Autor Wątek: Melitta Barista TS Smart za bardzo napowietrza mleko przy spienianiu  (Przeczytany 2855 razy)

Offline Shilka

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Melitta Varianza / Barista TS Smart
Witajcie, Dzień dobry
mój poprzedni ekspres Melitta Varianza za bardzo zaczął się psuć i kupiłam kolejną Melittę. Tym razem Barista TS Smart.

Od początku jest problem ze spienianiem mleka. Zrobił może kilka poprawnych kaw mlecznych z kremową pianką a pozostałe takie "wystrzelone" i nadmuchane powietrzem.
Najpierw mleko leci ok a potem piana jest taka napowietrzona (z dużymi bąblami powietrza) i rozchlapuje wszystko w koło.
Varianza chlapała tak tylko jak było już mało mleka w pojemniku a tutaj zaczyna ok a potem robi pianę z takim rozmachem.
Próbowałam z pojemnikiem z Varianzy. Jedna kawa wyszła ok, pozostałe tak samo.
Po czyszczeniu układu mlecznego środkiem do czyszczenia też nic się nie zmieniło.

 Zaraz mija 14 dni i nie wiem czy nie odesłać zakupionego towaru. Tylko nie wiem czy jako zwrot konsumencki czy coś innego. Czy nie potrącą mi za użytkowanie.?


Czy ten typ tak ma, czy jest to jednak wada? Denerwuje mnie, bo na czarnym ekspresie wszystko jest schlapane i co kawa to trzeba wycierać tackę i plecy.

Chciałam wrzucić filmik, ale chyba nie można.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2021, 19:41:13 wysłana przez Fux »

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Melitta Barista TS Smart za bardzo napowietrza mleko przy spienianiu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2021, 09:39:44 »
Cieżko stwierdzić na podstawie tego co piszesz co może być przyczyną i czy ten typ tak ma. Jednakże z twojego opisu wynika, że to nie jest raczej normalne zachowanie.
 Jeżeli ekspres chlapie mlekiem to tego mleka jest za mało względem mieszaniny powietrza i pary wodnej w spieniaczu. Może to wynikać z wielu przyczyn. Zabrudzenie, zatkanie, zbyt niskie ciśnienie pary itd.

Polecam po pierwsze zadzwonić tam skąd zakupiłaś urządzenie i dopytać jeżeli ta firma ma swój serwis co to może być.
Jeżeli ta firma nie ma serwisu to niech poda kontakt do serwisu autoryzowanego.

Po drugie jeżeli urządzenie używałaś to nie możesz go zwrócić. Teraz to co najwyżej możesz urządzenie odesłać z roszczeniem gwarancyjnym lub wynikającym z rękojmi.


Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Melitta Barista TS Smart za bardzo napowietrza mleko przy spienianiu
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2021, 16:33:27 »
Nie wiem jak wykonana jest dysza spieniająca w Melicie, ale u mnie w Jurze mam taki efekt za każdym razem gdy dysza nie jest dokładnie umyta ;)

Offline julek27

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Melitta TS Smart była Nivona Caferomantica 768
Odp: Melitta Barista TS Smart za bardzo napowietrza mleko przy spienianiu
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2021, 17:38:09 »
Mam dokładnie ten sam problem z nowym Melitta TS Smart.
Jak nowy automat nie potrafi poprawnie spienić mleka to co będzie za kilka miesięcy  :sciana:
Mam wrażenie, że to wina pojemnika na mleko
Czy ktoś rozwiązał inaczej problem?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi