoity, i nie zbryla, przez co kawa lepiej się układa w sitku. Efekty uzyskasz lepsze niż w niejednej kawiarni.

Mnie najlepsze Cappu wychodziło z kawy Kimbo Espresso Napoletano. Kobiety którym je podawałem przeżywały orgazm przy stole ;).
Ta kawa ma coś w sobie, że rewelacyjnie komponuje się z mlekiem, przynajmniej dla moich kubków smakowych. Takich wrażeń nie poczułem nawet używając najlepszych kaw z renomowanych palarni ;).

Czorna z palarniblend, ale tu mam doświadczenie tylko z automatem, też rewelacyjna z mleczkiem, a bez jeszcze lepsza :).
Myślę, że masz rację, pod moje wymaganie powinien być wystarczający, dziękuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi